Droga do Kolonii będzie kręta. Łomża Vive Kielce przegrywa z Flensburgiem, kończy na trzecim miejscu

04-03-2021 20:15,
Wiktor Chrabąszcz

Łomża Vive Kielce nie sprostała SG Flensburgowi-Handewitt w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski gonili rywali przez całe spotkanie, ale ostatecznie ulegli im 28:31. Bramkę Niemców zamurował Benjamin Burić, który został bohaterem przyjezdnych. Tym samym kielczanie dali się wyprzedzić przeciwnikom na samym finiszu grupy. Kończą ją na trzecim miejscu - za Flensburgiem i PSG. W 1/8 finału zagrają z HBC Nantes.

Kielczanie od samego początku mieli pod górkę. Lepiej w mecz weszli goście, którzy po bramce z rzutu karnego Hampusa Wanne wyszli w 5 minucie na dwubramkowe prowadzenie 1:3. Od początku spotkanie było toczone w szybkim tempie. W 13 minucie po kontrze Arkadiusza Moryty kielczanie zdołali doprowadzić do remisu 6:6.

Spustoszenie w szeregach kieleckiej ekipy siał Wanne, który już w samej pierwszej połowie zdobył dziesięć bramek. Dodatkowo Łomża Vive przez długi czas nie radziła sobie z szybkimi wznowieniami szczypiornistów Flensburga. Po serii świetnych interwencji Benjamina Buricia i dobrej grze w ataku w 24. minucie Niemcy wyszli na prowadzenie 13:17. Do końca pierwszej połowy zawodnikom Łomży Vive udało się zmniejszyć straty do dwóch trafień 17:19. Dużą różnice było widać wśród bramkarzy - Burić do przerwy zaliczył aż 11 udanych interwencji przy zaledwie 2 Andreasa Wolffa.

Od początku drugiej połowy zawodnicy Łomży Vive wyszli obroną 5-1, jednak nic z tego nie zrobił sobie Szwed Wanne, który zdobył swoją 11 bramkę. W 35. minucie po trafieniu Mensah Larsena goście ponownie wyszli na czterobramkowe prowadzenie 19:23.

W 41. minucie kielczanie zdołali zmniejszyć stratę do dwóch bramek, ale problem mieli z rzutami karnymi. Zdobyli tylko trzy bramki na siedem "siódemek". Popełniali też błędy w obronie.

Pomimo kolejnych kapitalnych interwencji dobrze dysponowanego Buricia w 49. minucie zawodnicy Łomży Vive zmniejszyli straty do jednej bramki (24:25) za sprawą Igora Karacicia. Jednakże za każdym razem, kiedy zawodnicy trebera Dujszebajewa łapali wiatr w żagle, jak z podziemi wyrastał Benjamin Burić, który zaliczył w tym meczu aż 19 udanych interwencji i miał 42% skutecznych obron. Zawodnicy Flensburga utrzymali prowadzenie do samego końca i wygrali 31:28.

Oznacza to, że zawodnicy Łomży Vive Kielce kończą grupę na trzecim miejscu, za Flensburgiem i PSG. W 1/8 finału zmierzą się z ekipią Nantes, natomiast ekipa z Niemiec zagra z PPD Zagrzeb.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Kolejny mecz zawodnicy Łomży Vive Kielce rozegrają w sobotę 6 marca, a ich rywalem w Superlidze będzie Górnik Zabrze. Początek o godz. 17:30.

Łomża Vive Kielce - SG Flensburg-Handewitt 28:31 (17:19)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – A.Dujshebaev 6, Kulesz 5, D. Dujshebaev 4, Moryto 6, Karaliok 3, Vujovic 1, Sićko 1, Karacić 2, Olejniczak, Tournat, Surgiel, Gębala, Gudjonsson

Flensburg: Burić, Bergerud – Wanne 11, Gottfrisson 5, Golla 4, Svan 3, Rod 3, Hald Jensen, Joendal, Mensah Larsen 2, Sogard Johannessen 3, Holpert, Moller

