[AKTUALIZACJA] Wenta na spotkaniu z wicepremierem Glińskim. Chodzi o rozbudowę Hali Legionów

22-07-2021 13:44,
Maciej Urban

Wkrótce dowiemy się, czy w najbliższym czasie dojdzie do modernizacji obiektu przy ul. Leszka Drogosza 2. – Prezydent Bogdan Wenta jest na spotkaniu z wicepremierem Piotrem Glińskim. Podczas niego będą wyjaśniane wszystkie kwestie – powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Przypomnijmy, że Kielce, po dwóch latach starań, dość niespodziewanie w lipcu otrzymały z Ministerstwa  Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowanie w wysokości 28 milionów 250 tysięcy złotych na rozbudowę Hali Legionów. To połowa pieniędzy wymaganych do zrealizowania tej inwestycji. Drugą część musi wyłożyć miasto.

Dokumenty w tej sprawie trzeba złożyć do końca lipca. – Przedstawiciele prezydenta Wenty nabrali wody w usta. Nie uzyskujemy żadnych nowych informacji. Zaczyna nas to niepokoić. Nie wiemy, czy projekt już istnieje, czy są zabezpieczone pieniądze na ten cel – wyraził swoje wątpliwości podczas czwartkowej sesji radny PiS, Marcin Stępniewski.

Na pytania zainteresowanych rajców odpowiadał wiceprezydent Marcin Chłodnicki. Powiedział, że miasto jest przygotowane, by przystąpić do rozbudowy Hali Legionów. Jak później zaznaczył, prezydent Bogdan Wenta udał się na spotkanie z Piotrem Gliński pełniącym rolę nie tylko wicepremiera, ale również ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. – Obiecuję, że po wszystkim przekażemy pełne informacje – dodał.

---------AKTUALIZACJA-----------

Ze strony ministerstwa możemy się dowiedzieć, że do takiego spotkania faktycznie doszło. Brali w nim udział nie tylko prezydent Wenta i wicepremier, ale również świętokrzyscy parlamentarzyści. Z tekstu możemy się dowiedzieć, że "wicepremier Gliński podtrzymał decyzję MKDNiS o wsparciu inwestycji, która rozpocznie się po przygotowaniu przez miasto dokumentacji inwestycyjnej". 

Niestety, nie ujawniono szczegółów rozmowy, ale wszystko wskazuje na to, że miała dotyczyć przesunięcia końcowego terminu złożenia stosownych dokumentów z ostatniego dnia lipca na późniejszy. Można wnioskować, że taka decyzja została podjęta, jednak na potwierdzenie tych przypuszczeń trzeba będzie poczekać. 


Fot. Jan Jechna

--------------------------------------

Przypomnijmy, że plany przebudowy zakładają między innymi zwiększenie liczby miejsc w Hali Legionów do 6 tysięcy.

Fot. European Week of Regions and Cities

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group