MM Fight&Gym: Kompleksowe zajęcia także dla najmłodszych!

31-10-2021 11:03,
Materiał sponsorowany

– Od wielu lat prowadzimy szkolenia dla dzieci z różnych sportów. Wśród nich są na przykład snowboard, narciarstwo, łyżwiarstwo, kitesurfing. Mamy doświadczenie w pracy z młodymi sportowcami, dlatego od pewnego czasu szkolimy również w ramach sportów walki – mówi Michał Misztal, właściciel kieleckiego klubu MM Fight&Gym.

Za maluchami pierwsze miesiące nauki. Wielu rodziców w tym czasie zastanawia się, jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla swoich pociech. I może właśnie sztuki walki będą najodpowiedniejsze? 

Dlaczego właściwie sporty walki?

Po pierwsze rozwój fizyczny. Treningi sztuk walki pozytywnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dzieci i koordynacje ruchową. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły i kondycji. Dodatkowo, zyskuje większą świadomość własnego ciała, zwiększa zakres ruchu poszczególnych stawów i mięśni. Sporty walki stanowią świetną bazę pod inne dyscypliny sportowe i warto wprowadzić je chociażby jako zajęcia uzupełniające.

Dobra zabawa. Nauka sztuk walki poprzez szereg gier i zabaw to standard jeśli chodzi o zajęcia dla najmłodszych dzieci. Rolą trenera jest poprowadzenie zajęć w taki sposób, by dziecko z radością wracało na kolejne lekcje. W MM Fight&Gym doświadczeni i wykwalifikowani trenerzy zadbają aby treningi odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, przy zachowaniu bezpieczeństwa osób trenujących. 

Wzrost pewności siebie. Już sam fakt uczęszczania na treningi sportów walki pozytywnie wpływa na poziom samooceny i pewności siebie dziecka. Wraz ze wzrostem nabywanych umiejętności rośnie pewność siebie i wiara we własne siły. Dzieci trenujące sztuki walki pokonują własne słabości i nieśmiałość. Maluchy uczą się asertywności i tego jak powinien prowadzić się sportowiec. Szacunek do przeciwnika i innych osób jest tu bardzo ważny, podobnie jak odwaga, uczciwość i przestrzeganie zasad fair-play.

Samoobrona. Sztuki walki pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo dzieci. Po pierwsze dlatego, że dziecko nabywa umiejętności i odruchy, które pozwolą mu się obronić w sytuacji zagrożenia. Po drugie, wzrost pewności siebie sprawia, że ryzyko stania się ofiarą maleje. Agresor nigdy nie obierze za cel silnej pewnej siebie jednostki.

To jedne z podstawowych, ale nie jedyne pozytywy płynące z uprawiania przez dzieci sportów walki

Oprócz wyżej wymienionych dodatkowo zaszczepiają w młodych sportowcach pozytywne wzorce, uczą pokory, ciężkiej pracy, samodoskonalenia i szacunku do drugiego człowieka. Ponadto, inspirują do tego by poszerzać swoja wiedzę na temat diety i zdrowego stylu życia.

Jak wygląda przykładowy trening i kiedy nadchodzi odpowiedni wiek do zaczęcia przygody ze sportami walki, spytaliśmy właściciela kieleckiego klubu Michała Misztala. 

– W początkowej fazie treningów traktujemy je jako super zabawę. Do każdego staramy się podejść indywidualnie dlatego nasz klub rozwija się w szybkim tempie. Każdy trening zaczyna się od ogólnorozwojowej rozgrzewki oraz zabaw integracyjnych, następnie przechodzimy do elementów techniki sportów walki. Na koniec, w zależności od dnia, wybieramy elementy siły, szybkości i kondycji oraz streeching – zaznacza nasz rozmówca. 

– Trening daje dzieciom przede wszystkim dobra zabawę, integrację jak i rozwój fizyczny i psychiczny. Optymalny wiek dziecka, aby zaczęło trenować to 6-7 lat, ale trenują również młodsze dzieci – dodaje. 

W MM Fight&Gym dzieci i młodzież uczą się elementu boksu, kickboxingu/ k1,MMA. Dopiero w późniejszej fazie i po ocenie przez trenerów indywidualnych predyspozycji dziecka, zostanie ono ukierunkowane na konkretną już dyscyplinę.

Za wyborem trenowania sportów walki przemawia też konkurencyjna cena treningów. W kieleckim klubie miesięczny koszt to 100-150 złotych w zależności od ilości treningów w tygodniu.

Wszelkie informacje oraz dane kontaktowe znajdują się także na stronie klubu https://mmfightgym.pl

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group