Wypożyczeń w Koronie ciąg dalszy. Adrian Bielka trafi do GKS-u Bełchatów

29-07-2021 16:06,
Michał Gajos

18-letni zawodnik Adrian Bielka został wypożyczony do drugoligowego GKS-u Bełchatów. Spadkowicz z Fortuna 1. Ligi zastrzegł sobie prawo do pierwokupu i to on podejmie decyzję o przyszłości młodzieżowca tuż po zakończeniu kampanii 21/22. To drugi transfer czasowy tego dnia ze złocisto-krwistego klubu, który wcześniej poinformował o wypożyczeniu Bartosza Prętnika – więcej o tym TUTAJ.

Bielka przechodził do Kielc ze stołecznej Escoli w styczniu bieżącego roku. Trafił wtedy pod skrzydła Macieja Bartoszka, który ściągnął młody talent warszawskiej szkółki do swojego składu. Jednak debiutu w ekipie obecnego szkoleniowca Wisły Płock się nie doczekał, tę szansę dał mu dopiero Dominik Nowak. 18-latek otrzymał 13 minut w wygranym, 3:0, meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi właśnie przeciwko nowemu klubowi, GKS-owi Bełchatów.

Aby uważnej przyjrzeć się poczynaniom Adriana Bielki w żółto-czerwonej koszulce należało spojrzeć o dwa szczeble rozgrywkowe niżej. W barwach rezerw kieleckiego klubu rozegrał 16 spotkań, zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Od drugiego tygodnia lipca ten ofensywny pomocnik przebywał na testach w drużynie „brunatnych”. Warszawiak przekonał do siebie sztab szkoleniowy i przeniósł się do ekipy z ulicy 1. Maja, barwy której będzie reprezentował z numerem 72 na plecach. 

fot. GKS Bełchatów 

Projekt i wykonanie: CK Media Group