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Gość2021-03-04 20:24:32
oby ogrywanie Surgiela, Gębali (sic!), Olejniczaka i Sicki zaprocentowało w przyszłych sezonach...bo narazie niestety odejmują, nie dodają:(
kibic2021-03-04 20:27:30
Czas najwyższy na zmiany w druzynie.
Jacek2021-03-04 20:30:44
Tragedia nasza gra obronna, bramka o karnych nie wspomnę czy oni trenują coś na treningach.
Ola2021-03-04 20:31:17
Gracz meczu karacic
Kibic2021-03-04 20:32:22
Bez obrony nie wygrywa się takich meczów w LM. 19 bramek straconych do przerwy.
Onn2021-03-04 20:36:54
Z taką obroną, z taką skutecznością w karnych i z taką bramką to my z Nantes dostaniemy podobnie jak kilka lat temu czyli i u siebie i na wyjeździe.
Słaba gra, brak pomysłu, niestety źle to wygląda..
Dziak2021-03-04 20:38:20
Jak widać szeroki skład nic nie pomoże, jeśli trener nie reaguje na to, co się dzieje na boisku. Obrona fatalna, 4 zmarnowane karne i kilka setek. Flensburg przyjechał w 13 i kontrolował od początku mecz.
Doprowadza mnie do szału to usilne pchanie się środkiem. Zamiast rzucać z drugiej linii, dogrywać do skrzydeł, to my z uporem maniaka idziemy przez najbardziej zagęszczone pole.
Kołowi dzisiaj też nie pomogli. Pomijając 2 nieodgwizdane na nich faule, to takie setki muszą rzucać.
Bolo2021-03-04 21:04:28
Może najwyższy czas na zmianę trenera.
Jan2021-03-04 21:08:25
Co robi w tej drużynie Karacić ostatnio gra totalny piach.
BX-12021-03-04 21:12:21
Karne to jakaś parodia co oni robią na treningach czy ta drużyna ma jeszcze trenera, który to wszystko ogarnia.
Janek2021-03-04 21:13:36
@dziak

Ty w ogóle oglądałeś ten sam mecz?

Co ma zrobić trener, jeśli marnujemy 15 sam na sam?

Vive grało dobrze w ataku, rozgrywało akcje i dochodziło do świetnych pozycji.
Zawiodła skuteczność. Ale żeby to rozumieć, musiałbyś mieć jakiekolwiek pojęcie o piłce ręcznej, zamiast pisania banałów w stylu "trzeba dogrywać do skrzydeł i rzucać z 9 metra".

Olejniczak miał 2 czyste ze skrzydła pod koniec i co, nie miał dogrywane? Nie, po prostu ich nie rzucił, pewnie też dlatego, że nie jest skrzydłowym.

Wystarczyło rzucić 3 karne ze zmarnowanych i byśmy wygrali. Ale oczywiście barany z forum będą zwalniać trenera, bo zajęliśmy 3 miejsce w grupie przez fatalną skuteczność w tym meczu.
No dramat, naprawdę. Strasznie macie kibicując tym "dziadom", Bertus was powinien przeprosić.
Mirek2021-03-04 21:16:52
Ostatnie mecze w naszym wykonaniu to tragedia czas najwyższy na zmiany. Kilku zawodników oraz trener powinni odejść.
Tomek2021-03-04 21:19:51
@Janek
baranem to ty sam jesteś.
Jeżeli zawodnicy nie wykorzystują w meczu jak to napisałeś 15 sytuacji sam na sam to o kim to świadczy źle o trenerze dlaczego tak słabych zawodników sprowadził do drużyny.
OO-12021-03-04 21:21:03
Czas trenera w tym klubie dobiegł końca czas na zmiany ostatnie mecze to tragedia.
Karne trąby jerechońskie2021-03-04 21:25:47
Brak słów. Przez własną głupotę spotkanie przegrane.
Meto2021-03-04 21:32:35
Dziak masz dużo racji, ale nie we wszystkim się z Tobą zgodzę. Niemcy od pierwszej do ostatniej minuty grali dokładnie TO SAMO, nie zmienili nic nawet w momencie kiedy remisowaliśmy ani kiedy doganialismy ich w końcówce. Cały czas tą samą grą. Olejniczak i Surgiel to nie są zawodnicy w tym momencie na LM, to prawda, ale był też na boisku Koryto i być może gdyby parę razy dostał piłkę z aukcji i ich pokarał, to szło w środku nie były by takie zwarte? Może to pytanie dlaczego trener nie zareagował właściwie na taką grę Wikingów jest nie na miejscu, może pytanie powinno brzmieć czy w tym zespole są ludzie którzy właściwie czy też prawidłowo powinni zareagować na to co powiedział trener?
Zombi2021-03-04 21:36:19
Czy my mamy trenera na ławce, który powinien zareagować w trakcie meczu a nasz tańczy sobie przy linii bocznej jakby nic się nie stało.
Janek2021-03-04 21:37:59
@Tomek
Jesteś totalnym burakiem i hipokrytą, który wychodzi z nory po przegranych. Trener zły, bo zawodnik nie rzuca sam na sam xDD Ośmieszasz się chłopie.

Rozumiem, że ty nigdy nie masz słabszego dnia w swoim życiu, jesteś terminatorem milionerem, ktory codziennie pracuje na 200% swoich możliwości?

Gdybyś ty prowadził ten klub to byśmy zajmowali w Superlidze 8 miejsce i tylu samo trenerów na rok byśmy mieli. I wąchali plecy Płocka.

