Równo rok od ostatniego meczu bez obostrzeń. I pierwszego Macieja Bartoszka w Koronie Kielce

09-03-2021 10:25,
Mateusz Kaleta

Dokładnie rok temu, 9 marca 2020 roku, odbył się w Polsce ostatni mecz piłkarski rozegrany bez obostrzeń przed pandemią COVID-19. Było to spotkanie na Suzuki Arenie. Korona Kielce wygrała 1:0 z ŁKS-em Łódź, a kielczan po raz pierwszy po powrocie do Kielc z ławki trenerskiej poprowadził Maciej Bartoszek.

To było też jedno z ostatnich spotkań dających Koronie nadzieję na utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zwycięstwo z ŁKS-em zapewnił jej w 53. minucie meczu pewnym strzałem z rzutu karnego Adnan Kovacević. Na trybunach Suzuki Areny zasiadło wówczas 4678 kibiców.

Zaledwie dwa dni później zapadła decyzja o rozgrywaniu spotkań piłkarskich bez publiczności. Następna kolejka rozgrywek już się jednak nie odbyła - 13 marca podjęto decyzję o zawieszeniu wszystkich wydarzeń sportowych, początkowo - do końca marca.

Impas trwał aż do końcówki maja. Wtedy drużyny wróciły do gry. Korona zanotowała świetne otwarcie - pokonała na wyjeździe 4:1 Wisłę Płock. To było jednak jej przedostatnie zwycięstwo w sezonie. Serią dziewięciu meczów bez wygranej żółto-czerwoni pożegnali się z PKO Ekstraklasą. W ostatniej kolejce na pocieszenie pokonali 3:1 ŁKS Łódź.

Kibice wrócili na stadiony w czerwcu. Na ponad piętnastotysięcznej Suzuki Arenie udostępnione dla fanów zostało 3366 miejsc. Pierwszym meczem, jaki fani zobaczyli z trybun, było spotkanie z Rakowem Częstochowa (0:1). 

Również z kibicami rozpoczął się nowy sezon Fortuna 1. Ligi - aż do 8. i 9. kolejki. Wtedy kraj został podzielony na strefy. W Kielcach, objętych od 10 października 2020 strefą czerwoną, wszystkie wydarzenia sportowe zaczęły znów odbywać się bez udziału kibiców. Taki rzeczy trwa do dzisiaj.

Od roku, odkąd w Polsce trwa pandemia COVID-19, trenerem Korony jest Maciej Bartoszek. 44-letni szkoleniowiec poprowadził żółto-czerwonych w 33 meczach, notując 10 zwycięstw, 7 remisów i 16 porażek, zdobywając 1,12 punkta na mecz.

fot: Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rocznica2021-03-09 11:07:05
Podsumowując to był błąd. Zatrudnienie trenera Bartoszka nie dało i nie daje Koronie żadnego impulsu, żadnej wartości dodanej. W ostatnim meczu nawet piłkarze już porzucili szkoleniowca. Potrzebna zmiana, na wczoraj.
kielec2021-03-09 11:27:09
gramy o utrzymanie, takie są fakty. Aktualnie Korona jest dla mnie nie do zdefiniowania jako klub. Oby otworzyli stadiony bo wirtualne kibicowanie jest nie do zniesienia.
Judasz2021-03-09 12:41:19
Pan Dulnik odejdzie, będziecie mieli impuls. Pies z kulawą nogą wtedy nie przyjdzie, bo prywatny biznes, to nie to samo co przechulanie kasy z podatków. A Pan Dulnik odpowiada przede wszystkim za Suzuki i wizerunek w całej Polsce. Rumakujcie sobie, jak myślicie, że Suzuki pozwoli sobie na ośmieszanie, mamy długoplanowy plan na 2 tygodnie.
Czesiek2021-03-09 12:49:06
Janek jaka jest Twoja ocena sytuacji? Jestem ciekawy, ponieważ logicznie się wypowiadasz. Więc poproszę o Twoje podsumowanie tego wyżej wspomnianego w artykule roku. Pozdrawiam.
Romek2021-03-09 12:54:52
Obecnie to nie klub tylko firma towarzystwa wzajemnej adoracji za pieniądze podatnikow
Kova2021-03-09 13:01:22
najgorszy kapitan ever, a kto go wybral (albo nie zmienil, na jedno wychodzi) Bartoszek, Dramat.
rok pozniej, dramat trwa, tylko poziom nizej
True2021-03-09 15:01:17
Nigdy nie spadnie, Korona nigdy nie spadnie !!
Stasiu2021-03-09 15:24:16
Myślę że dorobek trenera świadczy o tym co nas kibiców czeka jeśli nie nastąpią zmiany ewentualnie nastąpi CUD i kopaczobiegacze bez ambicji i honoru zaczną brak!?
Prezes Kozłowski2021-03-09 16:12:46
A ja jadę na trening chłopaków ze skrzynią wódki...może to im pomoże...kurka wódka.
Janek2021-03-09 16:26:28
@Czesiek

