Musimy przerwać ten hejt, pomówienia. Nie ma już tego, co mnie urzekło w Koronie Kielce

11-03-2021 18:00,
Mateusz Kaleta

- Nie była to łatwa decyzja. Długo rozmawialiśmy na ten temat i doszliśmy do porozumienia, że musimy przerwać to, co się dzieje wokół klubu. Ten negatywny przekaz, pomówienia, hejt, atakowanie wszystkich. Korona powinna łączyć, a nie dzielić i kiedyś mnie to urzekło. Dzisiaj tego nie ma - mówi na pożegnanie z żalem Maciej Bartoszek - do niedawna jeszcze trener i dyrektor sportowy Korony Kielce.

W środę klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z 44-letnim szkoleniowcem. Jego umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron. 

- Nie była to łatwa decyzja. Długo rozmawialiśmy na ten temat i doszliśmy do porozumienia, że musimy przerwać to, co się dzieje wokół klubu. Ten negatywny przekaz, pomówienia, hejt, atakowanie wszystkich. Myśleliśmy, że to w żaden sposób nie będzie oddziaływało na zespół, ale się myliliśmy. Drużyna w dużej mierze obrywa i to się przenosi do szatni. Musimy walczyć na wielu etapach. Wydawało nam się, że teraz będziemy skupiali się tylko na wyniku sportowym, a okazuje się, że jest inaczej - komentuje wydarzenia z ostatnich dni Maciej Bartoszek.

44-latek prowadził Koronę przer równy rok. Poprowadził żółto-czerwonych w 33 spotkaniach, na które złożyło się 10 zwycięstw, 7 remisów i 16 porażek. Notował średnio 1,12 punkta na mecz.

- To był bardzo trudny okres. Może to dobry moment na podsumowanie, na zebranie wszystkich myśli w głowie. Klub znalazł sie na ostrym zakręcie i ten rok kosztował nie tylko mnie, ale wszystkich - również kibiców i działaczy oraz pracowników - wiele zdrowia - mówi były trener Korony.

- Tych wyzwań było naprawdę wiele. Pierwszym, podstawowym, była walka o pozostanie w ekstraklasie, potem walka o ten klub, o to, aby istniał. Jedno z nich udało się osiągnąć - podkreśla w emocjonalnej wypowiedzi.

- Pełniąc obowiązki osoby odpowiedzialnej za koordynowanie pionu sportowego musieliśmy na początku w klubie podjąć różne, często niepopularne decyzje. Od tamtej pory wylała się fala hejtu i pomówień skierowana w moją osobę. Ona osiągała już apogeum, dochodziło do absurdów. W związku z tym stwierdziliśmy, że to rozstanie będzie dobrym rozwiązaniem. Pozwoli oczyścić atmosferę wokół klubu. Jeśli nie, to może niektórym unaoczni, że atakowanie i plucie na swój klub, może tylko doprowadzić do jego końca. Wszyscy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że klub żyje dzięki pieniądzom sponsorskim. Nikomu nie chce się wkładać swoich funduszy, czasu, aby potem być opluwanym - zaznacza 44-latek.

- Korona powinna łączyć, a nie dzielić. Kiedyś mnie to urzekło. Dzisiaj tego nie ma - mówi na pożegnanie z żalem Maciej Bartoszek.