Po przegranych zwalnia trenera, po wygranych oczywiście największy i NAJWIERNIEJSZY fan na facebooku.
Walić chorągiewy, żaden z ciebie kibic, a pajac z przerośniętym ego, który nie ma nic do gadania.
Korycki2021-03-04 21:45:02
Nie mamy bramkarza Karacic pomimo oszczędzania się w lidze gra katastrofalnie Vujowic w dwóch kolejnych meczach nie strzela bramki Kulesz oprócz pierwszej połowy w drugiej jakby go nie było a dlaczego Sicko tak mało grał.Nie umiemy bronić każda drużyna z która gramy bardzo szczelnie i agresywnie broni a w nas wchodzą jak w masło omijają jak tyczki slalomowe .Czy nie można tego nauczyć
Tomek2021-03-04 21:55:33
@Janek
po twoim wpisie widać że jesteś na poziomie gimnazjum.
Piszesz takie brednie że czytać się tego nie da. W tym miesiącu kolejny mecz przegrany w LM po katastrofalnej grze Do rzutów karnych powinien być wyznaczony jeden rzucający a u nas co mecz rzuca pięciu innych zawodników zero pewności, powtarzalności.
W przeciwieństwie do ciebie każdego dnia w pracy daję z siebie 100%.
Dlaczego miałbym prowadzić ten klub ja wykonuje inny zawód. Talant jest trenerem i powinien być rozliczany ze swojej pracy a ostatni tragicznie to wygląda.
Spójrz w lustro to zobaczysz pajaca swoje odbicie zakompleksiony chłoptasiu.
Sławek2021-03-04 21:57:59
Kolejny mecz przegrany po bardzo słabej grze, brak reakcji trenera.
Duży2021-03-04 22:01:53
Do Jasia...Czy ty masz coś z oczami?ty widzisz w tej drużynie jakąś koncepcję gry? Jak dzieci we mgle i to już któryś sezon z kolei. Masakra.
Olo-12021-03-04 22:04:37
Karacić ostatnio to gra sobie w dwaognie ale na pewno to z piłką ręczną mało ma wspólnego. Ostatnie mecze w jego wykonaniu to tragedia.
Maro2021-03-04 22:20:14
To co ostatnio gramy to żenada brak obrony, bramki, gramy strasznie czytelnie dla przeciwnika. Pchamy się w środek licząc na indywidualne akcje zawodników. Może Panie Bertus czas na konkretne zmiany.
Janc2021-03-04 22:22:43
Fajnie że mamy w składzie młodych Polaków ale to nie jest poziom LM ci zawodnicy to mogą się ogrywać w Polskiej lidze.
Dziak2021-03-04 22:38:42
@Janek a od czego jest trener? Nie jest od wykorzystywania sytuacji, ale za dobór na boisku zawodników już odpowiada. To nie są terminatorzy, ale to kolejny mecz, który grają kiepsko. Skoro Olej i Surgiel jak piszesz nie są na LM, to po co tyle nimi gra. Nikogo nie ma lepszego na dwójce w obronie niż Olej?
Jak widać nasz zespół sobie nie radzi z szybko grającymi zespołami, tudzież mający rozgrywjacego typu Staś Skube czy Luc Steine. Przeciw Flensburgowi nie powinniśmy grać zbyt wysoko, bo oni mając szybkich graczy na rozgraniu, jeden na jeden robili robotę.
Ja nie piszę o zwalnianiu trenera, ale musi szybciej reagować na wydarzenia na boisku i przygotować grę obronną pod przeciwnika.
kibic2021-03-04 22:41:47
Czekam na reakcję Bertusa odnośnie trenera i kilku zawodników.
01-Dag2021-03-04 22:48:27
Gramy tak schematyczną, przewidywalną piłkę ręczna ciagle tylko srodkiem i środkiem, skrzydłowych mogłoby nie byc.
Janek2021-03-04 22:59:51
"Do rzutów karnych powinien być wyznaczony jeden rzucający a u nas co mecz rzuca pięciu innych zawodników zero pewności, powtarzalności."

Jak ty nawet nie wiesz, co ty mówisz.
Moryto jest wyznaczony do karnych. Pomylił się, dlatego rzucali inni. Czyli tak jak w innych drużynach.

Ale żeby to wiedzieć, to musiałbyś się interesować piłką ręczną. A jesteś leniwcem bez pojęcia. Spróbuj się przerzucić na jakieś forum o wędkarstwie, jeśli uważasz, że Vive dzisiaj "beznadziejnie grało".

