EKS Start Elbląg - Suzuki Korona Handball. Piątkowy mecz kielczanek w otwartej telewizji

15-10-2021 07:30,
Michał Gajos

Już w piątek 15 października drużyna Suzuki Korony Handball powróci na parkiet żeńskiej Superligi. Podopieczne Pawła Tetelewskiego udadzą się do Elbląga, gdzie stawią czoła miejscowemu EKS-owi Strat. Spotkanie będzie można zobaczyć w otwartej telewizji – transmisje z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Będzie to pierwsza telewizyjna transmisja bieżącej kampanii z udziałem kielczanek.

- To nasz debiut na dużym ekranie. Zobaczymy jak podziała na dziewczyny - czy doda dodatkowego bodźca, czy sparaliżuje - zastanawia się Paweł Tetelewski, trener drużyny.

Początek transmisji zaplanowano na godz. 17:40. Koroneczki powalczą w nim o premierowy ligowy komplet „oczek” po wywalczonym przed sezonem awansie.

Będzie to starcie ostatniej z przedostatnią drużyną tabeli. Komplet punktów pozwoliłby kielczankom zbliżyć się do bezpośredniego rywala, który ma o cztery punkty więcej. Celem do tego ma być odpowiednia koncentracja.

- Musimy skupić się na samym meczu, a nie na tym, że mecz jest nagrywany i puszczany w telewizji - uważa Alicja Pękala, która do kieleckiego zespołu trafiła właśnie z Elbląga.

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group