fot: Korona Kielce / materiały prasowe

Wasze komentarze

Kielcznin2021-03-11 18:30:26
Panie Bartoszek dziwi się Pan? Tak musiało tak się skończyć Brak wyników to tak pływający statek bez kapitana
Krystian_MłodziPO2021-03-11 18:42:40
Fakty przemawiają za zwolnieniem. Jedyne osiągnięcie trenera Bartoszka to był spadek z Ekstraklasy. Gdyby nie reforma Bońka i to, że z I ligi spada tylko jedna drużyna, a nie 4 jak to bywało. To możliwe, że trener Bartoszek miałby 2 spadki z Koroną
Daluniu2021-03-11 18:46:21
Teraz wokół Korony jest za dużo żmij które kąsają! Komuś ten klub bardzo przeszkadza i dlatego jest taka chora atmosfera! Oby to się nie skończyło upadkiem!
Maniek2021-03-11 18:48:59
Pan Bartoszek powinien za karę teraz
na bezrobociu obejrzeć wszystkie mecze Korony. Może wtedy zrozumie „hejt i pomówienia”.
Cekin2021-03-11 18:51:43
Jaki hejt ? Przecież w przeprowadzonej sondzie kibice opowiedzieli się za trenerem Bartoszkiem. Poza tym jeżeli część kibiców optymowała za pana odejściem to nie z powodu np. pana fryzury czy innej awersji do pana a z powodu coraz gorszych wyników a przede wszystkim coraz gorszej grze i braku jedności piłkarzy na boisku co widoczne było gołym okiem. To pan przecież przed tą runda decydował jaki piłkarz trafia do Korony a który odchodzi. Twierdził pan, że z tym zespołem powalczymy o minimum miejsce barażowe i nikogo się nie boimy, tak więc....?
bednarek2021-03-11 18:54:33
Szanowny Panie Trenerze, tak naprawdę to gdzie ten straszny hejt
? Może ze strony niektórych dziennikarzy... ale kibice byli i będą za Koroną. Kibice doceniają walkę, ambicję, uczciwość i to się nie zmieni. Może za dużo obietnic padło? Może Pan za dużo obiecał? Ja osobiście bardzo żałuję, wolałbym w takim stanie w tabeli dograć sezon i ocenić deklaracje do wyniku. Z tym, że to na moje szczęście to Zarząd decyduje. Bardzo Pana szanuję, bardzo.... i powodzenia Trenerze. Tylko KORONA, bezapelacyjnie.
Do Trenera2021-03-11 18:59:33
Powodzenia trenerze ! Patrzę na pana dokonania za lata wcześniej jak i teraz. Ostatnio nie wyszło. Zdarza się. Podsumowując, dziękuję !
jaNO2021-03-11 19:00:43
Facet odchodzi z klasą. Rozwiązał umowę i wobec Korony jest ok. Nie wyszło, trudno. Przypomnijcie sobie Lettieriego, przez rok dostawał kasę za nic
kielec2021-03-11 19:12:56
Powodzenia Trenerze! Pandemia robi swoje, na stadionie inaczej by się pewne rzeczy "wyjaśniało" - teraz frustraci plują w necie. Ich raczej na Koronie nie było i nie będzie.
Maciuś -płaczuś2021-03-11 19:19:18
Mnie natomiast urzekła twoja historia przed i po każdym meczu.
Panie Bartoszek2021-03-11 19:20:02
Nie opowiadaj pan bzdur o tych sponsorach bo mnie jako kielczanka oburza to że z moich podatków idzie kasa na taką nieudolność której pan był współautorem. Jestem za tym żeby był zakaz finansowania klubow z budżetów miast, nawet kosztem upadku klubów. A poza tym wstydź się pan 1pkt w 5 meczach 12 miejsce a pan będziesz o hejcie bredził
Koroniatz662021-03-11 19:22:26
Do jano leterego nie lubilem ale wiekszosc z takiej kasy by nie zrezygnowalo odpuscilbys chyba nie a pan bartoszek.odpuscil. ciekawe jakby nie byl dyrektorem sportowym to watpie tak wiec z calym szacunkim do bartoszka jak pamietam kazdy kto mogl korone doill
akuku2021-03-11 19:22:51
Swoje za uszami miał. Tylko o tym cicho sza.
Daluniu2021-03-11 19:24:59
Maciek szacunek! To zawodnicy zawalili a płakanie do prasy Lisowskiego i spółki to żenada. Taki Lisowski to sam powinien odejść za wynoszenie sytuacji z szatni! wstyd!!!
Judasz2021-03-11 19:33:40
Powodzenia, a Korona, albo poleca po miejska kasę, albo likwidacja, tyle będzie z tego długofalowego projektu.
ja2021-03-11 20:19:41
"Zdjęcia: Michał Siejak" pod filmem na YT odnośnie MB jest takie info czy to znaczy że ta osoba ponownie pracuje/współpracuje z klubem?
sentymentalny2021-03-11 20:43:05
