Znany menadżer piłkarski potwierdza, że chciał wejść do Korony. „Wybrano pana Burdenskiego, jak to się skończyło? Wiemy”

09-01-2021 11:55,
Wojciech Staniec

Gościem sobotniego "Stanu Futbolu" - wspólnym programie Weszło oraz TVP Sport - był Jarosław Kołakowski - znany agent piłkarski, obecnie też ojciec właściciela Arki Gdynia. Menadżer zdradził, że w przeszłości był zainteresowany wejściem do Korony Kielce w roli inwestora.

Zamiast kieleckiego klubu, Kołakowski działa teraz blisko Arki Gdynia. W 2020 roku właścicielem Arki został jego syn Michał. Jarosław Kołakowski jako menedżer piłkarski prowadzi m.in. karierę Kamila Glika. Teraz – czego nie ukrywał – w programie "Stan Futbolu" jest też dyrektorem sportowym Arki.

Sprawa ta budzi spore kontrowersje, bo łączy on tę funkcję z byciem agentem piłkarskim – co wykluczają przepisy PZPN. Podczas programu Kołakowski tłumaczył powody wejścia do Arki. Jak się okazuje, to nie był pierwszy klub, którym się interesował.

- Fajną rzeczą będzie zbudowanie czegoś. Dlatego od pewnego czasu myślałem o tym, żeby mieć wpływ na zbudowanie sensownego klubu piłkarskiego. Stąd moje podejście do Korony Kielce, miałem partnerów zza granicy, których przywiozłem. Wtedy jednak wybrano pana Burdenskiego, jak to się skończyło? Wiemy – powiedział Kołakowski. 

- Coraz więcej w Europie jest ludzi, którzy na tej piłce się czegoś dorobili. Teraz wiedzą jak to powinno funkcjonować – wyjaśniał.

Dziennikarz Wojciech Kowalczyk zaczepił humorystycznie Kołakowskiego. Odniósł się do meczu z Koroną Kielce, który z powodu nieprzygotowanego boiska został odwołany na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Arkę zaskoczył mróz. - Przypominam tylko, że zaczynacie grać pod koniec lutego. W tym czasie boisko może być zmrożone, więc włączcie podgrzewanie murawy, żeby nie było kompromitacji. Nie robicie tego, bo jest jesień? Nie patrzycie na pogodę? – dopytywał były reprezentant Polski.

Kołakowski odpowiedział, że za murawę odpowiadają „koledzy z Gdyńskiego Ośrodku Sportu” oraz, że w I lidze nie ma wymogu podgrzewania boiska. 

Dziś, po trzech latach niemieckich rządów w Koronie nie ma już Dietera Burdenskiego, ani jego następcy Dirka Hundsdorfera. Właścicielem klubu znów jest miasto Kielce. Żółto-czerwoni pod wodzą Macieja Bartoszka w sobotę wracają do treningów przed drugą częścią sezonu. 

fot i źródło: Stan Futbolu / YouTube

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Pytajnik2021-01-09 12:42:33
I zasadnicze pytanie, wciąż bez odpowiedzi,: co tak naprawdę decydowało o wyborze D. Burdenskiego i jego niemieckich współmacherów, bo nie inwestorów i odpowiedzialnych większościowych właścicieli? Czy kiedykolwiek poznamy odpowiedź na to pytanie (może od p. Lubawskiego - źródła)?
Judasz2021-01-09 12:58:40
Gdybym miał wybierać 4 lata temu, to teoretycznie Burdeński na papierze wygladał lepiej. Trzeba było w umowie postawić na lepsze warunki, jak bylo 2 chętnych, np niemożliwość odsprzedania podmiotowi trzeciemu w ciągu 10 lat. Nikt z czytelników nie wie jak wyglądały negocjacje i co zdecydowało.
True2021-01-09 14:58:10
I to jest dowodem na to, o czym pisze od dawna. Korona to zaden klub sportowy, to konsorcjum menadżerskie.
Oliwier2021-01-10 10:56:45
No taki mądry a arka tez skończyła w 1 lidze
Morda w kubeł2021-01-10 21:04:53
Za Burdenskim przemawiało to że miała być morda w kubeł i nie wynoszenie kwitów z dawnych lat na światło dzienne. Pamiętacie czasy prezesa Ch. jednocześnie skarbnika pewnej organizacji politycznej, czasy kupna za złotówkę i inne sprawy transferowe, odnawianie kontraktów z sowitymi prowizjami itd.
Temu nie ufam od lat2021-01-10 21:09:18
Tego lokatego gogusia widzę na meczach od lat, jeździ na różne stadiony i mąci chłopakom w głowach. Jak się gdzieś pojawi na trybunach to od razu śmierdzi jakimiś żądaniami finansowymi zawodnika wobec klubu i szantażami odejścia.
qolo2021-01-10 22:40:20
co za różnica kto wyprowadzałby pieniądze sposobem na menadżera? wyprowadzał Niemiec a teraz w Arce wyprowadza ten gość

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group