Szczerze mówiąc, to wolałbym chyba, żeby Korona po spadku z ESA upadła i zaczęła od 4. Ligi.

Za te 5 milionów, które poszły na spłatę "pożyczek" od Hundsdorferów, można by budować zdrowy klub przez 3 lata i nie musieć spłacać takich kwiatków i trupów z szafy Zająca jak Luka Kukić. Albo zbudować w końcu tę cholerną bazę treningową, żeby małolaty miały gdzie trenować, bo głównie na nich zarabiają polskie kluby.

A tak mamy totalną mizerię i kolejny rok w pierwszej lidze, która jest najbardziej wymagająca finansowo przez brak transz z C+. Przychody z praw telewizyjnych prawie żadne, jakieś mecze bez komentarza, dodatkowo brak kibiców.
Dobrze, że trafił się Dulnik, ale on się nie zna na piłce i swoje błędy będzie musiał jeszcze popełnić.

Pewnie parę trupów z szafy wyskoczy, bo kto wie co tam podpisywał Krzychu Z.
40 koła zgarniał, żałował na ludzi z biura prasowego, dlatego szkoda, że z miejskich pieniędzy spłaca się tych zarabiających najwięcej, którzy szczególnie zawiedli.
A z klubu odchodzą tacy ludzie jak "Rooney".
Janek2021-03-09 16:30:59
A, podsumowanie roku: z pustego i salomon nie naleje. W Ekstraklasie nie mieliśmy prawa się utrzymać, bo nie było pieniędzy. Błędy zostały popełnione dużo wcześniej, Niemcy się obrazili i przestali dawać kasę. A zarząd podpisywał kontrakty jakby kasa była.
Zawodnicy nie mieli płacone parę miesięcy, więc zero pretensji do trenera. Szacun, że przyszedł w beznadziejnej sytuacji.

