Dramat Łomży Vive Kielce w końcówce. Nantes wyszarpało awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

07-04-2021 22:10,
Michał Gajos

Łomża Vive Kielce nie zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek mistrzowie Polski przegrali 31:34 z HBC Nantes i pomimo zwycięstwa 25:24 w pierwszym meczu pożegnali się z elitarnymi rozgrywkami. Francuzi wyszarpali zwycięstwo w samej końcówce spotkania.

Mistrzowie Polski zaczęli mecz od prowadzenia. Skutecznym rzutem popisał się Alex Dujshebaev, ale kolejne minuty nie były już tak udane. Żółto-biało-niebiescy przez blisko pięć minut nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Emila Nielsena. Duński bramkarz znów zamurował bramkę, w pierwszej połowie meczu bronił z 46-procentową skutecznością. Jego koledzy szybko zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Było 7:5 dla gości.

Gospodarzom z kolei gra w ogóle się nie kleiła. Szwankowała gra w ataku – skuteczność rzutów oscylowała w okolicach 50 procent – oraz w obronie, defensywa kielczan zbyt łatwo dopuszczała do czystych rzutów Francuzów. Mecz prowadzony był na bardzo wysokiej intensywności, nie brakowało też wielu niewymuszonych błędów, które potęgowały wrażenie szybkiej gry od bramki do bramki. Między słupkami kielczanom nie pomagali niestety bramkarze. Mateusz Kornecki i Andreas Wolff odbili w pierwszej połowie tylko trzy piłki. Dla porównania ich vis-a-vis - aż jedenaście

Od 20. minuty nieznaczny progres formy w obronie zaliczyli gracze Łomży Vive, w dodatku nieco gorzej w ataku prezentowali się goście. To automatycznie wpłynęło na systematyczne odrabianie strat i doprowadzenie do wyrównania w 24. minucie za sprawą pięknej akcji hiszpańskiego duetu Fernandez – Dujshebaev.

Mistrzowie Polski prezentowali się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań i ostatecznie po kilku niewykorzystanych sytuacjach – w tym czystej okazji Moryty ze skrzydła – zeszli na przerwę ponownie tracąc dwie bramki do rywala. Pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 13:15 dla Nantes.

Po przerwie tempo nie zamierzało zwalniać. Kielczanie musieli poprawić swoją grę, aby wywalczyć awans. W pierwszych pięciu minutach po wznowieniu rywalizacji padło dziewięć bramek. Niestety większość z nich była autorstwa ekipy z Francji.

Z biegiem czasu podopieczni Dujszebajewa coraz śmielej dochodzili do głosu. Nie przeszkodziło w tym nawet chwilowe podwójne wykluczenie Gębali i Olejniczaka. Finalnie, po wielu zmarnowanych okazjach doprowadzenia do remisu, kielczanie dopięli swego i w 40. minucie wyrównali, a 160 sekund później nawet wyszli na prowadzenie. Uczynili to dopiero drugi raz w tym spotkaniu.

We francuskim zespole świetnie grał Aymeric Mille, który zdobył w Hali Legionów osiem bramek. Grą gości dyrygował Kiril Lazarow. Mistrzowie Polski opierali swoją grę na Alexie Dujshebaevie, który obsługiwał kolegów podaniami, ale sam nie mógł zrobić wszystkiego.

W 47. minucie stało się jasne, że Łomża Vive nie może pozwolić sobie na porażkę, bowiem już w tamtym momencie wynik rywalizacji i zdobycz punktowa każdej z drużyna przekroczyła tą z pierwszego spotkania dwumeczu. Dlatego jednobramkowa wygrana Nantes premiowałaby właśnie Francuzów do kolejnej rundy.

Po tym czasie nastąpił kolejny blackout mistrzów Polski. Ci nie tylko roztrwonili prowadzenie, a nawet ponownie dali gościom odskoczyć na dwie bramki przewagi. W końcówce miał miejsce horror.

