Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Komplet mistrzów Polski w ćwierćfinale

01-08-2021 14:05,
Mateusz Kaleta

Wszyscy przedstawiciele Łomży Vive Kielce awansowali do ćwierćfinałów rozgrywanego na Igrzyskach Olimpijskich turnieju w piłkę ręczną. Do Hiszpanów i Francuzów dołączyli w niedzielę Niemcy.

Kieleccy zawodnicy swoje mecze rozgrywali w nocy z soboty na niedzielę, a także w niedzielny poranek.

Hiszpanie pokonali Argentynę 36:27, a w tym meczu na Olimpiadzie zadebiutował nowy zawodnik kieleckiego klubu Miguel Sanchez-Migallon. 26-latek zdobył trzy bramki na sześć rzutów, do tego nieźle spisywał się w grze obronnej. Dwa trafienia w tym meczu zanotował Alex Dujshebaev, cztery razy trafił były gracz Łomży Vive Julen Aginagalde. 

W ćwierćfinale zameldowali się też Francuzi, który w niedzielny poranek doznali pierwszej porażki w Tokio, przegrywając 29:32 z Norwegią. Po trzy bramki w tym meczu zdobyli Nicolas Tournat oraz Nedim Remili, który dołączy do Łomży Vive w przyszłym roku. 

Z awansu cieszy się też Andreas Wolff, którego Niemcy w ostatnim meczu grupowym pokonały Brazylię 29:25. Kapitan Łomży Vive zanotował trzy udane interwencje na osiem rzutów, co dało mu 38% obron.

W meczu 1/4 finału Francuzi zmierzą się z Bahrajnem. Niemcy i Hiszpanie poznają swoich przeciwników po rozegraniu ostatniego meczu w grupie B Szwecja - Dania.

Ćwierćfinały na Igrzyskach Olimpijskich zostaną rozegrane 3 sierpnia, dwa dni później półfinały, a wielki finał 7 sierpnia.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group