Wyjątkowy dres Wenty trafił na WOŚP. Brązowy medal dla Polski, słynny gol Siódmiaka

25-01-2021 19:45,
Redakcja

Wyjątkowy, pamiątkowy dres reprezentacji Polski z mistrzostw świata 2009 w Chorwacji, w których biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal, na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Bogdan Wenta - ówczesny selekcjoner kadry narodowej, dziś prezydent Kielc. To właśnie ten strój towarzyszył Wencie m.in. w trakcie pamiętnego meczu z Norwegią, w której słynną bramkę na wagę zwycięstwa, rzutem przez całe boisko, zdobył Artur Siódmiak.

Prezydent Kielc sportowy dres przekazał do kieleckiego sztabu WOŚP, po czym trafił on na internetową licytację. Aukcję rozpoczęto od symbolicznej "złotówki" - obecnie najwyższa zaoferowana cena to 2000 zł, lecz licytacja potrwa do finałowego dnia Orkiestry, tj. 31 stycznia 2021 r. do godz. 21. I z pewnością przez ten czas wartość przedmiotu znacznie się zwiększy.

- To pamiątka szczególna, bo niosąca za sobą bardzo ciepłe wspomnienia. To też jedno z ostatnich ubrań, z czasów mojej pracy jako selekcjonera kadry narodowej, które posiadam jeszcze w domowej kolekcji. Przy okazji tegorocznych mistrzostw świata w Egipcie, w których bierze udział reprezentacja Polski, wierzę, że wspólnie uda nam się połączyć duże, sportowe emocje z zaangażowaniem w szczytny cel, jakim jest wspieranie WOŚP – napisał na swoim profilu na Facebooku Bogdan Wenta, zachęcając do udziału w licytacji.

To właśnie z mistrzostw świata w Chorwacji i meczu z Norwegami pochodzi także słynny cytat byłego selekcjonera: „Mamy 15 sekund, to dużo czasu”.

 

W drodze do finału na drodze biało-czerwonych stanęli gospodarze turnieju, Chorwaci. Jednak już w meczu o 3. miejsce, Polacy okazali się znacznie lepsi od Duńczyków, wygrywając spotkanie 31:23.

Taka pamiątka to z pewnością duża gratka dla każdego fana piłki ręcznej. 

 

Dres reprezentacji Polski z 2009 roku można wylicytować pod tym adresem:
https://www.facebook.com/groups/189244829455623/permalink/224357975944308/ 
[najpierw trzeba jednak, przynajmniej na jakiś czas, zostać użytkownikiem grupy]

 

 

Dziś na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazałem dres z mistrzostw świata w Chorwacji w 2009 roku,...

Opublikowany przez Bogdana Wentę Piątek, 15 stycznia 2021

Wasze komentarze

qolo2021-01-26 21:47:19
starczy na kołapaka do Land Rovera Owsiaka, a wy frajerzy na mróz do puszki zbierać bo Owsiak jeździ furą za pół melona

Projekt i wykonanie: CK Media Group