Znowu się wzruszyłem, jak tydzień temu po filmiku z Jackiem. Umiecie budować emocje, szkoda, że nie na boisku. Teraz dopiero się okaże, że jedynym hamulcowym i problemem w grze i rozwoju tego klubu był brak trenera.
Stasiu2021-03-11 20:43:43
Według mnie to pan Bartoszek miał dość dużą swobodę w dobieraniu sobie kopaczy z którymi nie poprawił nic a osiągnął co widać . Średnia zdobytych punktów chyba mówi sama za siebie dlatego takie są konsekwencje! A stek bzdur jaki wygaduje na koniec to przechodzi wszystko, kto hejtuje sponsorów, po co odwracać kota ogonem , a kto doprowadził do takiej sytuacji? Kibice? Całe szczęście że przez ostatni rok kopacze biegali po murawie bez udziału publiczności bo dopiero by się nasłuchali na temat swego podejścia do obowiązku jakim jest godne prezentowanie klubu!! Chyba że brak kibiców był tą presją. A tak nawiasem jak ten koronawirus potrwa jeszcze jakiś czas to jaki sens mają takie rozgrywki, dla kogo, po co i to już nie chodzi mi tylko o Koronę ale ogólnie o wiele dyscyplin które były jakąś odskocznią od codzienności, na które się czekało żeby znów iść, pokibicować. I myślę że stąd też bierze się frustracja, złość i żal! Oby jak najszybciej było lepiej nie tylko w Koronie ale na całym świecie!!!
Romek2021-03-11 20:48:56
Wielbiacy tego pana niech śledzą kiedy i gdzie znajdzie robotę a zobaczycie co jest wart
czarnowidz2021-03-11 20:50:41
widzisz Judaszu czyje na wierzchu, a mówileś, że plotę, podobnie będzie niebawem w drugiej drużynie---lu
Kielczanin2021-03-11 20:58:03
Niestety piłka żądzi się takimi prawami dziękujemy i życzymy powodzenia.
Polemicznie2021-03-11 21:33:07
Tezę, pan trener, stawia stawia przewrotną, karkołomną i nieprawdziwą. Fakty, panie trenerze, fakty: ekstraklasowe mecze zostawmy na boku, choć one nie powaliły (zresztą spadek był mocno bezdyskusyjny); to pan przygotował kadrę na pierwszą ligę, w bardzo trudnej sytuacji, ale podjął się pan tego i nie podołał - proszę powiedzieć, który ze ściągniętych zawodników spełnili podstawowe - minimalne oczekiwania (może Podgórski z Thiakane, choć to wyrobnicy piłkarscy, bez błysku)? Kto przygotował taktycznie, organizacyjnie, mentalnie i fizycznie do gry jesienią 2020 roku (pan, trenerze)? Kto przebudował kadrę pierwszego zespołu, dokonał nowego zaciągu i, jak wyżej, przygotował zespół do rundy wiosennej (pan, trenerze)? Gra Korony, punktowe zdobycze, atmosfera w zespole (mecz w Jastrzębiu to świetny tego przykład), dobór zawodników w meczach, motywacja itd - za to przecież odpowiada pan trenerze, i także jako dyrektor sportowy w klubie. Znikąd nadziei. I to jest ten hejt? Proszę trochę popatrzeć krytycznie na swoje poczynania, na błędy i nie sprowadzać wszystkiego do nagonki na pana i Koronę. I proszę nie zasłaniać się tak Koroną, broniąc słusznie swojej osoby (ma pan do tego prawo). I jeszcze jedno: czy wyjawi ktoś rzeczywisty projekt przyszłościowy dla kieleckiej Korony, rozpisany na osoby (trenera i zawodników) oraz daty realizacji. Obawiam się kolejnej prowizorki i zatrudniania trenera z tzw. łapanki. Życzę wszystkiego najlepszego, panie trenerze i dystansu do siebie oraz sprawowanej funkcji.
PG2021-03-11 21:45:35
P. Bartoszek - Koronę i Pana pogrążyli pozyskani panowie Szywacz i Szarek. Ilość straconych bramek i brak wyciągnięcia z tego wniosków - obciąża już tylko Pana. Doprowadzenie do sytuacji, w której po transferach do pierwszego składu wchodzi Szywacz, bo nie ma nikogo innego (przepraszam - jest równie słaby Szarek) - to samobójstwo Pana i Korony. Niestety. A że drużynę buduje się od tyłu - to nie tylko slogan, tylko amatorzy i piłkarskie kmioty tego nie wiedzą. Powodzenia.
Judasz2021-03-11 21:56:14
@bednarek to ty, były piłkarz. Dzięki że poszedłeś do Arki i złamałeś wtedy linię spalonego, wygraliśmy 1:0 i utrzymaliśmy się, a Arka chyba spadła.
Judasz2021-03-11 23:08:00
Hejterzy są tyle samo warci co Zając i Hunowie, .
Romek2021-03-11 23:43:53
murem za Bartoszkiem !
Judasz2021-03-11 23:47:06
@czarnowidz

