Bartoszek dyrektorem sportowym Korony. Włodarze klubu o finansach i redukcji zatrudnienia

18-02-2021 15:15,
Mateusz Kaleta

Mnóstwo zmian dotknęło Koronę Kielce w zimowej przerwie. Od tych związanych z pierwszą drużyną i sprawami sportowymi, przez pracowników i finanse. Włodarze klubu spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed pierwszym meczem nowej rundy. - Cel się nie zmienia. Jest nim pierwsza szóstka i walka o awans do Ekstraklasy. To miejsce należne Koronie - deklarowali włodarze Korony.

Na początku ważne zdanie wybrzmiało z ust prezesa Łukasza Jabłońskiego. - Ta konferencja jest kolejnym etapem budowania transparentności z kibicami – podkreślił szef Korony.

Włodarze klubu ogłosili oficjalnie powołanie na stanowisko dyrektora sportowego Macieja Bartoszka. Trener pierwszej drużyny będzie od teraz łączył obie funkcje. - Myślę, że w najbliższej przyszłości znacząco wpłynie to na poprawę szkolenia w klubie – stwierdził Piotr Dulnik, przewodniczący Rady Nadzorczej Korona S.A.

Koordynatorem grup młodzieżowych jest Marek Mierzwa. W klubie działa także dział skautingu - na razie jest on jednoosobowy, a rolę szefa pełni Maciej Gil. - Nie wiemy, czy jego działania będą efektywne, bo czekamy na sezon, ale jego praca przyniosła nam rezultaty w postaci pozyskania nowych zawodników – zaznaczył Piotr Dulnik. 

- Opracowaliśmy strategię rozwoju tego działu. W tym momencie skupiliśmy się na wzmocnieniu pierwszej drużyny, ale musimy pamiętać, że będzie on obejmował także grupy młodzieżowe oraz uruchomioną w przyszłości akademię – podkreślił z kolei prezes Jabłoński, który opisał także, jak wygląda proces decyzyjny odnośnie transferów zawodników. - Decyzje podejmujemy wspólnie, ale odpowiedzialny jestem ja, jako prezes zarządu – zaznaczył prezes Jabłoński. 

Ważne zmiany dotknęły też struktury organizacyjne klubu. W Koronie pojawiło się wiele nowych osób.

- Bardzo cieszę się, że do klubu zdcydował się na powrót pan Marek Mierzwa, który jest obecnie odpwoiedzialny za koordynację systemu szkoleń wszystkich grup młodzieżowych klubu. Pomaga mu pan Jacek Kubicki, który odpowiada za organizację i logistykę. Do klubu doszli dwaj trenerzy: Dariusz Kozubek i Mariusz Arczewski, którzy są odpowiedzialni za odbudowę drużyny rezerw. Generalnie cały proces restrukturyzacji personalnej obowiązuje aż 25 zmian na różnych stanowiskach. Planujemy zakończenie tego procesu w I kwartale bieżącego roku – zaznaczył prezes Jabłoński.

Szef Korony mówił też o finansach. Na koniec października zadłużenie klubu wynosiło 15 mln złotych. Teraz, po realizacji "palących" płatności, udało się je obniżyć do 10 mln złotych. Prognoza finansowa przewiduje, że na koniec sezonu klub zanotuje stratę 1,8 mln złotych.

- W dalszym ciągu stoimy przed koniecznością podjęcia szybkich działań w celu pozyskania środków finansowych. Przez okres trzech miesięcy poczyniliśmy kilka konkretnych działań, które zasiliły kasę klubu. To nowa umowa z naszym głównym sponsorem, Suzuki Motor Poland oraz zupełnie nowa umowa z firmą budowlaną ANNA-BUD. Kasę klubu zasiliły też gotówkowe transfery zawodników: Iwo Kaczmarskiego i Wiktora Długosza. Należy wspomnieć też o wpłacie miasta tytułem podniesienia kapitału – wyliczał Piotr Dulnik.

Podkreślił także, że klub nie spłacił jeszcze zaległości wobec byłych właścicieli - rodziny Hundsdorferów. - W tej sytuacji nic się nie zmieniło. Wiele razy zwracałem się o rozłożenie tego długu na raty, ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - podkreślił prezes Korony.

- Wprowadziliśmy radykalną dyscyplinę kosztową, która już teraz przynosi wymierne efekty. Zredukowaliśmy zatrudnienie – bilans wynosi dziewięć stanowisk mniej - opisywał Łukasz Jabłoński.

Klub porozumiał się też ze swoimi wierzycielami w celu rozłożenia „palących” zobowiązań na raty. – Klub spłacił też wszystkie przeterminowane zobowiązania z tytułu wynagrodzeń. Stawiamy sobie to za punkt honoru, aby już żaden z pracowników, a szczególnie zawodników nie musiał czekać na swoje pieniądze – zaznaczył.

