Zabrakło "chciejstwa". Musimy się zrehabilitować

27-09-2021 21:00,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce nie zagrała wielkiego meczu i tylko podzieliła się z Zagłębiem Sosnowiec punktami, remisując 0:0. Trener żółto-czerwonych nie miał wątpliwości, że w tym spotkaniu jego drużynie zabrakło jakości. - Stać nas na więcej - powiedział na konferencji prasowej

Dominik Nowak (trener Korony Kielce): Powiem bardzo krótko. Przed nami pięć dni, w których musimy się zrehabilitować. Wszyscy zawodnicy, również ja, jako trener, uważamy, że stać nas na lepszą grę - choćby taką, jak w Pucharze Polski. Dzisiaj nie przenieśliśmy tej dyspozycji na boisko w Sosnowcu. Nie możemy zasłaniać się tym, że mieliśmy w nogach dogrywkę.

Musimy wykazać więcej dojrzałości, jeśli chodzi o prowadzenie gry ofensywnej. Na tle Zagłębia stworzyliśmy niewiele sytuacji. Przy zawodnikach tej jakości, jakiej mamy, zabrakło nam przyspieszenia i szybkości gry. Wracamy z punktem, ale to tyle z tego meczu. Było dużo walki, nie mogę odmówić piłkarzom determinacji, natomiast wykazaliśmy zbyt mało gry ofensywnej, "chciejstwa", zdobycia teneru, czy akcji indywidualnych. 

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group