Nowa rola byłego kapitana Korony Kielce. Będzie trenerem juniorów Slovana Liberec

02-03-2021 08:00,
Michał Gajos

Były zawodnik i kapitan Korony Kielce Radek Dejmek zawiesza buty na kołku. Czech, który ostatnio reprezentował barwy GKS-u Katowice, a od stycznia bieżącego roku pozostawał bez klubu, przejął juniorską drużynę U15 Slovana Liberec.

To właśnie w tym klubie wychowanek FC Vrchlabi debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek rodzimej ligi. Dla seniorskiej drużyny Slovana rozegrał 56 spotkań, w których 3 razy wpisywał się na listę strzelców.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego, latem 2013 roku stopera ściągnął Leszek Ojrzyński. Początkowo Czech związał się z Koroną dwuletnią umową, jednak szybko stał się filarem kieleckiej defensywy, a przed sezonem 2016/17 kapitanem drużyny. Łącznie przy Ściegiennego 8 spędził 5 lat, w tym czasie 139 razy wybiegał na boisko, zdobył 8 bramek i zaliczył 5 asyst.

Jego przygoda z Kielcami zakończyła się w czerwcu 2018. Po finiszu kampanii 17/18 zdecydował się na transfer do cypryjskiego FC Pafos. Kariery na najwyższym szczeblu tamtejszych rozgrywek jednak nie zrobił, występując jedynie w 4 spotkania, i po niespełna 6 miesiącach wrócił do Polski przenosząc się do pierwszoligowego wówczas GKS-u Katowice. 

Na Śląsku Dejmek spędził 2 lata, doświadczając w tym czasie spadku z zaplecza ekstraklasy w 2019 roku. Łącznie dla GieKSy, na drugim i trzecim szczeblu rozgrywkowym, rozegrał 28 spotkań, notując po jednej bramce i asyście. 

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

eReS2021-03-02 20:44:35
Dejmek to ich może nauczyc jak sie poslizgnac na srodku boiska

Projekt i wykonanie: CK Media Group