Ciekawy przeciwnik Korony na zgrupowaniu w Turcji. W czwartek sparing ze Spartakiem II Moskwa

27-01-2021 10:11,
Mateusz Kaleta

W czwartek Korona Kielce rozegra pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Jej rywalem będzie druga drużyna dziesięciokrotnego mistrza Rosji i regularnego uczestnika Ligi Mistrzów - Spartaka Moskwa. 

Drużyna ze stolicy Rosji gra w rosyjskiej drugiej lidze i na półmetku sezonu zajmuje w niej 12. miejsce w połowie tabeli. W ostatniej jesiennej kolejce doznała bolesnej porażki - przegrała aż 0:7 z rezerwami Krasnodaru.

Zespół złożony jest z młodych piłkarzy i ma być dla nich pomostem do gry w pierwszej drużynie Spartaka. Ekipę rezerw tworzą przede wszystkim 17-22-latkowie, najbardziej doświadczonym graczem jest 31-letni środkowy obrońca i kapitan drużyny Vitali Djakov. Najlepszym strzelcem Spartaka II Moskwa są napastnicy - Stepan Oganesyan i Vladislav Shitov, którzy zdobyli w tym sezonie po cztery bramki. 

Drużyna rezerw Spartaka regularnie jeździ na zagraniczne zgrupowania. W tym samym czasie pierwszy zespół, zajmujący obecnie trzecie miejsce w rosyjskiej Premier Lidze przebywa na obozie w Dubaju.

Cała kadra Spartaka II wyceniana jest przez fachowy portal transfermarkt.de na 7,45 mln euro. 

Spotkanie Korony z Rosjanami będzie pierwszym sparingiem żółto-czerwonych w Turcji. Przed wylotem nad Bosfor kielczanie pokonali 1:0 Zagłębie Sosnowiec. W Belek rozegrają jeszcze dwa inne mecze towarzyskie - na razie rywale nie są znani.

Potyczka Korona - Spartak II odbędzie się w czwartek o godz. 14 czasu polskiego.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Kibic2021-01-27 18:41:15
Gdyby nie błędy młodości korony bo tak można by to nazwać korona z panem Klickim dziś byłaby zapewne drugim Vive w Polsce ,możemy gdybać ale pan Krzysztof pewnie też trochę żałuję że oddał swój klub
@Kibic2021-01-28 07:52:05
W tamtych czasach zarządzanie Koroną było najlepsze w historii, ale jednak pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Jak koszty rosną i budżet się nie dopina, to oczywistym jest, że nikt nie będzie dokładał do interesu. Gdyby w tamtych latach było jeszcze 2-3 dodatkowych sponsorów takich jak np. Suzuki obecnie, to mogłoby się to udać.Z drugiej strony jak popatrzeć na budżet takiej Legii i przeliczyć ilość wpompowanych pieniędzy przez ostatnie 10-15 lat, w odniesieniu do osiągnięć i sukcesów, to aż dziw bierze że właściciel ciągnie dalej ten wózek. Swego czasu w wiśle było podobnie i w końcu właściciel powiedział dość.
Romek2021-01-28 13:37:07
Nie gloryfikujcie p Klickiego Zostawił drużynę nie pierwszy raz Wcześniej zrobił to z piłkarzami recznymi
Romek2021-01-28 14:32:11
Do administratora: napisałem " z piłkarkami ręcznymi"

Projekt i wykonanie: CK Media Group