Po co mnie znowu obrazasz?
@Daluniu2021-03-12 05:24:55
O widzę że to Lisu zwolnił naszego wspaniałego trenera,puknij się ślimoku w ten swój pusty łeb,Kielce to nie Las Vegas i tu się w tłumie nie schowasz ,popytać taryfiarzy na mieście jak to twój trenerzyna że swoim pożal się Boże asystentem przeżywali mecze po knajpach,a że wyniki mówią za siebie to zwycieństw raczej nie festiwali.I jak nie wiesz od kogo to wyszło to zamknij jadę wielki znawco kunsztu trenerskiej.
Ps.zobaczymy jak potoczy się dalej kariera wspaniałego trenera
:(((2021-03-12 06:26:11
Granie trzema obroncami , przy tak slabych obroncach , to strzal
w kolano , na dzien dobry . Bylo wiecej pomylek .
Lopez2021-03-12 06:44:02
Wreszcie!!!
Teraz przeprosić Grzesika i błagać Go, żeby podjął się trenowania Korony Kielce.
Bee2021-03-12 06:48:55
Judasz zajmij się robotą a nie szczekaniem. Twoje czarnowidztwo przeraża!!!!
Ppp pp pp2021-03-12 07:18:14
Moim zdaniem powinien zostać do końca sezonu, ale skoro odchodzi to trudno nie będzie to wielka strata.
Co do trenera to mówienie o hejcie jest teraz bardzo trendy.
Dlatego warto spojrzeć na fakty 1.12 punktu na mecz powinno wystarczyć jako powód rozstania, ale jako że klub stoi nad przepaścią i punktowanie w takiej sytuacji jest trudne to warto wymienić inne aspekty.
Zawodnicy sprowadzeni do klubu przez trenera to znani mu kopacze praktycznie z każdym z nich wcześniej już trenował więc to były jego decyzje i jego odpowiedzialność.
Gra Jackiem Kiełbem i zrobienie z niego kapitana. Pana Jacka uważam za jedną z ekstraklasowych ikon Korony, ale od kilku już lat nie grająca na poziomie nawet 1 ligi, do tego mająca specyficzny charakter nie nadający się na kapitana.

Ogólnie dziwi mnie to w Polskiej kopanej że trenerzy są tak naiwni. Zaufanie zawodnikowi bez formy że wypali i będzie z niego pożytek rzadko się sprawdza, a często wisi na nim posada trenera. Słabi zawodnicy którym taki trener zaufał zawsze zostają w klubie, lądują na ławce i pensja dalej leci, a trener w kapciach przed tv ogląda mecze żaląc się że klub i kibice mu nie zaufali tak jak on zawodnikom.
Gdyby Bartoszek grał tym co najlepsze (nie wiele tego) i wymieszał to ze słaba młodzieżą to mógłby się bronić że planuje na przyszłość bo sytuacja jest ciężka, zawodnicy na rynku drodzy to trzeba wychować sobie swoich.
Gdyby błędy popełniał Seweryś, Kordas czy Turek zamiast Szarka czy Szywacza to kibice, jasne narzekali by że nie grają bardziej doświadczeni zawodnicy ale trener zawsze miałby argument że planuje na przyszłość i nie opierzony dziś 19 latek w przyszłym sezonie może stać się filarem obrony.

