Servaas: Alex Dujshebaev miał oferty z Veszprem i Paryża. Nie pieniądze były najważniejsze

08-06-2021 10:45,
Mateusz Kaleta

Na zakończenie sezonu 2020/21 prezes Łomży Vive Kielce przekazał dobre informacje. Nowe, wieloletnie kontrakty z klubem podpisali czołowi zawodnicy oraz trener Talant Dujszebajew. Włodarze patrzą w przyszłość, bo już teraz porozumieli się z dwoma nowymi zawodnikami, którzy dołączą do mistrzów Polski w 2022 roku. - Z tą drużyną możemy walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów - nie ma wątpliwości szef klubu.

Aż do 2028 roku w Kielcach obowiązywać będzie umowa Talanta Dujszebajewa, który pracuje w Łomży Vive już od siedmiu lat.

- Mamy mistrzostwo i Puchar Polski, a słyszę głosy, że trener jest zły. Po tak trudnym roku powinniśmy być zadowoleni. To mistrzostwo nie jest nam dane przed sezonem. Dzisiaj czuję, że między trenerem i zawodnikami dalej jest odpowiednia chemia i mają jeden cel. Dopóki to się nie zmieni, Talant dalej będzie naszym szkoleniowcem. Sam ma świadomość, że jeśli nie będzie wyników, to zostanie rozliczony. Długość kontraktu jest wyrazem naszego zaufania - akcentuje prezes osiemnastokrotnych mistrzów Polski, zaznaczając, ze jeżeli trener będzie chciał podjąć się nowego wyzwania, to Łomża Vive nie będzie robić mu problemów. - Darzymy się wzajemnym szacunkiem - podkreśla Servaas. 

W Kielcach zostają największe gwiazdy. Do 2026 będzie obowiązywał nowy kontrakt Alexa Dujshebaeva. Zatrzymanie swojego lidera, o którego biły się największe kluby Europy, to ogromny sukces Łomży Vive Kielce. - Pieniądze nie były kluczowe w negocjacjach. Nie mamy tak dużego budżetu jak inne kluby w Europie, mamy za to specyficzną, ale świetną atmosferę - wyjaśnia Bertus Servaas, zdradzając kulisy rozmów kontraktowych.

- Z Alexem negocjowaliśmy długo, twardo, około pięć miesięcy. Ale nie wysokość kontraktu, tylko to, kto w tej drużynie będzie. Z tą obecną jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Alex miał poważne oferty z Veszprem i Paryża. Nie moglibyśmy płacić takich pieniędzy jak oni, a to, że Alex zostaje w Kielcach, to wyłącznie jego zasługa. Jest najlepszym prawym rozgrywającym świata i może wybierać, gdzie chce grać. Wolał zostać u nas - mówi Bertus Servaas.

Sportową karierę w Łomży Vive Kielce zakończy Andreas Wolff, którego dwuletni kontrakt został przedłużony o pięć lat. Sześć kolejnych sezonów w Kielcach będzie grał Nicolas Tournat, o trzy lata został przedłużony wygasający w przyszłym roku kontrakt Daniego Dujshebaeva. 

Kielczanie czują po tym sezonie niedosyt, ale zbroją się na kolejne lata. Już teraz porozumieli się w sprawie transferów dwóch zawodników, którzy dołączą do mistrzów Polski w 2022 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że pierwszym z nich jest prawy rozgrywający PSG Nedim Remili, spekuluje się, że drugim będzie prawoskrzydłowy tego samego zespołu Benoit Kounkoud. Już tego lata Łomżę Vive Kielce zasili inny z franców, także grający w PSG Dylan Nahi.

fot: Mateusz Kaleta

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group