Wielkie transfery Łomży Vive. W 2022 roku do Kielc trafią Remili i Kounkoud z PSG

14-06-2021 17:26,
Redakcja

Łomża Vive Kielce odkrywa karty. W 2022 roku do drużyny dołączą dwaj zawodnicy Paris Saint-Germain: Nedim Remili oraz Benoît Kounkoud. Kontrakty obu zawodników będą obowiązywać do 2026 roku.

- Jestem niezwykle dumny, że zawodnicy tej klasy wybierają nasz klub na najlepsze lata swojej kariery. Nedim jest dla mnie absolutną czołówką wśród leworęcznych rozgrywających na świecie i będzie tworzył nie tylko znakomity duet z Alexem Dujshebaevem, ale pozwoli także trenerowi na więcej rozwiązań taktycznych. Z kolei Benoit to gracz nowej generacji piłki ręcznej we Francji. To już teraz jeden z najskuteczniejszych graczy Ligi Mistrzów w swojej drużynie, a przypomnę do tego, że przez lata uczył się gry od samego Luca Abalo i widać tego efekty. Po raz kolejny musimy być dumni, że tacy gracze wybierają Kielce spośród wielu ofert, nie patrząc tylko na liczby. To wszystko możemy mieć grając razem i angażując się w rozwój klubu – komentuje na łamach klubowej strony prezes Łomży Vive Kielce Bertus Servaas.

26-letni Nedim Remili gra na pozycji prawego rozgrywającego. Mierzy 195 centymetrów wzrostu, w zakończonym w niedzielę sezonie Ligi Mistrzów był drugim najlepszym strzelcem PSG, z którym sięgnął po brązowy medal. Łącznie zdobył 72 bramki. Jest etatowym reprezentantem kraju, m.in. mistrzem świata z 2017 roku.

24-letni Benoît Kounkoud jest prawoskrzydłowym i jego atutem będzie też gra na pozycji drugiego obrońcy w defensywie. W Lidze Mistrzów zadebiutował w wieku 19 lat, także jest reprezentantem Francji. Zakończony obecnie sezon był dla niego najlepszym w Champions League, rzucił w nim 37 goli.

- Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do klubu z Kielc. To będzie dla mnie wielka przygoda. Już nie mogę się doczekać, by poznać nowych kolegów z drużyny, zobaczyć miasto oraz, mam nadzieję, zdobyć wiele trofeów - zaznacza Benoit Kounkoud.

- Jestem bardzo podeskscytowany moim transferem. To będzie dla mnie duże wyzwanie i życiowa zmiana, bo pierwszy raz będę występował za granicą. Łomża Vive Kielce ma historię, ale przede wszystkim świetnych fanów. Przychodzę do Kielc wygrać Ligę Mistrzów. W Kielcach jest bardzo dobry zespół, uznany trener i zwycięski projekt, czyli wszystko, czego potrzeba do osiągania sukcesów – mówi Nedim Remili.

1 lipca tego roku w życie wejdzie kontrakt innego z zawodników PSG - Dylana Nahi. W 2022 w Kielcach w sumie będzie grało czterech Francuzów. Już teraz w drużynie jest obrotowy Nicolas Tournat. 

fot: PSG

Projekt i wykonanie: CK Media Group