Nowe inwestycje sportowe w Kielcach. W 2022 roku modernizacja stadionu i budowa hali

24-07-2021 16:47,
Mateusz Kaleta

Rozbudowa Hali Legionów to nie jedyny projekt sportowy, jaki w najbliższych latach będzie miał miejsce w Kielcach. Ratusz ma zarezerwowane środki na kolejne inwestycje. W 2022 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego ruszy modernizacja stadionu lekkoatyletycznego przy ulicy Drogosza oraz budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego.

O nowych planach miasta Kielce poinformował na specjalnej konferencji prasowej wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki. - Są to inwestycje jeszcze bardziej miejskie niż przebudowa Hali Legionów, bo miasto partycypuje w nich w jeszcze większej części - podkreślił współpracownik Bogdana Wenty.

Zarówno modernizacja stadionu lekkoatletycznego, jak i budowa nowej hali uzyskały wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Sportowa Polska". Dzięki temu miasto będzie mogło liczyć na wsparcie finansowe ze strony rządu.

- W przypadku hali przy I LO im. Stefana Żeromskiego miasto uczestniczy w tym projekcie znaczącej części. To prawie 9 mln 400 tys. złotych. Ministerstwo dorzuca się w kwocie 3 mln złotych. W jego ramach miasto wybuduje halę, łącznik i sale dydaktyczne. To szczególnie cenne, bo dotyczy sportu dzieci i młodzieży, a więc sportu amatorskiego - poinformował Marcin Chłodnicki.

Ponadto miasto Kielce ma również zarezerwowane środki na projekt modernizacji stadionu lekkoatletycznego w kwocie 5,5 mln złotych. Ministerstwo na ten cel dokłada się w kwocie 2,5 mln złotych.

- Te dwie inwestycje będą mogły być już realizowane w 2022 roku. Wówczas rozpisane zostaną przetargi - zaznaczył Marcin Chłodnicki.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group