Łukasz Sierpina po pięciu latach wraca do Kielc i znów zagra w Koronie

20-05-2021 20:05,
Mateusz Kaleta

Po pięciu latach przerwy w Koronie Kielce znów zagra Łukasz Sierpina. 33-letni skrzydłowy jest drugim wzmocnieniem żółto-czerwonych przed nowym sezonem. 

Sierpina grał w Kielcach w latach 2012-2016 z przerwą na wypożyczenie do Dolcana Ząbki. Rozegrał wówczas 62 mecze, strzelił w nich 1 bramkę oraz zanotował 5 asyst. Dał się poznać jako zawodnik niezwykle szybki i dynamiczny. Z Kielc trafił do Podbeskidzia Bielsko-Biała, w którym był kapitanem zespołu, wywalczył z nim awans, ale i spadł z PKO Ekstraklasy. 

W zakończonych niedawno rozgrywkach rozegrał 22 spotkania, w których zanotował 6 asyst. Kolejne 2 mecze dołożył w Pucharze Polski. Łącznie dla zespołu "Górali" wystąpił w 152 spotkaniach, w których zdobył 18 goli i zanotował 33 ostatnie podania.

Kontrakt Sierpiny z Koroną będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejny sezon.

- Jestem szczęśliwy, że po pięciu latach wracam do Korony. Czas spędzony w Kielcach wspominam bardzo dobrze. Nie mogę doczekać się startu nowego sezonu. Dam z siebie wszystko, by pomóc drużynie w realizacji celu, jakim jest awans do Ekstraklasy - powiedział, cytowany przez klubową stronę, Łukasz Sierpina.

- Cieszymy się, że Łukasz dołączy do nas po kilkuletniej przerwie. To bardzo ambitny chłopak, który przez długi czas utożsamiał się z Koroną, co jest dla nas niezwykle ważne. Jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach. Zwiększy nasze możliwości w ataku i z pewnością pomoże nam swoim doświadczeniem w walce o Ekstraklasę - skomentował dyrektor sportowy Korony Paweł Golański, który w latach 2012-2015 grał z Sierpiną w kieleckim zespole.

Łukasz Sierpina jest drugim wzmocnieniem Korony przed nowym sezonem. Wcześniej klub porozumiał się w sprawie kontraktu z Michałem Kojem, zawodnikiem Górnika Zabrze.

fot: Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group