Drużyny szły bramka za bramkę i rozstrzygające miały być ostatnie sekundy gry. Na półtorej minuty przed końcem sytuacje sam na sam wykorzystał Kulesz, Białorusin był jeszcze faulowany przez Thibauda Brieta i zarobił dla niego dwie minuty kary. Kielczanie nie zdołali jednak odwrócić losów meczu. Rzut zmarnował Karacić, a HBC Nantes wyprowdziło dwie ostatnie akcje, którymi przypieczętowało awans.

Francuzi najprawdpodobniej zagrają w ćwierćfinale z Telekomem Veszprem.

Łomża Vive Kielce - HBC Nantes 31:34 (13:15)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff - Vujović, Olejniczak 1, Sićko, A. Dujshebaev 4, Tournat 4, Karacić 3, Kulesz 5, Moryto 4, Surgiel, Fernandez 4, Kaczor, Gębala, Karaliok 4, Gudjonsson 1

HBC Nantes: Dumoulin, Nielsen - Damatrin-Bertrand, Briet, Milic, Rivera 8, Cavalcanti 6, Rivera Folch 4, Augustinssen, Pechmalbec 3, Figureas 2, Feliho, Minne 8, Lazarov 4, Balaguer 2, Monar.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Brawo2021-04-07 22:17:59
Łomża
Tki2021-04-07 22:19:37
Chyba pora pomyśleć nad zmianą trenera,szacun dla Duszejbajewa ale czas na odświeżenie myśli trenerskiej.
Tomek2021-04-07 22:20:05
Vive gralo dzis bez bramkarza, czyli z pusta bramka i nie mialo prawa wygrac.
Ck2021-04-07 22:20:10
Proponuję ściągnąć jeszcze z dwudziestu 15latkow, a potem przyjeżdża prawie 40 letni Rivera i się pokazuje jak gra się w handball.
A do Pana Moryto, może pora się wziąć w garść i ponieść jakąś odpowiedzialność za drużynę a nie zachowywać się jak klaun, to co wyprawia na boisku to kryminał
Dziak2021-04-07 22:21:17
Niestety, ale pan trener od kilku miesięcy nie potrafi z tymi zawodnikami nic zrobić. 34 stracone bramki z Nantes, europejskim średniakiem, tylko to potwierdza. Mając w Nantes przewagę 2 bramek i ostatnią akcję, Karacic nie trafił w bramkę i tamci strzelili jeszcze tą jedną. A można było wyjechać z +3. Dziś to się zemściło i frajersko nie wykorzystane sytuacje, w tym jak jak rzuty karne.
Natomiast wszystko się zaczyna od obrony, dziś ani ona nie grała, ani bramka. Nantes z bezbłędnym Rivierą, miśkowatym bramkarzem i młodym rozgrywającym rozłożyło nas na łopatki.
Chyba coś się skończyło. Pora na zmiany.
cbcc2021-04-07 22:21:50
Hahahahahahahahahahajaha
Pseudo trener do zwolnienia, jak odejdzie Alex to trudno kupimy dwóch równorzędnych prawych rozgrywających i może będzie nawet lepiej!
Nic nie grają, dramat tylko patrzą co zrobi Alex!
Nie mamy trenera halo!
Robert2021-04-07 22:21:56
Jaki dramat !?. Byli zdecydowanie gorsi. we wszystkich formacjach. Nie zasługiwali na ćwierćwinał.Rzutów z drudiej linii brak, karne szkoda mówić, a jak już rzucili to trafili w bramkarza. Podbijano napiecie, ale to nic nie dało. Wstyd i beka.
Kiibic2021-04-07 22:23:15
Lipa przez caly mecz brak ambicji
kibic2021-04-07 22:29:55
Najwyższy czas pożegnać kilku zawodników i trenera.
Ehh2021-04-07 22:30:07
Talanta jest tylko dlatego że jago pogonią to i Alex odejdzie. Mimo zysków i strat chyba już czas się pożegnać
Filip2021-04-07 22:30:27
Sam Alex nie bedzie ciagle wygrywal meczow dla Vive. Wolff dramat.
Olek2021-04-07 22:32:30
