Rajd przez pół boiska i gol "stadiony świata". Wyjątkowa akcja w meczu Korony U-18

19-05-2021 10:02,
Mateusz Kaleta

Wyjątkowej urody bramkę w meczu Centralnej Ligi Juniorów zdobył pomocnik Korony Kielce Dawid Słabosz. Żółto-czerwoni zremisowali z Escolą Varsovia 2:2.

Spotkanie od początku dostarczyło dużo emocji. Już od 10. minuty Korona grała w przewadze jednego zawodnika po tym, jak gospodarze obejrzeli czerwoną kartkę. Żółto-czerwoni długo nie mogli jednak przełożyć tego na wynik. Prowadzenie objęli dopiero po przerwie, kiedy bramkę zdobył Hubert Zwoźny. Escola odpowiedziała w 74. minucie, ale dziewięć minut później sprawy w swoje ręce wziął Dawid Słabosz, który przeprowadził akcję indywidualną.

18-latek wyłuskał piłkę spod nóg rywala na własnej połowie i ruszył z futbolówką na bramkę przeciwnika. Z kontrą pobiegło dwóch kolegów z drużyny, ale wokół było już pełno rywali. Słabosz zdecydował się więc kończyć akcję samemu - i wyszło idealnie! Piłka po potężnym strzale pomocnika wpadła z dużą siłą pod samą poprzeczkę bramki Escoli. Po chwili 18-latek utonął w objęciach kolegów. 

Korona U-18 nie zdołała jednak dowieźć zwycięstwa do końca, bo w 90. minucie bramkę na wagę remisu dla gospodarzy zdobył Cezary Polak.

Dla Słabosza była to pierwsza bramka w tym sezonie CLJ, ale wcześniej dwukrotnie trafił w zespole rezerw, w których rozegrał 15 na 20 możliwych meczów w trzeciej lidze.

Korona U-18 zajmuje miejsce w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów i traci sześć punktów do bezpiecznego Lecha Poznań. W środę o godz. 11 żółto-czerwoni grają w Gdyni z Arką. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group