Dwie rozgrywające z nowymi kontraktami w Suzuki Koronie Handball. "Wzór do naśladowania"

01-06-2021 18:50,
Mateusz Kaleta

Jedna z najbardziej doświadczonych i czołowych zawodniczek Suzuki Korony Handball 36-letnia Marta Rosińska oraz młoda i wchodząca do zespołu 20-letnia Agnieszka Mikocka podpisały nowe kontrakty z klubem. To kolejny etap kompletowania przez kielecką drużynę składu na nowy sezon. 

- Bardzo chętnie podejmę się wyzwania w przyszłym sezonie. Fajnie, że będę mogła jeszcze jeden sezon wystąpić w Kielcach i byłabym nierozsądna gdybym się zdecydowała na inny krok. Tym bardziej, że tworzy się fajna drużyna, ze świetną klubową organizacją i bardzo dobrym trenerem - mówi Marta Rosińska, autorka 60 bramek w 17 meczach Suzuki Korony Handball w minionym sezonie. 

- Jestem zadowolona, że mam dalej możliwość grania w Kielcach. Poziom trenowania w klubie jest na wysokim poziomie i cały czas będę miała szansę na rozwój. Jeśli będzie Superliga, to wiadomo, że dojdą nowe zawodniczki, to będzie mi ciężko o grę. Mam nadzieję, że jednak dostanę swoje szanse. Nie boję się rywalizacji - podkreśla Mikocka, która w poprzednim sezonie zagrała w sześciu meczach.

- Agnieszka zrobiła duży postęp w trakcie tego sezonu, podczas treningów z nami. Dostała parę minut ze słabszymi rywalmi. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest jeszcze zadowniczka na Superligę, ale jeśli utrzyma tempo sportowego rozwoju, to ma szansę solidnego rozwoju. A Marta? Nie wyobrażam sobie zespołu bez tej zawodniczki. Zawsze można na nią liczyć, to wzór do naśladowania dla młodszych zawodniczek, która na co dzień pokazuje pełen profesjonalizm i prowadzi sportowy tryb życia - przyznaje cytowany przez klubową stronę Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

Marta Rosińska oraz Agnieszka Mikocka są już zawodniczkami numer 15 i 16, jakie przedłużyły swoje umowy z Suzuki Koroną Hadnball. Jeśli zespół awansuje do PGNiG Superligi, w życie wejdzie również kontrakt Alicji Pękali ze Startu Elbląg.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group