Wszystko rozstrzygnie się w Kielcach. Łomża Vive wraca z Francji z jednobramkową zaliczką

31-03-2021 22:15,
Mateusz Kaleta

Po pierwszym meczu 1/8 finału Łomża Vive Kielce jest bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po zaciętym meczu mistrzowie Polski pokonali we Francji HBC Nantes 25:24, choć jeszcze w pierwszej połowie przegrywali czterema bramkami, a potem sami mieli trzybramkową przewagę. Piłkarzem meczu został wybrany Alex Dujshebaev. W środę żółto-biało-niebiescy podejmą Francuzów w Hali Legionów w ramach rewanżu.

Wynik meczu otworzył Rok Ovnicek. Obie drużyny rozkręcały się powoli, w pięciu pierwszych minutach zdobyły po jednej bramce. Andreas Wolff wszedł w spotkanie obroną rzutu karnego, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Kielczanie wykorzystali grę w przewadze, kiedy wysunęli się na prowadzenie 5:4.

Ale wtedy się coś zacięło - na boisku obserwowaliśmy festiwal błędów obu zespołów. Lepiej wyszło z niego HBC Nantes, które po kwadransie odskoczyło na 7:5. Udało się to za sprawą bardzo dobrze dysponowanego bramkarza - Emile'a Nielsena. Duńczyk obronił w pierwszej połowie osiem rzutów i miał 40% skuteczności. W tym elemencie dawał początkowo swojej drużynie więcej niż Andreas Wolff mistrzom Polski. Potem role się odwróciły.

Kielczanie nie pozwalali rywalom odskoczyć na dużą przewagę. Cały czas pozostawali blisko - trzy bramki z rzędu zdobył Uladzislau Kulesz, ale pod koniec pierwszej połowy zrobiło się już 10:14. Nantes miało piłkę i nie wykorzystało swojej okazji. Łomża Vive podreperowała wynik, zmniejszyła stratę i zeszła do szatni przegrywając już tylko dwoma bramkami.

Kielczanie wyszli na drugą połowę z jasnym celem - odrobić straty. I ona rozpoczęła się doskonale. Mistrzowie Polski zdobyli trzy bramki z rzędu i po kilku minutach wyszli na prowadzenie 15:14.

Nantes zupełnie nie weszło w drugą połowę. W ciągu czternastu minut zdobyło tylko dwa trafienia, popełniało błędy, a te wykorzystywała Łomża Vive Kielce, która zyskała przewagę. Bardzo dobrze grał Alex Dujshebaev, który kreował grę kielczan, rzucał, ale i sam asystował. Po jego bramce kielczanie prowadzili już 19:16. Tego nie można niestety powiedzieć o Igorze Karaciciu, który na sześć rzutów trafił tylko dwa razy.

O ile w pierwszej połowie dobrymi interwencjami popisywał się Nielsen, tak w drugiej połowie różnicę zrobił Wolff. Kapitan Łomży Vive odbił kilka ważnych piłek, notując 29% skuteczności.

W 51. minucie mistrzowie Polski dostali dopiero pierwszego w tym meczu karnego. Skutecznie wykorzystał go Arkadiusz Moryto. Niedługo później Nantes doprowadziło do remisu. Sprytnym lobem Wolffa pokonał Lazarov. Końcówka była emocjonująca, a obie drużyny kończyły ją w osłabieniu jednego zawodnika. Francuzi zagrali 7:6 i zmniejszyli w końcówce straty. Ostatecznie Łomża Vive wygrała tylko jedną bramką - 25:24.

Najskuteczniejszym zawodnikiem kielczan był Alex Dujshebaev, który zdobył sześć bramek.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Jednobramkowa zaliczka daje kielczanom przewagę przed rewanżem. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Kielcach. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w przyszłą środę - początek o godz. 20:45.

HBC Nantes - Łomża Vive Kielce 24:25 (14:12)

HBC Nantes: Dumoulin, Nielsen - Briet 1, Cavalcanti 3, Ovnicek 3, Breteche, Lazarov 5, Gurbindo, Rivera 1, Damatrin-Bertrand, Augustinussen 1, Balaguer 1, Pechmalbec 5, Figueras 3, Feliho, Monar 1

Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki - Sićko 1, Gębala, Kulesz 4, Karacić 2, Olejniczak, Dujshebaev 6, Vujović, Ferandez Perez 4, Moryto 3, Gudjonsson 1, Karaliok 1, Tourant 3.

Czerwona kartka: Pechmalbec (uderzenie w twarz)

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Dziak2021-03-31 22:31:31
Gratulacje za zwycięstwo. Niemniej ilość start, błędów w obronie mówiąc delikatnie zbyt duża. W ataku liczymy co wymyśli Alex. Karacic beż formy, a co gorsza mając akcję na 3 do przodu w ostatniej minucie, nie trafia w bramkę. Sićko zagubiony, Tomek Gębala w ataku znowu usilnie pcha się na 6 metr.
A trener jak w pierwszej połowie znowu nie reaguje na wydarzenia na boisku. Koniecznie trzeba coś zmienić, bo nie można opierać się cały czas na geniuszu Alexa.
ja2021-03-31 22:49:29
Fatalna postawa Iskry - bez obrony - środek dziurawy jak ser szwajcarski , atak - pchanie się środkiem , słaba skuteczność , błędy jak w polskiej lidze . Najgorszy Karacic, nie lepiej Karaliok, Moryto , Sicko , Kulesh . Skromna wygrana kolejny raz dzięki Aleksowi. Z taką grą nie mamy co szukać w lm.
@ja2021-03-31 23:16:09
plocka juz dawno niema w lm
Do ja2021-04-01 00:19:10
Jakiej iskry? Gdzieś ty widział iskrę? Chyba że w kuminie u dziadka w chałpie... A możeto była Korona?
iskiereczka2021-04-01 11:52:27
Płoccy. Wygrajcie najpierw z drużyną klasy Nantes na wyjeździe, a później siejcie "dezinformację" na poziomie reżimów komunistycznych. Kirył Łazarow jest w olimpijskiej formie pomimo wieku 41 lat. WISŁA1947 vel łącki Maciarewiczu, jesteś kan#lią. M@Xi, biłgomajski nuworyszu strugaj kartofle, bo do tarcia chrzanu się nie nadajesz.
Iskra wygrywa2021-04-01 20:18:47
Na pohybel plockim dzbaną
Be..s2021-04-02 06:59:31
możecie się ogarnąć i pomóc w internecie bo wygrywamy na parkiecie z tymi pcimiakami ale w internecie robią co chca

W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.