Szczypiorniści Łomży Vive Kielce meldują się w półfinale i powalczą o medale

03-08-2021 11:22,
Maciej Urban

Kolejne triumfy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odnotowali zawodnicy mistrzów Polski występujący na co dzień w reprezentacjach Hiszpanii oraz Francji. Dzięki wygranym sportowcy związani z Łomżą Vive Kielce wystąpią w półfinale.

Ciężką przeprawę z drużyną narodową Szwecji miała ekipa z Półwyspu Iberyjskiego. Reprezentacje słynące z wyśmienitego handballa i tym razem postawiły poprzeczkę bardzo wysoko prezentując grę godną ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Fani tej dyscypliny sportowej byli świadkami wielu bramek, a także dynamicznej gry. Wynik do końca pierwszej połowy do 20:18 dla zespołu ze Skandynawii.

Choć Hiszpanie przegrywali już czterema trafieniami, ostatecznie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na minutę przed końcem, za sprawą rzutu Alexa Dujshebaeva, wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a rywalom nie udało się już potem doprowadzić do choćby wyrównania. Ostateczny wynik to 34:33 dla zespołu, w którym grają zawodnicy Łomży Vive Kielce.

Warto dodać, że w tej potyczce pięć bramek rzucił wspomniany już Alex Dujshebaev, z kolei Miguel Sanchez Migallon zaliczył jedno trafienie.

W kolejnym ćwierćfinale zagrała reprezentacja Francji z Nicolasem Tournatem na pokładzie. Trójkolorowi nie mieli litości dla Bahrajnu, który został ograny 42:28. Drużyna z Europy Zachodniej zagrała na aż 86-procentowej skuteczności rzutów, z czym bramkarze rywali nie mogli sobie poradzić. Zawodnik Łomży Vive Kielce rzucił pięć bramek i mógł pochwalić się 100-procentową skutecznością.

Francuzi w półfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Niemcy – Egipt. Spotkanie z udziałem Andreasa Wolffa rozpocznie się dziś o godzinie 13:35. 

Fot. Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group