Pierwszy transfer Korony przed nowym sezonem. Klub wzmacnia kapitan Górnika Zabrze

17-05-2021 20:21,
Redakcja

Korona Kielce dokonała pierwszego transferu przed nowym sezonem 2021/22. Drużynę wzmacnia obrońca Górnika Zabrze Michał Koj. Kontrakt zawodnika będzie obowiązywać od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. 

27-latek występuje na pozycji środkowego obrońcy. Obecnie jest zawodnikiem Górnika Zabrze, w barwach którego rozegrał w tym sezonie 14 spotkań i zdobył 1 bramkę, występując na ramieniu z opaską kapitana. Kolejne 2 mecze dołożył w Pucharze Polski.

Koj walczył w zespole Marcina Brosza o miejsce w podstawowym składzie, ale nie zawsze je miał. Ostatni raz zagrał w połowie marca, dwie ostatnie minuty w wygranym przez Górniku meczu z Zagłębiem Lubin (2:0). 27-letni obrońca znany jest z twardej gry i nieustępliwości, ale w przeszłości nie omijały go kontuzje i choroby. W 2019 roku przeszedł operację jelita, miał też poważny uraz głowy.

Koj spędził w Górniku cztery minione lata. Wcześniej grał też w Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin oraz w greckim Panathinaikos AO w latach 2010-2012. Łącznie w Ekstraklasie zagrał 116 meczów, w których strzelił 10 goli i zanotował 4 asysty.

- Cieszymy się z podpisania kontraktu z Michałem. To bardzo doświadczony piłkarz, który rozegrał ponad 100 meczów w Ekstraklasie. Ma silny charakter, co dla nas było ważne, bo takich chłopaków też tu potrzebujemy. Na pewno będzie wzmocnieniem w linii defensywy, ale również wsparciem dla naszych młodych zawodników - powiedział cytowany przez klubową stronę dyrektor sportowy Korony Kielce Paweł Golański.

fot: Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group