Juniorzy Korony Kielce powalczą o powrót do Centralnej Ligi Juniorów

11-11-2021 13:30,
Mateusz Kaleta

Na wiosnę juniorzy Korony Kielce powalczą o powrót po roku przerwy do Centranlej Ligi Juniorów do lat 18. Kielczanie wygrali w rundzie jesiennej rywalizację w swojej kategorii wiekowej w województwie świętokrzyskim i na wiosnę zagrają w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych. W czwartek wywaliczyli awans, pokonując w barażu Czarnych Połaniec 9:1, co dało w dwumeczu wynik 16:1!

Kielecka drużyna spadła z CLJ U-18 w poprzednim sezonie. To oznaczało spore zmiany w klubie, także w sektorze szkolenia, który skupia teraz Akademia Korona pod przewodnictwem jej dyrektora Tomasza Wilmana. Jesień drużyna do lat 19 (w takiej kategorii odbywają się rywalizacje na poziomie lig wojewódzkich) przeszła jak burza. Korona U-19 wygrała rywalizację w grupie 1, zdobywając komplet punktów w dziesięciu meczach, strzelając 74 gole i tracąc zaledwie 6! To dało jej awans do baraży, w których znów nie pozostawiła złudzeń rywalom.

W dwumeczu z Czarnymi Połaniec kielecka drużyna, której trenerem jest Krzysztof Mądzik, rozgromiła rywali 16:1. Najpierw, na boisku rywala wygrała 7:0, a następnie w rewanżu na swoim stadionie 9:1. Spotkanie, które przypieczętowało awans do Ligi Makroregionalnej, zostało rozegrane w Święto Niepodległości, a gole dla Korony zdobyli Michał Matusiewicz i Kacper Łoch (po dwa), a także Piotr Wójcik, Wiktor Nasidłowski, Arkadiusz Głowacki, Piotr Szczepański i Krystian Wierzchanowski.

Dzięki temu kielczanie są już pewni na wiosnę gry w Lidze Makroregionalnej, w skład której wejdą drużyny z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Do Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 awansują zwycięzcy czterech makroregionów.

fot: Korona Kielce / Twitter

Projekt i wykonanie: CK Media Group