Suzuki Korona Handball skompletowała kadrę na nowy sezon. Jest nowa bramkarka i jedno osłabienie

03-07-2021 00:45,
Mateusz Kaleta

Korona Handball Kielce ma już pełny skład, jaki będzie reprezentował klub w nowym sezonie 2021/22. Ostatnim transferem kieleckiego klubu została 27-letnia bramkarka Patrycja Chojnacka. Łącznie latem kielczanki zasiliło siedem nowych zawodniczek, a jedna opuściła drużynę.

Nowymi zawodniczkami w Suzuki Koronie Handball są rozgrywające Alicja Pękala, Honorata Syncerz, Magda Więckowska, Paulina Kasprzyk, kołowa Julia Jasińska i prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk. Jedynym osłabieniem będzie brak Agnieszki Młynarkiej-Papaj, która w klubie poświęci się pracy organizacyjnej i marketingowej.

Ciekawie w nowym sezonie zapowiada się walka na pozycji bramkarki. O miejsce w składzie będą walczyć Małgorzata Hibner, Marta Chodakowska i nowopozyskana Patrycja Chojnacka, która w minionym sezonie spadła z PGNiG Superligi z Ruchem Chorzów.

- Dobrze się znamy z Patrycją. To dobra, doświadczona zawodniczka. Potrzebowaliśmy takiej bramkarki, która była chyba najjaśniejszym punktem Ruchu Chorzów. Była nawet nominowana do najlepszej siódemki kolejki. Fajnie, że mamy bramkarkę, która wniesie sporo jakości między słupkami i na pewno nakręci niezłą rywalizację. Było kilka opcji transferu bramkarki, ale cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia właśnie z Patrycją - mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

- Propozycja z Suzuki Korony Handball była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Ucieszyłam się z możliwości powrotu do Kielc, gdyż miło wspominam czas, kiedy tam grałam. Na pewno ogromny wpływ na moją decyzję była możliwość występów w Superlidze - dodaje Chojnacka. 

Na początku lipca przyszłość klubu powinna stać się jasna. Suzuki Korona Handball jest o krok od powrotu do PGNiG Superligi.

fot: Patryk Ptak / Suzuki Korona Handball Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group