Na jesieni też było średnio z funduszami. Ale obecnie jest normalniej i dlatego mam pretensje do trenera, sam sobie wybrał zawodników, a nie wzmocnił wystarczająco obrony, choć jest kasa na środkowych 11 pomocników, a zapomnieli o lewonożnym stoperze do 3-5-2 i musi grać R.Sz.
Mati Spychała2021-03-09 16:49:35
Narzekało się na Smyłę choć chłopina stawał na głowie żeby coś ugrać w tamtych realiach. Mało kto pamięta że w kilku meczach była walka do końcowego gwizdka sędziego. Było pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Szczecinie choć Pogoń miała przewagę liczebną. W identycznych okolicznościach była domowa viktoria nad Craxą po tym jak zagrzało się w główce Rodrigo. Były emocje, walka i nadzieja... Ale Zając wykazał się jak zwykle niespotykaną intuicją... Mamy teraz co mamy. Widać że 5 miejsce w 2017r. to był efekt kupy farta i czarnej roboty wykonywanej przez 2:trenera. Spójrzcie jak teraz sobie radzi w eklapie mając b.skromny budżet. Wprawdzie nadzieja umiera ostatnia i ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy ale wygląda to nieciekawie. Oby tylko nowy Prezes i P.Dulnik podołali wyzwaniu
Uwag kilka2021-03-09 16:51:38
1/ Zarząd nabrał wody w usta, chowa głowę w piasek - w tak wybranym szaleństwie jest i metoda. Na przeczekanie? Chyba do drugiej ligi. 2/ Zmiana koncepcji gry, z trójką obrońców to kolejne szaleństwo; Korona ma najgorszą obronę w lidze, liczba straconych bramek przypomina o tym. 3/ Stylu gry trudno się doszukać, brak koncepcji na granie przez 90 minut; z meczu na mecz wygląda to gorzej. 4/ Nieskuteczność drużyny to wypadkowa fatalnego doboru i fatalnej dyspozycji poszczególnych formacji, nie tylko napastników; tych, jak na lekarstwo. 5/ Za sposób gry i dobór zawodników na mecze, za przydzielone im zadania odpowiada trener; wykonawcami są zawodnicy, ale kieruje nimi trener. 6/ Połączenie dwóch funkcji w osobie p. Bartoszka okazuje się niewypałem; to nieszczęśliwe połączenie dwóch niekompetencji. 7/ W meczy z Jastrzębiem nawet zawodnicy okazując boiskową bezradność, wystawiają jednoznacznie negatywną ocenę szkoleniowcowi. Aż tyle i jedna, oczekiwana od zaraz, ciągle niepodjęta decyzja personalna - zmiana trenera i dyrektora sportowego.
lolek2021-03-09 18:34:57
"Zawodnicy nie mieli płacone parę miesięcy, więc zero pretensji do trenera. Szacun, że przyszedł w beznadziejnej sytuacji." Zgoda Janek, ale równie dobrze mógł zostać Smyła. Nowy trener nic nie zwojował i w dalszym ciągu warsztatu nie widać. Zgoda co do jednego - spadek i start od 4 ligi, zdecydowanie zdrowsza sytuacja. Ale to tylko moja skromna opinia.
????????2021-03-09 19:14:58
Jak może być wizytówka klubu(trener, dyrektor) człowiek od którego non stop czuć alkohol, pseudo trener który na poranne treningi się spóźnia, którego budzą na zajęcia, posiłki ludzie ze sztabu, a najciekawsze to że coraz częściej mówi się o twardszych używkach.
Panie Dulnik ten łysy skręcił Pana
Juhas2021-03-09 19:23:02
@Janek, jakoś przy tej mizernej wychowano zdolna młodzież, która niestety rozprzedano. Wystarczy dobra wola i zaangazowanie tak jak w tych " biednych klubach" ktore aktualnie nas ogrywaja. Prezes nie musi być piłkarzem aby znać się na piłce choć zapewne jest dobrym menagerem i wystarczające pojęcie o piłce ma. Uważam również, że dobrze się stało, że Korona nie poleciała do 4 ligi bo tylko nieliczne kluby na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat potrafiły się odbić jak np Widzew i to nie do konca. Gdzie jest dziś Polonia Warszawa czy Ruch ?? Sądzę, że z 4 ligi Korona nie wygrzebalaby się przez 10 lat .
Juhas2021-03-09 19:26:52
Popieram wszystkie 7 punktów " uwag kilka".
Juhas2021-03-09 19:29:42
Ps. Mając na myśli, że z 4 ligi Korona by wygrzebalaby się przez najbliższe 10 lat miałem.na uwadze dojście w tym czasie do ekstraklasy co z 1 ligi jest realne w ciągu najbliższych 2 lat...
Janek2021-03-09 19:46:13
@lolek

Wiadomo, jak nie idzie, to szuka się wszelkich możliwości. A Bartoszek dodatkowo nie chciał "normalnej pensji", tylko zgodził się pomóc po kosztach.

Do utrzymania zabrakło aż 10 pkt, myślę, że przy tamtym składzie (Cecarić i Papadopoulos w ataku) żaden trener by tego nie wyciągnął. Główne błędy Korony to fatalny prezes, dziwni właściciele nie dający kasy, którzy się obrazili i osobowość Lettieriego + jakieś fatalne akcje z asystentami z Gruzji.

Smyła i Bartoszek to już było chwytanie się brzytwy. Najgorsze, że obecnie nie gramy ani atrakcyjnie, ani skutecznie. Typowa polska rąbanka bez fantazji, od której bolą oczy.

