Trzecia ligowa wygrana rezerw Korony Kielce. Podopieczni Mierzwy lepsi od Nidy Pińczów

06-09-2021 14:44,
Michał Gajos

Druga drużyna Korony coraz wyżej w ligowej tabeli świętokrzyskiej Hummel IV Ligi. Podopieczni trenera Marka Mierzwy odnieśli w miniony weekend trzecie zwycięstwo w sezonie, pokonując no obcym terenie ekipę Nidy Pińczów 3:1. Dla kielczan trafiali - dwa razy -Jakub Przybysławski i Miłosz Strzeboński.

Ten pierwszy otworzył, a następnie zamknął wynik rywalizacji. Trafiając kolejno w 16. I 91. minucie starcia.
W międzyczasie do wyrównania, za sprawą Mateusza Madeja doprowadzili gospodarze. Nie cieszyli się jednak długo z takiego rezultatu, ponieważ niespełna 8. minut później – w 74. minucie – kielczanie prowadzili 2:1 po trafieniu Strzebońskiego.

„Dwójka”, z dziesięcioma punktami na koncie, zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Podobny bilans ma jeszcze pięć innych zespołów. Szansa na kolejny skok w ligowej stawce już w najbliższą niedzielę. Korona II Kielce podejmie na własnym boisku beniaminka – Klimontowiankę Klimontów. Pierwszy gwizdek zawodów o godz. 12.

Nida Pińczów – Korona II Kielce

Bramki: Madej 66’ – Przybysławski 16’, 90’, Strzeboński 74’

Korona II: Adrian Sandach — Jakub Rybus (80' Dawid Kośmider), Łukasz Bujak (85' Remigiusz Szywacz), Krzysztof Kiercz, Karol Turek, Miłosz Strzeboński, Dawid Więckowski (35' Michał Smolarczyk), Jakub Przybysławski, Paweł Tomczyk (57' Ernest Jopkiewicz), Szymon Płocica, Szymon Majewski (51' Kacper Bojańczyk)

Projekt i wykonanie: CK Media Group