Panie Moryto czas przestać pajacować a wziąć się za grę jak nie to do widzenia.
spioch2021-04-07 22:32:34
Dlugo wstrzymywalem sie z ocena pracy trenera i na takie podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale moim zdaniem to dobrze ze nie awansowalismy bo bylismy gorsza druzyna. Juz nawet nie chodzi o awans, ale w wielu spotakania LM w tym sezonie gramy archaiczna pilke bez zagrozenia z 2 linii, bez skrzydel i co najwazniejsze bez ladu i skladu w obronie. Mam nadzieje ze ten kubel zimnej wody bedzie pierwszym krokiem do zmian bo po prostu takiej pilki recznej nie da sie ogladac
Pacheta2021-04-07 22:33:48
Do lasu z gwiazdorami. Blisko mają. Jak Michał Ż. Płakał ale biegał. I zobaczcie jak się chłopak rozwinął!
Janek2021-04-07 22:35:46
Trener pierwszy do zwolnienia a za nim kilku zawodników, którym w główce się wydaje że są nie wiadomo jakimi gwiazdkami wstyd.
AQUARIUS2021-04-07 22:36:35
Niestety ta drużyna od lat nic, a nic się nie rozwija...a dzisiaj przede wszystkim brak jakichkolwiek chęci grania i zaangażowania...wszystko na stojąco
porazka2021-04-07 22:37:53
trener duszanbajew musi odejsc nic nie zrobil dobrego
Janco2021-04-07 22:39:54
Może pora pokazać trenerowi list pożegnalny gramy tak archaicznie bez pomysłu na stojąco .
XX22021-04-07 22:43:28
Czekam na ostrą reakcję Bertusa i jutro zwolnienie trenera.
Płockie wpisy2021-04-07 22:47:08
Widzę że płockie weszły i zwalniają nam ttenera. Wara od Kielc !!!
spioch2021-04-07 22:48:03
Krytycznie podchodze do stylu gry i straconego wysilku w LM ale mam jedna uwage: Nie kibice zatrudniali trenera i zawodnikow i nie oni powinni ich zwalniac.
L212021-04-07 22:48:54
Trener Talant to już nie raz pokazał brak pomysłu na grę a ostatnie ruchy transferowe klubu to tragedia.
Ckst2021-04-07 22:51:39
To nie dramat Łomży tylko gra Łomży była dramatem...
Ink2021-04-07 22:54:05
Czas kilku zawodników w tym klubie dobiegł końca co gramy w tym roku to tragedia, dramat. Przecież Nantes to średniak, Veszprem przejadą się po nich jak walcem.
kibic2021-04-07 23:02:57
Po meczu z Flensburgiem było widać, że jesteśmy bez formy. To się tak musiało skończyć. Sam Alex nie wygra Ligi Mistrzów.
Ręczny2021-04-07 23:04:23
Przecież z taką grą i tak nie mieliśmy czego szukać z Veszprem. Żeby myśleć o wygraniu LM trzeba mieć dwie wyrównane siódemki. My gramy tylko na Alexa. Nie mamy nawet jednej siódemki na równym poziomie.
Fan2021-04-07 23:06:11
Gramy ostatnie mecze bez bramki, obrony, karne to jakiś dramat, wolno, bez walki na stojąco tak się nie da nic wygrać.
kibic2021-04-07 23:07:14
Gdy w 2016 roku wygrywaliśmy Ligę Mistrzów to mieliśmy wyrównany ZESPÓŁ. Każdy kto wchodził na boisko był równie dobry jak pozostali. Każdy rzucał bramki, a teraz od dłuższego czasu wszystko ustawione jest pod Alexa.

Przecież to jest czytelne. Tak się nie da wygrać Ligi Mistrzów. Zamiast jednego Alexa rzucającego 15 bramek wolę by każdy z naszych rzucał po 3-4 bramki w meczu. Wtedy znów możemy myśleć o wygraniu LM. Z jednym Alexem na pewno tego nie zrobimy. Musimy znów grać jak zespół.
Ręczny2021-04-07 23:10:08
Za dużo młodzieży, za dużo uczniów. Za mało profesorów.