Powinni zakazać finansowania sportu zawodowego z publicznych pieniędzy, bo taka miejska kroplówka to patologia.
Ciepłe posady, kontrakty, a budżety samorządów są w fatalnym stanie. Miasto powinno najpierw budować szkoły i drogi, a potem myśleć o płaceniu 50 tysięcy Luce Kukiciowi.
Jakieś bajki o przełożeniu na "marketing" i reklamę miasta = turystów to jest bujda. Wspierać szkolenie młodzieży, a nie słabych piłkarzy.
Większości mieszkańców piłka nawet nie interesuje.
Czesiek2021-03-09 20:09:02
Dzięki Panowie, za merytoryczną dyskusję. Bez wyzwisk i obrażania. O to właśnie chodzi.
@juhas2021-03-09 20:26:28
Pogoń Szczecin zadaje kłam twoim przykładom oni chyba od b klasy zaczynali
Janek2021-03-09 20:53:06
@Juhas
Można być wielkim umysłem i wielkim biznesmenem (jak np. Królewski i Mioduski) lub mieć po prostu bardzo dużo pieniędzy jak Wojciechowski. I nie mieć wyników na miarę potencjału.

Piłka to specyficzny kawał chleba i wielu właścicielom się wydaje, że to taki biznes, jak inne branże. Że skoro oglądali mecze, to mają jakieś pojęcie o piłce. Bo przecież piłka jest taka prosta :)

Otóż nie. Wielu z nich musi najpierw poznać jak to działa i słuchać mądrzejszych od siebie. Nauka przychodzi z doświadczenia i wniosków po swoich błędach, miejmy nadzieję że prezes i A.Dulnik szybko przebrną przez ten etap.

W Polskiej piłce nadal największe braki są w gabinetach. Ludzie nie chcą się uczyć i dokształcać, bo "wszystko wiedzą najlepiej" i przepalają pieniądze. Całe morze pieniędzy na pensje dla słabych zawodników.
Zamiast zatrudnić 2 skautów i 2 analityków i ich licencje do oprogramowania, którzy zmniejszają ryzyko wpadek transferowych i pomagają badać zawodnika w różnych ustawieniach taktycznych i tworzenie bazy danych z profilami (także osobowości), to trzeba rezerwowego bramkarza za 30 tysięcy z polecenia znajomego menago.

Właśnie przez takie schematy dostajemy od lat bęcki w eliminacjach do pucharów i piłka wygląda jak wygląda, słabi piłkarze jadą na nazwiskach, bo w klubach nie ma odpowiedzialności za wyniki. Zamiast posiłkować się statystykami, które pokazują regres zawodnika, oni nadal mają nadzieję, że ktoś "odpali". To jest patologia.

A dyrektorzy sportowi i prezesi, którzy zwalniają trenera wybranego przez nich rok wcześniej - powinni pierwsi podpisać swoją dymisję.
Stasiu2021-03-09 21:33:01
Obserwuje wszystkie kulisy meczów i wiem dlaczego oni przegrywają! Zbyt dużo energii tracą na te okrzyki przed wyjściem na boisko!!!
lolek2021-03-09 22:40:04
Ot, mądrego to i miło posłuchać- jak mawiał klasyk. A tak na poważnie to niech komentarze Janka posłużą za puentę wszystkich wypowiedzi na tym forum dotyczących Korony i całej polskiej piłki. Pozdrawiam.
Juhas2021-03-10 08:39:19
@Juhas, więcej było jednak klubów poza wskazaną Pogonią Szczecin, które ugrzęzły w otchłani polskiej piłki z różnych zapewne powodów. Ruch, Polonia,Odra Wodzisław,Groclin, Amica. Tak czy inaczej lepiej odbić się z 1 ligi niż wyjść z 4 ligowego bagna. Nie liczyłem na awans w tym sezonie lecz sam trener Bartoszek przed rundą wiosenną butnie zapowiadał, że nie boją się żadnego przeciwnika i z każdym mogą grać jak równy z równym. Nie jest ważne, które miejsce zajmujemy czy zajmiemy a w tym rzecz, że nie widać żadnego progresu w grze Korony.
lukck2021-03-10 09:00:15
Co to za plotki o problemie Bartoszka z używkami? Ktoś coś wie na ten temat konkretnego? Niby to miało skłonić zarząd do szukania nowego ego trenera?
czarnowidz2021-03-10 09:24:07
Wszystko źle, w 1---3----CLJ przede wszystkim licha kadra, a i zawodnicy nieszczególni, dlatego do końca rundy będzie lipa, jak ktoś słusznie zauważył za pieniądze podatników.Trzeba szybko zadziałac, może coś uratujemy
Judasz2021-03-10 12:08:36
-czarnowidz
Już widzę twoją ogromną działalność, aż boli zrywać pracusiu.
@lolek2021-03-11 15:47:07
sam siebie?

