1. kolejka Fortuna 1. Ligi: Korona w czołówce po inauguracji rozgrywek

02-08-2021 07:35,
Michał Gajos

Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Najważniejszym wydarzeniem weekendu dla kieleckich kibiców była, rzecz jasna, wygrana żółto-czerwonych. Pokaz siły pokazały również inne drużyny, które stoczą bezpośredni bój z Koroną o awans do elity – Widzew Łódź czy Miedź Legnica.

Pierwsi z nich pewnie, bo 3:0, pokonali rewelacje rundy wiosennej poprzedniej kampanii – Sandecje Nowy Sącz. Łodzianie ułożyli sobie to spotkanie już do przerwy, schodząc do szatni z dwubramkową przewagą, którą zapewniły bramki Grudniewskiego i Danielaka. Po zmianie stron kropkę nad i postawił Paweł Tomczyk.

Z kolei Miedź Legnica była ekipą związaną z najwyższym i najbardziej okazałym zwycięstwem w 1. serii gier. Były klub Dominika Nowaka pokonał na wyjeździe, aż 4:1, drużynę Odry Opole. Ale kto wie jak ostatecznie ułożyłby się rezultat spotkania, gdyby z jedenastego metra boiska, przy stanie 1:3, nie pomylił się zawodnik gospodarzy – Krzysztof Janus. 

Dzięki temu efektownemu triumfowi zespół z Legnicy objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Jeśli chodzi o nowe drużyny w stawce, porażkę doznał jedynie debiutant rozgrywek – Skra Częstochowa. Pozostałe zespoły zdobyły po skromnym, premierowym punkcie. Górnik Polkowice zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a GKS Katowice 2:2 z Resovią Rzeszów.

Wynik 1. kolejki sezonu 21/21 Fortuna 1. Ligi:

Odra Opole – Miedź Legnica 1:4

Korona Kielce – Skra Częstochowa 2:0

GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1

GKS Katowice – Resovia Rzeszów 2:2

GKS Jastrzębie – Puszcze Niepołomice 0:2

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 1:1

Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3:0

Górnik Polkowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 1:2

 

Tabela Fortuna 1. Ligi po 1. kolejce. Fot. 90minut.pl

 

Fot. Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group