Włodarze Korony mówili też o sprawach sportowych i transferac. Zapowiedzieli m. in. transfery nowych zawodników - więcej na ten temat piszemy W TYM MIEJSCU.

-  Straciliśmy dwóch wychowanków: Iwo Kaczmarskiego i Wiktora Długosza i jest nam z tego powodu przykro, ale takie jest życie. Każdy młody człowiek chce się rozwijać i idzie swoją drogą. To życie nie znosi też próżni, dlatego przychodzą do nas nowi zawodnicy. W tym okienku pozyskaliśmy już trzech młodych zawodników, również perspektywicznych, dla których Korona jest szansą, a dla klubu wartością dodaną – zaznaczył Piotr Dulnik, szef Suzuki Motor Poland. 

Łukasz Jabłoński podkreślił, że klub pracuje nad usprawnieniem działań logistycznych związanych z dystrybucją biletów i wejściem kibiców na stadion. – Dziś oczywiście trudno mówić o frekwencji, bo nie wiemy, kiedy tak naprawdę będzie możliwy powrót fanów na stadiony – zaznaczył.

Ważnym punktem była dyskusja o Akademii Piłkarskiej. Ta, pod herbem Korony Kielce, ma ruszyć od 1 lipca. Więcej na ten temat piszemy W TYM MIEJSCU.

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce

 

 

 

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Judasz2021-02-18 15:43:55
A konkretnie co wiąże się z funkcją dyrektora sportowego? Transfery dział skautingu i prezes mówi, że ostatecznie on odpowiada za nie. Pan Mierzwa koordynatorem.
Romek2021-02-18 16:19:36
Jaki prezes taki dyrektor A co na to prezydent?
@Romek2021-02-18 17:03:35
Co ci się nie podoba jesli chodzi o prezesa? w dwa miesiące zrobil wiecej niz prezydent i ta cała jego świta wraz z niemcami przez ostatnie lata. prezydent to lepiej niech się zajmie restrukturyzacją w um i instytucjach mu podległych, miał uszczuplić administrację, a końca nie widać (jak tam CUM, działa?), a zarządzanie klubem zostawi fachowcom. chyba, że znowu naśle prokuratora.
Romek2021-02-18 17:50:36
Oczekuję pilnego ujawnienia zarobków zwolnionych kopacz a zatrudnionych przez p Bartoszka
bez krytyki2021-02-18 17:52:33
na razie wszystko co zrobili jest ok. ograniczyli koszty, zgromadzili przychody, spłacili 5 mln zobowiązań przeterminowanych,
W części sportowej uwolnili kilka kontraktów ze słabych zawodników czym wygospodarowali możliwości finansowe na kilku nowych lepszych graczy.
Ich możliwości są ograniczone ze względu na wiszące zadłużenie i brak generowania dodatkowych przychodów w czasie kiedy liga nie gra, stadiony puste, cięcia w budżetach marketingowych firm itd.
PS
Sugestia jest taka: potrzeba szukać reklamodawcy (tytularnego) z produktem globalnym, produktem skierowanym do bezpośredniego nabywcy wtedy taka kampania/współpraca marketingowa ma sens i podstawy do kalkulacji finansowej. Inne akcje sponsorskie, nie oparte na zdrowych zasadach marketingowych mają charakter jałmużny i są krótkoterminowe, i przy pierwszej zmianie personalnej są przerywane bezpowrotnie. Nie dają mocnych fundamentów finansowych do zaciągania średnioterminowych zobowiązań (czytaj.kontraktów)
To jest wyzwanie przed nową dyrektorką od marketingu !!!
Czekamy na jej spektakularny sukces sponsorski !!!
