Długa lista nieobecnych. Kontuzjowani gracze Łomży Vive nie pojechali na reprezentację

03-11-2021 09:25,
Mateusz Kaleta

Ośmiu zawodników Łomży Vive Kielce wyjechało na zgrupowania narodowe swoich reprezentacji. Lista nieobecnych jest tym razem długa. W Kielcach zostali też kontuzjowani reprezentanci Polski. 

To pierwsza w sezonie 2021/22 przerwa w sezonie dla reprezentacji narodowych, a zarazem ostatnia szansa, aby popracować nad formą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy 2022 na Węgrzech i Słowacji.

Łomżę Vive Kielce na arenie międzynarodowej reprezentować będzie ośmiu zawodników: Miguel Sánchez-Migallon (Hiszpania), Uladzislau Kulesz i Arciom Karaliok (Białoruś), Nicolas Tournat i Dylan Nahi (Francja), Branko Vujović (Czarnogóra) oraz Michał Olejniczak i Mateusz Kornecki (Polska). Szansę na debiut w koszulce z orzełkiem będzie miał Wiktor Tomczak, prawy rozgrywający kieleckiego klubu wypożyczony do Torus Wybrzeża Gdańsk.

Z powodu kontuzji na zgrupowaniu nie zagrają Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko i Tomasz Gębala. Dwaj pierwsi zostali powołani przez selekcjonera Patryka Rombla, ale poświęcą nadchodzące dni na regenerację. W przypadku Gębali już wcześniej zaplanowano na ten czas zabieg kolana.

Lista nieobecnych na zgrupowaniu kielczan jest dłuższa - w stolicy województwa świętokrzyskiego pozostali też Alex Dujshebaev, Sigvaldi Gudjonsson, Igor Karacić i Andreas Wolff. To pokłosie drobnych urazów.

- Będzie trochę odpoczynku i będzie też czas, żeby wylizać rany, bo mamy w składzie wiele urazów - nie ukrywa Talant Dujszebajew.

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach potrwa do 13 listopada. Wtedy kielczanie wrócą do gry domowym meczem ze Stalą Mielec.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group