Ruszyły mistrzostwa świata. Moryto: Możemy wygrać ze wszystkimi

14-01-2021 09:33,
Mateusz Kaleta

W środę aż czternastu zawodników Łomży Vive Kielce rozpoczęło mistrzostwa świata w Egipcie. W piątek na boisko w meczu z Tunezją wybiegną reprezentanci Polski - Arkadiusz Moryto, Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Michał Olejniczak i Tomasz Gębala. - Wierzymy, że możemy dobrze zaprezentować się na Mundialu - mówi skrzydłowy Arkadiusz Moryto.

Podopieczni Patryka Rombla zanotowali udany przełom 2020 i 2021 roku. Wygrali dwa mecze eliminacji mistrzost Europy z Turcją, a także towarzyskie potyczki z Algierią i Rosją. Teraz liczą na dobry wynik w światowym czempionacie. - Po tych meczach nasza kadra uwierzyła w siebie - nie ma wątpliwości 23-latek.

- Przez ostatnie lata nie udawało nam się wygrywać zbyt wielu meczów. Teraz w ciągu dwóch tygodni się to zmieniło. Możemy walczyć z każdym, jeśli będziemy wykonywać swoje zadania na boisku. Wiara w siebie i mocna obrona będzie kluczem do sukcesu. Jesteśmy fajną drużyną, jest team spirit. Dzięki niemu na boisku będziemy skakać za siebie w ogień - podkreśla Moryto.

Polska zagra z Tunezją w piątek (godz. 20:30), w niedzielę z Hiszpanią (godz. 20:30), a we wtorek z Brazylią (godz. 20:30). Do drugiej rundy z każdej z ośmiu grup awansują po trzy najlepsze zespoły, które utworzą cztery grupy po sześć ekip.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Polska miszczem Polski2021-01-14 12:33:19
Aruś, trochę Cię poniosło ????

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group