kk2021-02-18 18:36:54
Wszystko bardzo ładnie powiedziane , pokazane i co z tego . Czy w tym klubie ktoś myśli . Organizujecie sesję zdjęciową drużyny i co , wpadka . Robicie zdjęcia zawodników i całej drużyny ze sztabem , a ja zapytam dlaczego w starych koszulkach , gdzie reklama nowego sponsora AnnaBud . Wiecie co , chcecie bawić się w zawodową piłkę , a tu nadal amatorka . Słowo do Dyrektora i trenera , może czas na stabilną ( nie 11-kę , ale może 9-kę) składu . Moim zdaniem za duża ta rotacja , zdaję sobie sprawę że grają najlepsi , ale ustabilizowany skład ma pewne schematy gry , a inny skład w każdym meczu meczy tych chłopaków . P.S. Kolego Szymusik , brawo za ten luz i satyrę , ale wolałbym walecznego i celnie strzelającego Szymusika na boisku . Pozdrawiam i życzę wam tego awansu .
Judasz2021-02-18 18:54:27
@rr mondralo, jak byś słuchał co mówili, to byś wiedział, że właśnie dogadują się kto będzie dostarczał nowe koszulki. Więc musza zrobić w starych koszulkach, a dla Korony liga startuje za 2 dni. A stabilna 9-tka to lekko przestarzały pomysł Smudy, "ja zmian nie robię". Obecnie drużyny na zachodzie robią po 5 zmian i jest cos takiego jak taktyka.
Judasz2021-02-18 22:00:09
A data mi już spokój...
@Romek2021-02-19 07:47:02
No to się nie doczekasz. Po za tym skoro rozwiązali rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, to już nie obciążają budżetu, więc o co ci chodzi?
Romek2021-02-19 08:55:05
Też jestem za tym aby prezydent nie zajmował się Korona Aby tak się stało musi to być całkowicie prywatny projekt tak jak Vive Dopóki utrzymywany jest przez podatników to odpowiada prezydent Na razie prezes otrzymał 1 proc akcji za symboliczne 100 zł co już powinna skontrolować RIO
@Romek2021-02-19 09:37:04
zawsze możesz to zgłosić
@Romek2021-02-19 09:39:55
W Radzie Nadzorczej zasiada przedstawiciel miasta właśnie po to, aby prezydent nie musiał się tym zajmować
do Romek2021-02-19 09:41:29
jutro zaczynamy nowy sezon, więc zacznij się ekscytować piłką jako kibic (a nie sygnalista), zamiast szukać dziury w całym
Romek2021-02-19 10:21:50
Gdybyście myśleli wcześniej przed szkoda to nie byłoby płaczu dzisiaj Ujawnijcie całość finansów jeśli jesteście uczciwi To są pieniądze mieszkancow
@Romek2021-02-19 10:52:25
Nikt tu nie płacze poza tobą. Wszystkie finanse są ogólnie dostepne dostępne w BIP, więc możesz się z nimi zapoznać i przestań się mazać. Pieniądze publiczne są pieniędzmi mieszkańców tylko teoretycznie. Kto może nimi dysponować - w tym wypadku miasto Kielce i klub Korona - ten jest ich właścicelem.
komornik2021-02-19 11:18:46
"Klub porozumiał się też ze swoimi dłużnikami w celu rozłożenia „palących” zobowiązań na raty. " - nie z dłużnikami tylko z wierzycielami
Romek2021-02-19 17:28:12
Dyrektorem powinien być p Tarasiewicz
co ty2021-02-19 19:18:20
Tarasiewicz z Bartoszkiem to by się pobili
Romek2021-02-19 20:58:36
I byłby wreszcie koniec tego szkodnik Tarasiewicz ma bogate kontakty z menadżera i zachodnimi anie z balkanami
Judasz2021-02-20 02:51:27
@Romek

