Gdzie jechać nad zalew? Lista otwartych kąpielisk w okolicach Kielc

24-07-2021 11:03,
Wiktor Chrabąszcz

Sezon urlopowy trwa, a dokoła Kielc z łatwością znajdziemy miejsca idealne pod spędzenie wolnego czasu. Przedstawiamy listę miejsc z otwartymi kąpieliskami w okolicach Kielc.

Bolmin

Zalew Bolmiński przygotował specjalną ofertę na tegoroczne lato. Nie brakuje tutaj sprzętu przeznaczonego dla osób lubiących aktywnie spędzić wolny czas. Wśród atrakcji można znaleźć między innymi rowerki wodne i kajaki. Z kolei najmłodsi mają tutaj do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie.

Na miejscu dostępy jest punkt do grillowania, a także restauracja.

Borków

Zalew w Borkowie zawiera piaszczystą plażę i molo. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, gokarty, boiska do piłki nożnej i plażowej i punkty gastronomiczne. Parking przy kąpielisku jest płatny.

Borowa Góra ( Kaniów)

Zalew na rzece Bobrzy, znajduje się w Borowej Górze koło Zagnańska. Na terenie kąpieliska znajduje się piaszczysta plaża, a dookoła lasy iglaste. W sezonie urlopowym do dyspozycji są przebieralnie i toalety. Dla miłośników sportów jest również wyciąg do wakeboardu.

Cedzyna

Chwilowo korzystanie z tego akwenu nie było możliwe. W miniony wtorek pojawiła się informacja o wykryciu bakterii E. coli w zbiorniku wodnym w Cedzynie. Na szczęście to już przeszłość. Organizator kąpieliska otrzymał informację od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach o cofnięciu zakazu kąpieli.

Morawica

Zalew na rzece Morawce ma powierzchnię około siedem hektarów i jest otoczony lasem. Teren kąpieliska zawiera piaszczystą plażę, oświetlenie, parking, park linowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego i małą gastronomia. Ponadto nieopodal można skorzystać ze spływu kajakowego.

Sielpia

Nazywana często ,,świętokrzyską Ibizą”. Sielpia to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku w regionie. Zalew jest położony wśród lasów, przy drodze wojewódzkiej nr 728. Kąpielisko strzeżone, są tu wypożyczalnie sprzętu pływającego, parking płatny, liczne ośrodki wypoczynkowe całoroczne i sezonowe, pole namiotowe, punkty gastronomiczne.

Suchedniów – kąpielisko ośrodka sportu i rekreacji

Na zalewie w Suchedniowie możemy znaleźć strefę na plaży do rekreacji i sportu. Na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, toaleta, natryski, przebieralnie i miejsce do kąpieli dla dzieci.

Umer

Zalew o powierzchni 12 hektarów na rzece Bobrzy. Teren zalewu obejmuje piaszczystą plażę, parking i toalety.

Projekt i wykonanie: CK Media Group