Niespodzianka w hicie IV ligi. Korona II Kielce przegrywa i traci pozycję lidera

09-10-2021 14:11,
Mateusz Kaleta

Nie takiego rozwoju spraw spodziewała się Korona II Kielce w meczu na szczycie IV ligi. Na stadionie przy ulicy Szczepaniaka zmierzyły się lider oraz druga drużyna rozgrywek, ale w dobrych humorach z Kielc wyjeżdżają goście. GKS Rudki pokonał rezerwy Korony 2:0, a mógł jeszcze wyżej. Tym samym został nowym liderem tabeli.

To spotkanie zapowiadało się jako największy hit tej kolejki. Drużyny w IV lidze zawsze na Koronę zmotywowane są podwójnie, ale tym razem nikomu nie trzeba było nic udowadniać - wszyscy zdawali sobie sprawę, że to prestiżowe spotkanie.

Korona II zagrała młodym składem, w którym pojawili się gracze z pierwszej drużyny - Przemysław Szarek, Maciej Bortniczuk, Janusz Nojszewski, Jakub Górski, Marko Pervan, czy odsunięty od "jedynki" Remigiusz Szywacz.

Jednak już pierwsze minuty przyniosły powodzenie dla zmotywowanej drużyny GKS-u. W 13. minucie goście wyprowadzili kontratak, po którym wynik spotkania na 1:0 otworzył Mateusz Partyka.

W końcówce pierwszej połowy kielczanie mieli okazję na remis, ale zamiast tego to goście podwyższyli prowadzenie, wyprowadzając kolejny składny kontratak. Tym razem w roli tego, który skarcił Adriana Sandacha okazał się Kacper Wiecha, a GKS mógł cieszyć się z gola do szatni.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, który mógł być jeszcze wyższy na korzyść przyjezdnych. Po zmianie stron gracze z Rudek obili poprzeczkę, a w końcówce mieli rzut karny, który obronił Adrian Sandach.

Koronę II nie było jednak stać na żadne trafienie i musiała uznać wyższość rywala. Po tej porażce żółto-czerwoni stracili na rzecz GKS-u fotel lidera. Za tydzień, w sobotę o godz. 15:00 kielecką drużynę czeka kolejny wymagający sprawdzian - zagra na wyjeździe z trzecim w tabeli Starem Starachowice.

Przypomnijmy - do III ligi awansuje tylko jedna drużyna - zwycięzca rozgrywek.

Korona II Kielce - GKS Rudki 0:2 (0:2)

Bramki: Patryka (13'), Wiecha (45')

Korona II: Sandach - Zwoźny, Szarek, Seweryś, D. Lisowski (46’ Szywacz), Sewerzyński, Pervan (63’ K. Turek), Górski (63’ Przybysławski), Nojszewski (63’ Bojańczyk), Strzeboński, Bortniczuk (87' Jopkiewicz)

GKS Rudki (skład wyjściowy): Pietras - Biesiada, Stefański, Kalisz, Partyka, Wiecha, Rusiecki, Szymoniak, Skrzypek, Jedlikowski, Hajduk

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group