SONDA: Kto był najlepszym piłkarzem Korony Kielce w meczu z Sandecją Nowy Sącz?

19-09-2021 09:19,
Mateusz Kaleta

Na ośmiu meczach bez porażki zakończyła się imponująca seria Korony Kielce. W sobotni wieczór na piłkarzy Dominika Nowaka sposób znalazła Sandecja Nowy Sącz, która wygrała 1:0. Pomimo porażki zapraszamy do wyboru najlepszego piłkarza tego spotkania w żółto-czerwonych szeregach.

W składach obu drużyn nie brakowało dodatkowych smaczków. W zespole Sandecji zagrał Rafał Kobryń, który w poprzednim sezonie grał w Kielcach oraz wychowanek kieleckiego klubu Błażej Szczepanek, a w Koronie Adrian Danek oraz Dawid Błanik, którzy trafili na Ściegiennego właśnie z Sandecji.

W pierwszej połowie lepiej grali goście i udokumentowali to w 13. minucie, kiedy otworzyli wynik meczu, który nie zmienił się już do końca. Sandecja krótko rozegrała rzut rożny, po którym nogę do centry Chmiela dołożył Tomasz Boczek i z bliskiej odległości zaskoczył Konrada Forenca. 

Groźnie było też po interwencji Adriana Danka, który był o włos od gola samobójczego, ale futbolówka trafiła szczęśliwie w słupek.

Trener Korony zwrócił na pomeczowej konferencji prasowej uwagę na źle funkcjonujący środek pola, w którym rządziła Sandecja. W przerwie kielczanie skorygowali swoje ustawienie i w drugiej połowie grali już lepiej. Korona dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie potrafiła zawiązać stuprocentowych akcji w ataku. Nie pomogły też ofensywne zmiany, których Dominik Nowak dokonał aż cztery. Goście skupili się natomiast na obronie korzystnego wyniku i grze z kontry. 

A kto, pomimo porażki był najlepszym piłkarzem w zespole Korony? Zapraszamy do udziału w sondzie.

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group