Nowy obrońca w Łomży Vive Kielce. Servaas: Budowa drużyny na nowy sezon jest już zakończona

05-06-2021 13:44,
Mateusz Kaleta

- Budowa drużyny na nowy sezon jest już zakończona - stwierdził Bertus Servaas, prezes Łomży Vive Kielce. Osiemastokrotnych mistrzów Polski zasili podpisany już przed rokiem skrzydłowy PSG Dylan Nahi, a także dwóch młodych zawodników z SMS-u Kielce i nowy, na razie tajemniczy obrońca. - Czekamy z ogłoszeniem jego nazwiska - podkreślił szef klubu na łamach oficjalnej strony klubu.

W Łomży Vive Kielce nie będzie rewolucji. - Mam do drużyny pełne zaufanie - zaakcentował Servaas. Łomża Vive Kielce chce dalej iść ścieżką zapoczątkowaną rok temu. - Z każdym rokiem będziemy coraz lepsi, bo nasza kadra jest jedną z najmłodszych w Europie i wciąż się dużo uczymy - dodał szef klubu.

Po sezonie z kieleckim klubem rozstaje się Angel Fernandez, którego na skrzydle zastąpi Dylan Nahi. Zawodniczą karierę zakończy Krzysztof Lijewski, a Sebastian Kaczor odejdzie do Górnika Zabrze. Wypożyczony do innego klubu, z szansą na grę w europejskich pucharach, ma być Miłosz Wałach. 

Kielecki klub dopiął już wszystkie szczegóły transferów przychodzących. - Obrońca jest podpisany i będzie u nas grać od 1 lipca. Czekamy z ogłoszeniem jego nazwiska, bo wszystkie informacje dotyczące transferów chcielibyśmy podać za jednym razem - poinformował Servaas.

Do Kielc trafią też dwaj młodzi zawodnicy z SMS-u Kielce: 18-letni obrotowy Damian Domagała oraz 19-letni rozgrywający Wiktor Tomczak. Pierwszy z nich będzie częścią pierwszej drużyny, drugi uda się na wypożyczenie. Szef kieleckiego klubu podkreślił, że Łomża Vive monitoruje sytuację wypożyczonych Doruka Pehlivana i Pawła Paczkowskiego. 

W klubie na dłużej zostaną największe gwiazdy. Trwają negocjacje ws. nowego kontraktu dla Alexa Dujshebaeva. - Będą także informacje o Andreasie Wolffie, Danim Dujshebaevie oraz Nicolasie Tournat, ale musimy jeszcze trochę poczekać - skwitował Bertus Servaas.

fot: Patryk Ptak
źródło: własne, Łomża Vive Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group