IO w Tokio: Starachowiczanin odpadł w półfinale biegu na 800 metrów. W finale inny z biało-czerwonych

01-08-2021 14:01,
Michał Gajos

Urodzony w Starachowicach halowy mistrz Europy, Mateusz Borkowski zakończył udział w igrzyskach olimpijskich na półfinale biegu na 800 metrów mężczyzn. O medal powalczy za to inny z zawodników reprezentujących biało-czerwoną flagę – Patryk Dobek. Polak z czasem 1:44.60 wygrał swój półfinał.

Dobek wykazał się znakomitym finiszem, wykorzystując relatywnie wolne tempo biegu. To właśnie w ostatnim etapie wyścigu rozpoczął połykanie kolejnych pozycji i ostatecznie triumfował ze spokojną przewagą. 

Po zawodniku MKL Szczecin przyszła pora na Borkowskiego. Dobry wynik eliminacyjny – 1:45.34 – pozwalał marzyć o drugim polskim finaliście. Niestety, niemal identyczny czas jak w kwalifikacjach – 1:45.54, okazał się niewystarczający na silną światowa czołówkę 800 metrów. Starachowiczanin, z dużą stratą, zamknął stawkę.

Dla 24-latka był to debiut na olimpijskiej bieżni. W dorobku Borkowskiego, poza występem na tegorocznych igrzyskach, są przede wszystkim medale europejskich czempionatów – złoto w młodzieżowych mistrzostwach Europy z 2019 roku w Gavle oraz srebro tegorocznych Halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

Finał biegu na 800 metrów z udziałem Patryka Dobka zaplanowano na środę 4 sierpnia i godz. 14:05 czasu polskiego.

Fot. Facebook/ Mateusz Borkowski

Projekt i wykonanie: CK Media Group