Ostatnie wiadomości

Ostatnimi czasy nie brakuje dyskusji na temat przyszłości Korony Kielce. Zaczynając od prezesa, przez trenera, na zawodnikach i finansowaniu kończąc. W debacie pojawił się także temat herbu żółto-czerwonych. Padło pytanie, czy pozostać przy 16-letnim emblemacie Korony, czy jednak dokonać pewnych zmian.
Przed nami czwarty dzień EURO 2024. W poniedziałek zagrają grupy E I D. Pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja Rumunii z Ukrainą. Ta potyczka może zadecydować, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej z grupy E.
W inauguracyjnym meczu Mistrzów Europy 2024 Polacy przegrali z Holandią 1:2. Bramki zdobyli Adam Buksa oraz Cody Gakpo i Wout Weghorst.
Trzeciego dnia Mistrzostw Europy 2024 swoje zmagania rozpoczyna reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem „biało-czerwonych” będzie Holandia.
Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Po zwycięstwie Niemiec nad Szkocją (5:1) w meczu otwarcia mistrzostwa Europy nabierają tempa. W sobotę 15 czerwca zostaną rozegrane trzy spotkania.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.
W czwartek prezes Korony Karol Jakubczyk spotkał się z kieleckimi dziennikarzami, by przedstawić sytuację finansową żółto-czerwonych. – Budżet na przyszły sezon będzie podobny do tego z poprzedniej kampanii. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, a także osiągnąć zakładany cel – mówi sternik Korony.
Otwiera się nowy rozdział w dziejach Korony Kielce. Począwszy od zmiany prezydenta miasta, przez wymianę Rady Nadzorczej oraz prezesa klubu, po rotacje na pomniejszych stanowiskach. Kolejnym etapem rewolucji jest dopinanie umów sponsorskich. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość współpracy między Koroną, a Suzuki Motor Poland.
Industria Kielce podpisała umowę na promocję stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak będzie ona wyglądała? – Umowa jest ponadstandardowa, pracowaliśmy wspólnie nad nią przez ostatnie miesiące, po to, aby promocja miasta miała inny wymiar niż dotychczasowe tego typu kontrakty – powiedział wiceprezes Paweł Papaj.
Tuż po zakończeniu sezonu szeregi Korony Kielce opuścił Bartosz Kwiecień, a więc piłkarz, który miał kluczowy wkład w utrzymanie żółto-czerwonych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Początkowo mogło się wydawać, że nowa władza nie przewidziała dla niego miejsca w składzie. Nic bardziej mylnego.
W czwartek w siedzibie klubu odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem prezesa Karola Jakubczyka. Nowy sternik żółto-czerwonych ogłosił, że jego celem osiągnięcie samowystarczalności finansowej Korony Kielce. W zrealizowaniu zadania ma pomóc firma Formaster, właściciel marki Dafi.
Potwierdziły się wczorajsze medialne spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora ds. marketingu w kieleckim klubie. Nowym szefem tego działu w Koronie został Rafał Kielczyk.
Dziś (13 czerwca) Industria Kielce podpisała umowę promocyjną z miastem Kielce. Za jej realizację klub otrzyma ponad trzy miliony złotych.
Kolejne nazwiska łączone z transferem do Korony Kielce. Tym razem są to gracze spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy.
Napastnik Korony Kielce Adrián Dalmau znalazł się na celowniku beniaminka hiszpańskiej Segunda División CD Castellón. Taką informację podała lokalna hiszpańska gazeta Super Deporte.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group