Romek Giertych?

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. Przed kieleckim hegemonem rozstrzygające starcia przeciwko Orlenowi Wiśle Płock.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – chcę pomagać drużynie i sprawić, żeby grała tak dobrze jak tylko to możliwe – powiedział po spotkaniu Fredrik Krogstad, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – Mieliśmy trochę szczęścia, ale myślę, że więcej miał go jednak Ruch, bo stworzyliśmy dużo sytuacji i ten wynik mógł być wyższy – powiedział po spotkaniu Jacek Podgórski, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Po porażce z Koroną Kielce (0:2) trener Ruchu Chorzów nie krył swojego niezadowolenia z postawy swojego zespołu.
Suzuki Arena ponownie była świadkiem triumfu swojej drużyny. Korona Kielce ograła Ruch 2:0 dzięki czemu złapała odrobinę tlenu w walce o utrzymanie. Kielczanie nadal są w fatalnym położeniu, jednak zachowali szansę i kwestia być albo nie być w ekstraklasie rozstrzygnie się podczas multiligi 34. kolejki. – Wielkie podziękowania dla kibiców. Nie spodziewałem się, że będą nas tak mocno wspierać i w takiej liczbie. Dziękuję za to, bo wiara jest niesamowita – mówi trener Kamil Kuzera.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Robert Dadok (samobójcza) oraz Jewgienij Szykawka.
Po raz ostatni w tym sezonie Korona rozgrywa mecz przed własną publicznością. Już po godzinie 17.00 okaże się, czy to była stypa, czy może jednak rywalizacja wlewająca w serca kibiców sporo nadziei. Wszak kielczanie rozpaczliwie walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Dzisiejszym rywalem ekipy Kamila Kuzery jest Ruch Chorzów. Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
To przedostatni mecz Korony Kielce w tym sezonie. Jeśli żółto-czerwoni przegrają u siebie z Ruchem Chorzów, przekreślą marzenia o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Sprawdźcie ściągawkę, gdzie można obejrzeć sobotnie starcie.
Radomiak Radom prosi o dofinansowanie z miejskiej kasy, taką informację podaje serwis Weszlo.com.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra domowy mecz z Ruchem Chorzów. Ewentualna porażka będzie oznaczała spadek „żółto-czerwonych” z piłkarskiej elity.
Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Taki rezultat jeszcze bardziej komplikuje sytuację Korony Kielce.
W czwartkowy wieczór Łukasz Jabłoński prezes Korony Kielce był gościem regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. W rozmowie zostały poruszone ważne tematy dotyczące funkcjonowania klubu.
Kielczanie przystępują do przedostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy. Niestety, piłkarze Korony kwestię utrzymania klubu na najwyższym szczeblu rozgrywek oddali w ręce rywali. Mimo beznadziejnej sytuacji, trener nie traci wiary. – Musimy zrobić wszystko, by wypracować sobie możliwość gry naszego finału w Poznaniu – zaznacza Kamil Kuzera.
Po ostatnich wynikach zarówno Korony Kielce, jak i jej rywali walczących na utrzymanie, szansę na grę żółto-czerwonych w Ekstraklasie mocno spadły. Jak jednak wiemy, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Przechodzimy więc do analizy kolejnego rywala, jakim jest Ruch Chorzów.
W rozgrywanej w środę (15 maja) 30. kolejce trzeciej ligi Czarni Połaniec pokonali w derbach regionu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Star Starachowice okazał się lepszy od Orląt Spomlek Radzyń Podlaski.
– O tytule zdecyduje to, w którym momencie sezonu jest dany zespół. Play-off jest teraz najważniejszy, ale rok temu mieliśmy cały sezon i dwa mecze z Płockiem w odstępie 4-5 miesięcy, a teraz 2-3 mecze są w ciągu dwóch tygodni – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock, Dani Dujszebajew rozgrywający Industrii Kielce.
– Jak zawsze mecz z Płockiem to nie jest niestety piłka ręczna, z ich strony jest to tylko walka – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock Igor Karacić rozgrywający Industrii Kielce.
Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. – Ty jak pojedziesz do Płocka i tam wygrasz jest okej, ale jak nie zwyciężysz, to jesteś pod ścianą i przewaga mentalna jest po ich stronie – powiedział przed pierwszym spotkaniem finałowym Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich”.
Paweł Malec poprowadzi sobotnie (18 maja) spotkanie Korony Kielce z Ruchem Chorzów. Dla 39-letniego arbitra będzie to trzeci pojedynek z udziałem „żółto-czerwonych” w karierze.
W sobotę, 22 czerwca w Kostomłotach Pierwszych odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w biegach na nartorolkach. Impreza będzie podzielona na kilka kategorii wiekowych.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. – Gramy o przyszłość nasza i klubu to jest w tej chwili najważniejsze – powiedział przed spotkaniem Adrian Dalmau, napastnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w najbliższą sobotę (18 maja) w przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy podejmie na własnym stadionie zdegradowany Ruch Chorzów. Kamil Kuzera wskazał dwójkę zawodników, którzy prawdopodobnie nie zagrają do końca sezonu.
Jewgienij Szykawka znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
23-letni bramkarz Industrii Kielce Miłosz Wałach przedłużył kontrakt z mistrzami Polski! To kolejny gracz, który w ostatnich tygodniach podpisał nową umowę z „żółto-biało-niebieskim” zespołem.
Po zdobyciu srebrnego medalu w Europe Trophy i Lotto Superlidze w 2023 roku, Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył srebro w Pucharze Polski w 2024 roku. Finałowy turniej odbył się w sobotę w Suchedniowie.
Dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaliśmy pierwszą ekipę, która od nowego sezonu zagra w PKO BP Ekstraklasie. Po zaledwie rocznej przerwie do elity wraca bowiem Lechia Gdańsk. Punkt od awansu dzieli też inny klub z Trójmiasta, Arkę Gdynię.
Aleksandar Vuković oraz Niels Frederiksen poprowadzą ekstraklasowe zespoły w sezonie 2024/2025.
Przed szczypiornistami SMS-u Kielce kolejna edycja turnieju SMS Cup. Rywalizacja w Orlen Arenie odbędzie się już w najbliższy weekend.
Prawie 50 osób w minioną niedzielę zameldowało się w progach Kieleckiego Centrum Bilarda i Darta, by upamiętnić zmarłego kilka lat temu Mirosława Piróga, a więc przyjaciela i propagatora sportów bilardowych.
Właśnie dobiegła końca 32. kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Czas więc na podsumowanie frekwencji na stadionach w tej serii gier.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group