Mamy już odmłodzony skład. Nie sprowadzajmy kolejny 17 latków. Kulejemy szczególnie na rozegraniu. Lewe rozegranie, środek (Karacić jak ma słabszy okres to nie ma go kto zmienić) i zmiennik dla Alexa, bo też jest lipa w tym temacie. Praktycznie całe rozegranie potrzebuje wzmocnień i to nie dzieciakami tylko ogranymi zawodnikami.
cbcc2021-04-07 23:12:44
Jak już pisałem też chce zmiany trenera a nie jestem z plocka tylko z Kielc więc nie pisz głupot, nie widzisz czego Oni NIE Grają?! a powinni!?
Wszyscy się boją tego, że za Ojcem pójdzie Syn - no to mam pytanie czy lepiej by zespół trenował Pan, który robił to aktualnie nieudolnie i teraz nawet do 8 nie weszliśmy i Alex jak teraz szarpał sam i nic z tego nie wychodziło czy lepiej mieć dobrego trenera, który mniej zdolnych od Alexa szkoli na super grajków tak jak Trener Nantes!

Alex zapewne do Barcelony czy PSG pójdzie ale przynajmniej ktoś ten zespół jakoś poprowadzi a za Alexa(najlepszego gracza Świata) przyjdzie dwóch solidnych europejskich zawodników!
Pozdrawia kibiców co nadal są wierni bo poziom mam nadzieję będzie taki sam a nie 2 liga polska!
CeKa2021-04-07 23:14:18
Za dużo gramy na Alexa. To jest świetny zawodnik, ale nie powinniśmy grać tylko pod prawe rozegranie, bo rozwala to cały system gry i zespoły przeciwne uczą się naszej taktyki. Gramy zbyt schematycznie.
Maxi-1022021-04-07 23:15:45
Taki cudowny wieczór....jest moc.....buhahahahahah....:)
Bobby2021-04-07 23:22:05
To nie jest skład na LM, co z tego że odmłodzony, jak oni grać nie potrafią. Może kiedyś, ale nadzieje małe ponieważ niewielu z nich rokuje szanse na odpowiedni progres. Awans nam się nie należał i mecz ułożył się uczciwie. Nie mamy bramki, nie mamy obrony, nie mamy ataku. Skrzydłami tradycyjnie dla Talanta nie gramy, więc obrona przeciwnika zawsze jest ustawiona na środek, gdzie jest kierowane 100% naszego ataku. I tutaj mnie zastanawia po co nam Dylan Nahi na skrzydło? Zdolny to on jest, ale u nas padnie z nudów, a na poważnie to rozwinąć się nie rozwinie w tej drużynie. Kolejny mecz, kolejny miesiąc widać, że nazwiska nie grają. Wolff broni tak, że chyba korzystniej by było grać bez bramkarza, siódemką w polu. Jeżeli Wolff został sprowadzony specjalnie na LM to on ma sezon udany. Do wakacji już żadnego meczu, ale za to jakie pieniądze. Karacić jest cieniem samego siebie z Vardaru. Alex daje świetnie radę, ale on sam meczów nie będzie wygrywał.
Generalnie sezon mamy zakończony - MP + PP, a temat LM pozostanie mityczny chyba nie tylko w tym sezonie. Co najmniej połowa tej drużyny nie nadaje się na takie rozgrywki, a kilka miesięcy tego nie zmieni.
Przypominam!!!2021-04-07 23:28:02
Że Vive ma mieć NAJMŁODSZY zespół w LM, a nie najbardziej doświadczony. Było to podkreślane wielokrotnie w wywiadach. Jak widać dzieciaki myślały, że LM to taka "nasz liga plus" no i musiało się to skończyć jak się skończyło. Następny sezon zapowiada się na pewno ciekawie, ale raczej nie lepiej.
@Maxi-1022021-04-07 23:41:07
To, że jesteś idiotą, który drży na każdy mecz Kielc to wszyscy wiedzą na SF. Więc wypad z tego forum pajacu, bo śmieci nam tu nie potrzeba.
abab2021-04-07 23:44:37
Na LM mamy:Wolffa w formie, Fernandeza (będzie Naghi),Gudjionsona, Karaleka,Touranta,AlexaKulesA i Karacicia bez kontuzji i w formie czyli 8 zawodników a reszta to albo statyści w LM albo ambitni ale słabi plus trener, który ich tłamsi na tej ławce.nie wpuszczając ich i krzycząc na nich ahh szkoda gadac
olek2021-04-07 23:45:15
Tak jak napisane zostało powyżej, wszyscy się obawiają że zwolnienie Talanta spowoduje odejście z klubu jego syna i tak tkwimy w marazmie.
Maxi-1022021-04-07 23:47:51
A wieczór taki cudowny....słowiki śpiewają...."eksperci" \'\' z Kielc płaczą.....:)
Z tym trenerem nie bedzie juz lepiej2021-04-07 23:51:59
Moryto zjedz snickersa gwiazdeczko jestes cieniem zawodnika
HBLL2021-04-07 23:58:20
Skład z 2016 roku gdy wygrywaliśmy Ligę Mistrzów:

Szmal, Sego – Jurecki, Bielecki, Tkaczyk, Zorman, Lijewski, Reichmann, Aguinagalde, Chrapkowski, Jachlewski, Strlek, Cupić, Paczkowski, Kus.

Mieliśmy zespół, w którym było wielu graczy, którzy potrafili pociągnąć grę. Obecnie tego nie ma. Sam Alex to za mało!
Scyzor Masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!2021-04-08 00:46:47
Zmiany!!!!!!!!!!!!!!!!!
xxx2021-04-08 07:32:26
po kielecku.... jak coś nie tak to zmienić trenera
Tomek2021-04-08 07:55:33
Vive powinno grać 7 w polu, bo Wolff był tylko statystą w bramce.
O12021-04-08 08:11:43
Najwyższy czas przerwać to towarzystwo wzajemnej adoracji. Potrzeba w druzynie wielu zmian z trenerem włacznie.
Romek2021-04-08 09:04:35
Problem jest jeden-brak kasy Rozwiązać bagno pod nazwą Korona i po klopocie
Konrad2021-04-08 09:41:03
Utrzymywanie obecnych polskich zawodników w klubie to samobójstwo Żaden z nich nic nie wnosi do gry Trenera zazdrości nam wiele klubów ale bez kasy(zawodników) nie będzie jakości a bez LM nikt nie będzie wiedział gdzie leżą Kielce Rajcowie miejscy obudźcie sie
Do Romek2021-04-08 09:41:46
Ci gwiazdorzy z Łomży to na brak siana to chyba nie narzekają, mają lepsze kontrakty niż w Koronie
Jacoob2021-04-08 11:20:25
@Romek twoim problemem jest brak rozumu
Romek2021-04-08 12:06:56
Te fusy z Korony powinni dopłacać za to że grają na trawie tak jak dzieci z tzw akademii
Do koroniarzy2021-04-08 12:20:23
Wy jesteście z Radomia i Plocka
Man2021-04-08 12:30:41
Prywatny klub piłki ręcznej dlaczego miałby otrzymywać pieniądze z miasta niech właściciel klubu sam się bawi za swoje.
Konrad2021-04-08 12:46:43
Kiedy Korona zagra w LM? Aby porównywać zarobki to trzeba mieć siano ale zamiast mozgu
Kibic2021-04-08 16:34:36
Na Koronę niech płaci SHL
Romek2021-04-08 16:50:19
Do man: Nie wypowiadaj się nt Vive bo to prywatny klub Zajmij się ta padaka utrzymywana za miejska kase
Sam Romek2021-04-08 17:38:16
dawaj kasę na Łomżę
Man2021-04-08 18:21:07
Do Romek: nie błaźnij się nam tu.

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.