"Beznadziejna gra" - przegrana z mistrzem Niemiec na -3 przez fatalną skuteczność 100%-owych sytuacji, ty masz naprawdę problemy ze wzrokiem.
W drugiej połowie podnieśliśmy poziom w obronie, naprawdę przy normalnej skuteczności my to powinniśmy wygrać. Zawodnicy dobrze dochodzili do pozycji.
No ale oczywiście znawca będzie pierdział, że beznadzieja. Ty tak mówisz, bo się po prostu nie znasz prostaczku. Gimnazjum to jest twój poziom wiedzy o taktyce w ręcznej.

"A kto jest odpowiedzialny za grę przygotowanie zawodników jak nie trener to że są teraz w słabej formie to ewidentna wina trenera."

Tak, tak, granie od miesiąca co 2-3 dni, podróże przez poł Europy, tylko taki fachowiec jak użytkownik TOMEK dałby radę przygotować zawodników na taki maraton. Bo daje z siebie w pracy 100%, a miernoty Dujszebajew z Paluchem nie. Przecież twoje argumenty to jest takie kuriozum, że się w głowie nie mieści.

Jesteś absurdalnie niemądry. Masz problemy albo ze wzrokiem albo z myśleniem. Nie wykluczam obu.
Olek2021-03-04 23:05:30
Rozpędzić to całe towarzystwo kolejny mecz i kolejna tragiczna gra.
Zero obrony i ataku2021-03-04 23:26:56
Druga dziadoska korona się z nich robi.
Pepe2021-03-05 06:54:10
Przegrana na własne życzenie..... Karne, lipa nie od dziś, i nie jeden mecz właśnie przez nie rzucone przegrany, setki zmarnowane, a sama taktyka i pomysł pomimo tego że od lat nic nowego to i tak doprowadzała do pozycji rzutowych(mimo że archaiczną) skład w przebudowie a mecze z początku sezonu złudnie zbiły nas z tropu, lepiej było niż być powinno taka jest prawda.głównie Alex wszystko przechylał na naszą stronę+czasem Andi. Niestety nie mamy stu procentowej ekipy na mecze LM. Nawet w naszej lidze męczymy mecze.
Siwy2021-03-05 08:39:56
Większość komentarzy to płockie trolle. Piszą takie teksty a później się naśmiewają że to my zwalniamy trenera i zawodników. Nie reagować za zaczepki płockich zazdrośników.
kibic2021-03-05 09:41:13
@ Siwy ta i płockie trolle wczoraj nam przegrały mecz nie ośmieszaj się takimi wpisami.
Hrebor2021-03-05 10:04:57
Chyba przydałoby się trochę lodu na głowę. Wszystkim. Ta drużyna nie gra wcale źle, dobre wystepy w LM do czasu lutowego maratonu zamaskowały nieco prawdziwy problem. A jest nim (pomimo szerokości kadry) fakt, iż zespół nie ma jeszcze jakości takiej, aby być stawianym w gronie faworytów LM. Kiel, Veszprem, Barcelona, PSG, Flensburg - są silniejsze i bardziej doświadczone. Jest sporo młodych chłopaków, którzy dopiero się uczą prawdziwej gry. Są luki w składzie - lewe skrzydło, brak (mimo wszystko) dużej jakości na LR, nierówna forma Igora, urazy. Zespół, mam takie wrażenie, jest zmęczony (ma prawo) i trzeba czasu, żeby to wszystko na nowo zatrybiło.

A żeby walczyć o wygranie LM, to trzeba 2 jakościowe transfery na rozegranie.
Hrebor2021-03-05 12:18:53

czesio2021-03-05 17:10:18
Do Janek
Twoje zaangażowanie w obronie dobrego wrażenia o naszej drużynie przydałoby się na innych forach nie tylko CKSportu. Np. Interii , czy Gazety.pl. Póki co sam tam walczę ze złośliwymi komentarzami w stosunku do naszego miasta i klubu. No może jeszcze jedna góra dwie inne osoby. Ale tutaj nie używaj epitetów w stosunku do kogokolwiek. Na forum każdy ma prawo wyrazić swoją opinię byle nie obrażać . innych. I ten co lepiej zna temat i ten co gorzej. Kibice mogą tu zwalniać i zatrudniać w emocjach zawodników , trenerów czy kogo chcą. I co z tego ? Kto z osób decyzyjnych to czyta i bierze poważnie pod uwagę ? Sport to emocje . Tak było , jest i będzie na całym świecie. W 1969 po meczach piłkarskich wybuchł nawet konflikt zbrojny pomiędzy Salwadorem a Hondurasem. Tu u nas na forum na szczęście , po rozczarowującym wyniku tylko odreagowujące komentarze zawiedzionych , ale wiernych kibiców. Wszyscy byliśmy i jesteśmy i będzie z naszym klubem na dobre i na złe.

Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.