Teraz co do klubu. To ciekawe kto zostanie trenerem. Patrząc na jakość naszej kadry i oczekiwania włodarzy i kibiców w różowych okularach to na pewno będzie to masochista. Heh
Raskolnikov2021-03-12 07:37:52
Jezeli to prawdziwy powod to Panie Bartoszek nie nadajesz sie i tyle. Hejt bo kilkadziesiąt osób w necie krytykuje a czasem wyzywa? Jak sie pelni stanowisko na swieczniku i to za publiczna kase to sie trzeba z tym liczyc!!! Powod odejscia jest kuriozalny i zalosny... Zycze powodzenia gdzie indziej i więcej pokory bo wyniki sportowe w oczekiwaniu do deklaracji mowia same za siebie
Carpenter2021-03-12 08:15:35
Taki hejt jakie wyniki nie można tolerować , i tego i tego , cały czas .
Cytry2021-03-12 09:32:08
Szanowny Panie trenerze... Lubię Pana i szanuję ale niestety prawda jest taka że dał pan totalnie doupy przy transferach, ustawieniu drużyny w meczach, taktyce itd.. itd.
Czasami nie dało się patrzeć na to co oni grają... Sorry wyprawiają na boisku. Bo trudno to było nazwać grą. A indolencja strzelecka to znak rozpoznawczy obecnej Korony pod Pana ręką. Tak samo to co oni wyprawiają w obronie. A kibic ma takie prawo, że jak takie coś widzi daje upust w komentarzach. Nie może Pan żądać żeby jak to bywało wcześniej kibice skandowali.
...Polacynic sięnie stało,Polacy.. ........
Tzn Korono nic się nie stało...... Bo stało się, stało. Drużyna jest w czarnej głębokiej doupie i to był ostatni moment na reakcję.
REAL2021-03-12 09:34:42
OCZEKUJE OD ZARZADU WIEKSZEGO ZAANGAZOWANIA , MYSL I BARDZIEJ PROFESJONALNEGO DZIALANIA I NIE DMUCHANIA DZIURAWEGO BALONU A CIEZKIEJ ODPOWIEDZILNEJ PRACY NAJWYZSZY CZAS PRZERWAC ROBIENIE TEGO NIEZJADALNY PASZTETU....ALBO PODAJCIE SIE DO DYMISJI JAK ZDERZAK BARTOSZEK ,PRZESTANCIE NABIJAC KABEZ CWANIAKOM I NIECH ZACZNIE KORONA OD NOWA. CZY ZNAJDZIE SIE KOTOS Z SERCEM I ZAPALEM SWIETOKRZYSKIM ZEBY ZBUDOWAC OD NOWA KLUB PILKARSKI ........
@REAL2021-03-12 10:35:13
To może ty? :-)))
Ck2021-03-12 12:09:00
To co urzekało w Koronie zniszczył pan, panie Bartoszek przez swoją indolencję.
xyz2021-03-12 15:10:45
Zmiana ustawienia w przerwie sezonu z nowymi zawodnikami była gwoździem do trumny. Takie zmiany można wprowadzać ostrożnie w ciągu całego sezonu przy założeniu, że ma się zgrany zespół i zawodników do takiej koncepcji. Nie wiem skąd taka wiara w swój pomysł. Odejść też trzeba potrafić, a nie o jakimś hejcie prawić. Jeżeli nie jest się odpornym na krytykę, to nie ma co być osobą publiczną. Statystyki trenera Bartoszka w różnych klubach nie są dla niego zbytnio korzystne. Po prostu przeciętny trener, słaby warsztat. Może po prostu trzeba jakąś dodatkową wiedzę trenerską posiąść, a nie szukać winnych w zawodnikach czy kibicach.
Aleks 592021-03-12 16:43:29
Nie ma klasy, to trzeba zaorać boisko. Lubawski zaczął, teraz dokończą kolejni nieudacznicy!!! Trenera zwolnić i co dalej? Tymi dziadami, to by i Ferguson nawet nie zremisował!!!
ja2021-03-12 19:39:07
Całkowita zgoda z xyz
drąg2021-03-12 22:53:40
Krytykowałem decyzję o ponownym zatrudnieniu Bartoszka, ale postanowiłem wstrzymać się od komentowania jego poczynań. Niestety, ale jesteście w błędzie co do winy Bartoszka. Jest bardzo źle w Polsce z fachowcami od piłki nożnej, gdyż to dziennikarze kreują piłkarzy, trenerów. Dziennikarz to nie fachowiec, ale ma za to wielki wpływ na kibiców.

