Rzuca najwięcej bramek i... zostaje w Suzuki Koronie Handball na dłużej! Sukces kieleckiego klubu

25-10-2021 22:04,
Maciej Urban

Kluczowa zawodniczka w układance trenera Pawła Tetelewskiego zostaje w stolicy województwa świętokrzyskiego na dłużej! Mimo zainteresowania ze strony silniejszych klubów, Magda Więckowska przedłuża umowę z Suzuki Koroną Handball o kolejny rok. 

Nowy kontrakt ofensywnie grającej wychowanki będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. Co więcej, w umowie zapisana jest możliwość przedłużenia współpracy o kolejny rok.

– Z Magdą rozmawialiśmy już od dłuższego czasu, ale daliśmy jej chwilę czasu na zastanowienie. Chcemy wspólnie z nią budować silny zespół. Bardzo się cieszymy, że zostanie w Kielcach, bo myślimy też już o przyszłym sezonie i zaczęliśmy rozmowy od naszej największej armaty – przyznaje na łamach oficjalnej strony klubowej Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

– Jej decyzja cieszy tym bardziej, że na polskim rynku nie ma klubu, który nie widziałby jej w składzie. Każdy by ją chciał, niezależnie od klasy i budżetu – dodaje. 

Magda Więckowska przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu została wypożyczona do superligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Tam w 28 spotkaniach zdobyła 93 bramki, a jej zespół zajął wysokie czwarte miejsce. Z kolei w tym sezonie, już w barwach Suzuki Korony Handball, ustrzeliła 36 goli w 5 starciach i byłoby ich więcej, gdyby nie kontuzja stawu skokowego, jaka wykluczyła ją z dwóch spotkań.

– Prowadziłam dużo rozmów z trenerem i zarządem i zdecydowałam się zostać. Cieszę się, że mogę dalej grać w Kielcach. Mogę się tutaj ogrywać i trener Paweł Tetelewski na mnie stawia. Cały czas muszę się rozwijać i łapać doświadczenie. Przekonała mnie wizja klubu, tego jak ma być w następnym sezonie. Mam nadzieje, że już w trwających rozgrywkach zaczniemy odnosić lepsze wyniki – zaznacza Więckowska.

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group