Byli gracze Łomży Vive Kielce obeszli się smakiem. THW Kiel zdobywcą Ligi Mistrzów

29-12-2020 22:13,
Mateusz Kaleta

THW Kiel zostało najlepszą drużyną Ligi Mistrzów sezonu 2019/20. Kilończycy pokonali w finale faworyzowaną FC Barcelonę 33:28. Byli zawodnicy Łomży Vive Kielce - Blaż Janc i Luka Cindrić - musieli zadowolić się srebrnym medalem. Brąz zdobył nowy nabytek kieleckiego klubu - Dylan Nahi, którego PSG pokonało w meczu o trzecie miejsce Telekom Veszprem.

Finał najlepszych rozgrywek Starego Kontynentu dostarczył niesamowitych emocji. THW Kiel od początku wysunęło sę na prowadzenie i pozostawało kilka bramek przed Barcą. Bramkę na 15:15 zdobył Dika Mem, ale jeszcze przed przewą "Zebry" wypracowały przewagę, którą utrzymały już do końca spotkania.

Sander Sagosen przyćmił powracającego po kontuzji Arona Palmarssona, a ogromną cegiełkę do zwycięstwa dołożył bramkarz Niklas Landin Jacobsen, który ważnymi interwencjami przyczynił się do triumfu THW. Osiem bramek zdobył Nicklas Ekberg, który został królem strzelców tego sezonu LM. Najskuteczniejszy w Barcelonie Aleix Gomez zdobył dziesięć bramek.

Blaż Janc i Luka Cindrić nie błysnęli. Słoweniec zdobył żadnej bramki, a Chorwat trafił trzykrotnie.

W meczu o trzecie miejsce lepsze od Telekomu Veszprem okazało się PSG. Francuzi wygrali pewnie 31:26. Dwa trafienia zanotował Dylan Nahi, który od lipca będzie grał dla Łomży Vive Kielce. Trzy gole w tym meczu zdobył reprezentant Polski - Kamil Syprzak.

Finał LM: Barcelona - THW Kiel 33:28 (19:16)

Mecz o trzecie miejsce: Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain Handball 26:31 (11:14)

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group