Ostatnie wiadomości

Wciąż wracamy do zakończonej niedawno EHF Ligi Mistrzów. To za sprawą między innymi kolejnych wyróżnień kieleckich zawodników. Trafienie Igora Karacicia trafiło do grona najładniejszych minionego sezonu!
Za nami losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie Łomża Industria Kielce trafiła do grupy B z takimi zespołami, jak Barcelona, THW Kiel, czy Pick Szeged. Drugi polski zespół, Orlen Wisła Płock, w grupie A zmierzy się między innymi z PSG. – Musimy twardo stąpać po ziemi, pracować jeszcze ciężej – komentuje szkoleniowiec płocczan.
Korona Kielce ma za sobą kolejny mecz kontrolny. Tym razem żółto-czerwoni przegrali z ekstraklasową Stalą Mielec 0:2. – Dostaliśmy lekcję poglądową z ekstraklasową drużyną, która gra w innym ustawieniu – komentuje Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec kieleckiego klubu.
Kieleckie Stowarzyszenie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej dołączyło do grona partnerów Akademii Korona. To ósmy klub, który dołączył do struktur szkolenia Korony Kielce.
Szczypiorniści grający w Lidze Mistrzów już wiedzą, z kim zmierzą się w fazie grupowej. Łomża Industria Kielce trafiła między innymi na Barcelonę, co było zgodne z nadziejami zarówno kieleckich kibiców, jak i prezesa Bertusa Servaasa. Jak losowanie ocenia drugi trener, Krzysztof Lijewski?
Nie ma już wątpliwości, że wkrótce do Korony Kielce dołączy nowy sponsor. Jeszcze kilka dni temu prezes Łukasz Jabłoński deklarował, że podpisanie umowy jest bardzo blisko. Dziś okazuje się, że sprawa jest przesądzona.
Korona Kielce doznała drugiej porażki podczas letnich przygotowań. W rozgrywanym w Mielcu sparingu z ekstraklasową Stalą żółto-czerwoni przegrali 0:2, a wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Spotkanie było zamknięte dla publiczności i dziennikarzy, ale Korona podzieliła się podstawowymi informacjami na swojej stronie internetowej.
Przed ekipą Łomży Industria Kielce kolejny sezon Ligi Mistrzów, w którym celem minimum podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie dostanie się do Final4. Jednak zanim to nastąpi, kielczanie rozegrają czternaście spotkań fazy grupowej. Poznaliśmy grupowych rywali mistrzów Polski.
Dziś po godzinie 11:00 poznamy wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagra zarówno Łomża Industria Kielce, jak i Orlen Wisła Płock.
Ta informacja ucieszy kieleckich sympatyków. Gruziński skrzydłowy, który od wiosny tego roku reprezentuje barwy kieleckiej drużyny, zostanie na dłużej w Koronie.
W piątek 1 lipca Korona Kielce zagra czwarty mecz towarzyski na drodze do rozpoczęcia sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni zagrają ze Stalą Mielec. Spotkanie będzie zamknięte dla kibiców i mediów.
Kielczanie odnotowują kolejny powrót. Szeregi sztabu szkoleniowego wzmacnia Grzegorz Opaliński, który będzie w stolicy województwa świętokrzyskiego trenerem koordynatorem współpracującym z pierwszym zespołem, drugą drużyną oraz Akademią.
To był pojedynek dwóch piłkarskich światów. Beniaminek 4. Ligi, Orlęta Kielce przegrały 0:12 z 4. zespołem ubiegłego sezonu rumuńskiej ekstraklasy - FC Voluntari.
Lada moment może się okazać, że Michał Koj to niejedyny piłkarz, który zdecydował się na grę w Puszczy Niepołomice. W meczu kontrolnym z Górnikiem Łęczna, Puszcza wypuściła na plac gry dwóch zawodników Korony Kielce.
