Wielkie emocje i szalona radość. AZS UJK wygrywa z wiceliderem po bramce w ostatniej sekundzie meczu

25-04-2021 09:50,
Mateusz Kaleta

Niespodziankę w rozgrywkach I ligi sprawił AZS UJK Kielce. "Akademicy" po zaciętym meczu i thrillerze w końcówce pokonali wicelidera rozgrywek, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 28:27. Bramkę w ostatniej sekundzie meczu zdobył Kacper Pawłowski.

Spotkanie od samego początku toczyło się w mocnym tempie. Od prowadzenia 2:0 rozpoczęli goście, ale kieleccy studenci błyskawicznie zdobyli trzy bramki z rzędu i odrobili stratę. Przewagi nie oddali już do samej końcówki spotkania, która dostarczyła wiele emocji. Pierwszą połowę AZS UJK wygrał wygrał 15:12.

Po przerwie kielczanie zdołali podwyższyć przewagę do czterech bramek, ale w samej końcówce miał miejsce thriller. Przyjezdni zniwelowali stratę, a stało się to szczególnie za sprawą dwóch zawodników - Łukasza Płonki oraz Mariusza Kempysa. Obaj byli najskuteczniejsi na boisku i zdobyli odpowiednio dziesięć i siedem bramek. Do tego w bramce pomógł im Rafał Ratuszniak.

Na dziesięć sekund przed końcem był remis po 27, a o wygranej kielczan zadecydował gol zdobyty przez Kacpra Pawłowskiego w ostatniej sekundzie spotkania. Wszystko poprzedził czas trenera Tomasza Błaszkiewicza, który dokładnie rozrysował swoim podopicznym ostatnią akcję meczu.

Bohaterem został nie tylko zdobywca zwycięskiego gola, ale też Wojciech Czerwiński, który przez bardzo długi czas leczył kontuzję i wrócił do bramki po wielomiesięcznej rehabilitacji. Z marszu przywitał się z parkietem dobrymi interwencjami. Najskuteczniejszy w kieleckiej drużynie był natomiast Filip Zdziech, który zdobył dziewięć bramek.

Kielczanie zatrzymali wicelidera, jednego z kandydatów do awansu do ligi centralnej, wygrywając całe spotkanie 28:27, a za tydzień zagrają na wyjeździe z KSSPR Końskie. Po tej wygranej AZS UJK zajmuje 7. miejsce w tabeli I ligi.

AZS UJK Kielce - Zagłębie Sosnowiec 28:27 (15:12)

AZS UJK: Czerwiński, Drozd - Bernacki 1, Papaj 3, Boszczyk 2, Wacek 1, Stępnik, Szafarczyk 1, Siedlarz 3, Goliszewski 3, Sornat 1, Wójcik 1, Pawłowski 1, Zdziech 9, M. Bysiak 2.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group