I po przerwie! Łomża Vive Kielce wraca na parkiet. Najbliższym rywalem Handball Stal Mielec

12-11-2021 16:27,
Maciej Urban

Szczypiorniści mistrzów Polski czekali dwa tygodnie na powrót do gry na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Drużyna Tałanta Dujszebajewa zmierzy się na własnym parkiecie z ekipą prowadzoną przez trenera Rafała Glińskiego.

– Cechuje ich bardzo agresywna obrona  – zwraca uwagę Krzysztof Lijewski. – Nawet gdy jeden zawodnik przegra pozycję, natychmiast pojawia się drugi. Widać w tym rękę Rafała Glińskiego. W ataku natomiast kluczową postacią dla Stali jest Antonio Pribanić. Myślę, że właśnie na współpracy z obrotowym w dużej mierze opiera się ofensywa Mielca – dodaje.

Drugi trener kieleckiego klubu tuż przed meczem podkreśla, że wszyscy podopieczni wrócili ze zgrupowań cali i zdrowi i to jest teraz najważniejsze. – Prawie wszyscy zawodnicy są do dyspozycji. W trakcie pauzy jedni mieli czas, by na spokojnie dojść do siebie po swoich urazach, drudzy ciężko trenowali, by ponownie naładować baterie – zaznacza Lijewski.

Stal z całą pewnością nie będzie najbardziej wymagającym rywalem kielczan w tym sezonie. Obecnie plasują się na dalekim trzynastym miejscu w tabeli, a komplet punktów zainkasowali tylko raz, co miało miejsce w potyczce z Chrobrym Głogów (30:27). – Stal z meczu na mecz gra coraz lepiej, ostatnio udawało im się zebrać pierwsze punkty, a w poprzednich spotkaniach po prostu nie mieli szczęścia, choć grali dobry handball. Trzeba na nich uważać – przestrzega. 

Dodatkowo, szkoleniowiec Krzysztof Lijewski zapowiada, że Łomża Vive Kielce sobotniego rywala nie zlekceważy. – W naszej drużynie za każdym razem musi być entuzjazm, bo każdy chce grać i pokazać trenerowi, że zasługuje na miejsce w składzie. Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu z Mielcem. Obejrzeliśmy wideo i odrobiliśmy lekcje. Wiemy, że mecz sam się nie wygra, a kolejne dwa punkty są bardzo ważne w walce o Mistrzostwo Polski. 

Konfrontacja na linii Łomża Vive Kielce – Handball Stal Mielec odbędzie się w sobotę, 13 listopada. Początek tego starcia o godzinie 16. 

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group