Już 1 lipca poznamy układ fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagrają między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Jakiej grupy chcieliby dla swojej drużyny kieleccy kibice?
Wczoraj informowaliśmy, że umowa Michała Koja z Koroną Kielce została rozwiązana za porozumieniem stron. Piłkarz w połowie czerwca dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dziś defensor został zaprezentowany w pierwszoligowym klubie.
Powolutku klaruje nam się kształt najnowszej odsłony Ligi Mistrzów, w której wezmą udział między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Zawodnicy "Iskry" trafili do drugiego koszyka.
Niemiecki beniaminek 2. Bundesligi, HC Rodertal, będzie nowym klubem Alicji Pękali. 23-letnia leworęczna rozgrywająca po sezonie opuściła szeregi Korony Handball.
Przed nami dwa festiwale wchodzące w ramach Geofestiwalu Kielce 2022. Już 2 lipca w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Magiczny Festiwal w Ogrodzie, zaś w niedzielę Centrum Geoedukacji zaprasza na Festiwal Małych Odkrywców.
Kielecki klub piłki ręcznej, AZS UJK Kielce, wycofuje się z rozgrywek. – Niestety ograniczone fundusze na 2022 rok z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Miasta Kielce nie pozwolą nam na start w rozgrywkach w kolejnym sezonie – czytamy w oświadczeniu.
Korona Kielce porządkuje swoje szeregi przed przystąpieniem do sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni są na etapie kompletowania składu oraz wietrzenia szatni. Dziś z kieleckim klubem żegna się Michał Koj.
Nie lada wyzwanie czeka zespół Orląt Kielce, który dopiero co wywalczył awans do IV Ligi. Kielczanie rozegrają towarzyskie spotkanie z FC Voluntari - klubem grającym w rumuńskiej ekstraklasie.
Poznaliśmy listę klubów, które wezmą udział w zbliżającej się wielkimi krokami Lidze Mistrzów. Wśród zespołów oczywiście nie zabraknie mistrzów Polski. Z kim w grupie powinni znaleźć się zawodnicy Łomży Industria Kielce?
Znamy pełny skład drużyn, które wezmą udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Co bardzo ważne dla polskiego handballa, w rozgrywkach wezmą udział aż dwa zespoły z naszego kraju.
Od wtorku 28 czerwca ruszyła otwarta sprzedaż karnetów na mecze Korony Kielce w rundzie jesiennej.
Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu kieleckich sympatyków. Bohater najważniejszej akcji w meczu z Chrobrym Głogów i legenda Korony pozostanie na dłużej w Kielcach.
Przestawić się będzie ciężko. Z nazwy drużyny mistrza Polski w piłce ręcznej znika bardzo ikoniczna i rozpoznawalna marka "Vive". Od tego momentu zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego to Łomża Industria Kielce.
Historyczny dzień dla kieleckiego szczypiorniaka. Z nazwy mistrza Polski zniknęła nazwa Vive, a klub zyskał nowego sponsora tytularnego - INDUSTRIA z rąk Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych.
Trwają przygotowania Korony Kielce do nowego sezonu. Drużyna prowadzona Leszka Ojrzyńskiego na swojej drodze ma sparing z ekstraklasową Stalą Mielec. Do meczu dojdzie 1 lipca i zgodnie z zastrzeżeniem mieleckiego klubu, odbędzie się on bez publiczności.
W nazwę drużyny grającej na co dzień w Lidze Mistrzów wejdzie nowy sponsor. Konferencja, podczas której klub zdradzi szczegóły, odbędzie się dziś!

Projekt i wykonanie: CK Media Group