SONDA: Kto był najlepszym piłkarzem Korony Kielce w meczu z Widzewem Łódź?

05-06-2021 08:15,
Redakcja

Korona Kielce znów nie zdołała dowieźć prowadzenia do końca. W meczu z Widzewem Łódź straciła trzy punkty na pięć minut przed końcem spotkania. Choć był to przedostatni mecz sezonu, a obie drużyny nie grają już o nic, sprawiły kibicom na Suzuki Arenie ciekawe widowisko. Tradycyjnie zapraszamy do wyboru w pomeczowej sondzie najlepszego piłkarza tego spotkania.

Trener Dominik Nowak postawił od początku na 17-letniego Radosława Sewerysia, który zagrał udane spotkanie. Jednak kielczanie mogli szybko dać się zaskoczyć. Już na samym początku spotkania strzał Mateusza Możdżenia trafił w słupek.

Żółto-czerwoni przebudzili się po około dwudziestu minutach. Zaczęli grać wysokim pressingiem i to przyniosło efekt w postaci bramki. Kielczanie objęli prowadzenie po akcji Łukowskiego z Kiełbem. Kapitan Korony został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" bardzo mocnym i pewnym strzałem na gola zamienił Jacek Podgórski. 

W kieleckiej drużynie dużo "czarnej roboty" wykonywał Portugalczyk Filipe Oliveira, który w środku pola był czołową postacią na boisku. Jednak żółto-czerwoni nie dowieźli wyniku do końca. O ile na początku drugiej połowy kilkoma dobrymi interwencjami popisywał się Marcel Zapytowski, przedłużając nadzieje swojego zespołu na trzy punkty, tak na pięć minut przed końcem skapitulował po strzale Karola Czubaka. Napastnik Widzewa został w polu karnym zostawiony przez obrońcow, wcześniej w bocznym sektorze boiska dał ograć się Dawid Lisowski.

Remis Korony z Widzewem był już trzynastym podziałem punktów łodzian w tym sezonie. Klub z alei Piłsudskiego jest pod tym względem rekordzistą w Fortuna 1. Lidze.

A kto był najlepszym graczem Korony w tym spotkaniu? Zapraszamy do udziału w sondzie.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group