Hala Legionów zostanie powiększona. Ponad 28 mln złotych na ten cel z Ministerstwa

09-07-2021 18:32,
Mateusz Kaleta

Po wielu miesiącach oczekiwania w końcu są pozytywne informacje w sprawie rozbudowy Hali Legionów. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało miastu Kielce na ten cel 28 milionów 250 tysięcy złotych. To połowa kosztów inwestycji, która być może już niedługo ruszy w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Temat inwestycji sportowych przewija się w Kielcach od jesieni 2019 roku. Wówczas miasto złożyło do ministerstwa dwa wnioski - jeden dotyczący Hali Legionów, a drugi w związku z projektem budowy kompleksu boisk na potrzeby Akademii Piłkarskiej. Przez wiele miesięcy w tym temacie zapadła cisza, ale piątkowa konferencja prasowa przyniosła ważny impuls.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało miastu Kielce połowę środków z 56,5 mln złotych, jakie będzie kosztowała przebudowa kieleckiej hali. 

- Inwestujemy w kielecki, świętokrzyski sport. To również przede wszystkim inwestycja dla polskiego sportu. W związku z tym środki na rozbudowę Hali Legionów będą pochodziły z programu dla inwestycji o szczególnym znaczeniu. Czekamy na wniosek, jaki do 31 lipca wraz z pozwoleniem na budowę musi złożyć prezydent Bogdan Wenta - poinformowała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach rozbudowy Hala Legionów będzie mogła zostać powiększona do 6 tys. miejsc na trybunach.

Środki pozwolą na dobudowę trybuny północnej, która zostanie funkcjonalnie połączona z trybuną wschodnią i zachodnią, co w sumie da blisko trzy tysiące nowych miejsc siedzących. - Oprócz tego pojawi się nowa strefa VIP z pomieszczeniem sanitarno-szatniowym, nowe pomieszczenie techniczne, foyer i pomieszczenie dla mediów. Przebudowana zostanie również cała część centralna i frontowa hali. Z kolei teren przed budynkiem powiększymy i obniżymy do płaszczyzny boiska – poinformowała Anna Krupka. 

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group