LM: Grupowy rywal Łomży Vive Kielce awansował do ćwierćfinału walkowerem

07-04-2021 09:48,
Mateusz Kaleta

SG Flensburg-Handewitt, który w decydującym starciu na koniec fazy grupowej wygrał w Hali Legionów z Łomżą Vive Kielce i triumfował w grupie na koniec pierwszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów, awansował do ćwierćfinału rozgrywek bez gry. Europopejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała na jego korzyść walkower.

Niemiecka drużyna miała zmierzyć się w 1/8 finału LM z najsłabszym w tej stawce HC PDD Zagrzeb. Chorwaci nie wygrali w fazie grupowej żadnego meczu. W 1/8 finału też byli skazywani na porażkę. 

Dwumecz się jednak nie odbył. Najpierw, ze względu na zakażenia w chorwackiej drużynie, zdecydowano o rozegraniu obu meczów w Niemczech, dzień po dniu - 7/8 kwietnia. Czas nie zagrał jednak na korzyść HC PDD Zagrzeb. Ostatecznie EHF zdecdowała o przyznaniu walkowera na korzyść Flensburga.

Awans do ćwierćfinału LM zapewniła sobie także Barcelona, która wyeliminowała Elverum HB.

Niemiecka drużyna zmierzy się w ćwierćfinale z wygranym pary FC Porto - Aalborg HB. Barca natomiast zagra z Motorem Zaporoże lub Mieszkowem Brześć.

W środę może dołączyć do nich Łomża Vive Kielce. O 20:45 mistrzowie Polski zagrają rewanż z HBC Nantes.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

c2021-04-07 20:07:20
A tak niedawno prezes i trener tego klubu narzekali na niesprawiedliwe przyznawanie przeciwnikom w grupie walkowerów za nierozegrane spotkania. Co teraz panowie mają do powiedzenia ?

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group