Byli właściciele Korony napisali list. Chcą spłaty miliona złotych jeszcze w grudniu

15-12-2020 13:53,
Michał Gajos

Dirk Hundsdorfer, były Przewodniczący Rady Nadzorczej i członek rodziny, będącej do niedawna właścicielem Korony Kielce, skierował do kieleckich radnych list. Pisze w nim o fatalnej współpracy z prezydentem Bogdanem Wentą i informuje, że klub ma czas do 20 grudnia na spłatę zaległych pożyczek. Niemieccy właściciele chcą wystąpić o egzekucję. 

Były właściciel Korony podważa wiele decyzji prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. - O współpracy z p. Prezydentem Wentą trudno mówić, bo praktycznie jej nie było – pisze Hundsdörfer.

W liście czytamy m. in.: - Nie odpowiadał na nasze kluczowe pytania dotyczące dalszego funkcjonowania Korony. Brak komunikacji, unikanie bezpośrednich spotkań biznesowych było początkiem coraz gorszych relacji pomiędzy nami i prezydentem Wentą. Wyznaczenie do reprezentowania Miasta Kielce na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy p. Danuty Papaj było kompletnym nieporozumieniem (...) Czarę goryczy przelało złożenie przez p. prezydenta Wentę zawiadomienia do prokuratury, które podważało legalność nabycia akcji Korony przez spółkę Burdenski Invest GmbH, w której udziałowcem był nasz ojciec Andreas Hundsdörfer. I nie chodzi o to, że zawiadomienie zostało złożone, ale o fakt, że p. prezydent Wenta nie poinformował nas o tym fakcie, o którym dowiedzieliśmy się z mediów.

Niemiec zapewnia, że każda decyzja, która zapadła z jego strony, była kierowana doborem klubu i chęcią jego rozwoju. - Poprzez ostatnie trzy lata wszelkie działania - także podczas negocjacji umowy - podejmowałem zawsze dla dobra klubu. Nie do zniesienia jest dla mnie widok tego, w jaki sposób obecne władze klubu i odpowiedzialni przedstawiciele miasta Kielce traktują dobro Korony Kielce - podkreśla.

Z treścią całego listu można zapoznać się poniżej.

fot: Olga Pierzak / Korona Kielce

Wasze komentarze

ck2020-12-15 18:10:33
Nie wiem jak wy ale dla mnie to im wierze. Wladze Kielc od lat pokazuja na co ich stac.... Kielce staczaja sie w otchłań...
Domingos2020-12-15 18:37:06
Nareszcie jakas opinia drugiej strony. Czekam z niecierpliwoscia na rozwoj wydarzen i odpowiedz Miasta na powyzsze pismo.
Judasz2020-12-15 18:39:57
Szkopy w kłamstwach sa wyuczeni od lat, w końca mają długie tradycje Gebelsowskie. Najlepsze jest to, że zarzucają unikanie spotkań. A ile razy szkopstwo nie zjawiało się na walnych zgromadzeniach.
Judasz2020-12-15 18:47:46
Najlepsze w tym jest, że szkopy chcieli dalej okradać Polaków, bo chcieli dalej siedzieć w zarządzie, a Polak ma płacić podatek na ich utrzymanie. Wenda zdecydowanie zbyt łagodnie z nimi rozmawia. Powinni im płacic po 10k. miesięcznie, jako wykazanie dobrej woli w spłacie dla sądu. Jak mają na papierze termin spłaty, to do sądu niech idą.
Byli większościowym i mogli robić co chcieli2020-12-15 19:09:10
W każdym zdaniu chodzi o kasę, że jeszcze nie zapłacone mają.
I widać że pisał paprotka. Byli akcjonariuszem większościowym i robili co chcieli, pożyczali na gębę Królikowi, a ten wydawał.
Wszyscy wierzyciele Korony muszą czekać to oni milionerzy też muszą poczekać, to ich człowiek doprowadził do takich długów, tak zaciągał zobowiązania a przecież nie miał pokrycia na to.
Przecież nie przez epizodyczną rolę Papaj drużyna została zdegradowana tylko przez zarządzającego który albo nie podejmował decyzji w porę albo podejmował błędne ze skutkami finansowymi.
Teraz krokodyle łzy wylewają a walić już się zaczęło jak przegraliśmy z autsajderem w Sosnowców, to był moment na działanie.
Dick Huydojzfrei2020-12-15 19:21:39
daj daj daj daj daj daj
jjj2020-12-15 19:55:25
Panie Niemiec - mnóstwo bełkotu i oskarżeń. Honorowy to może Pan jesteś, ale u siebie. Myślałeś, że na dzikim wschodzie można się zachowywać jak w kolonialnej Afryce. Kilku Pana rodaków, co to jakiś czas temu przebiegli się przez nasz kraj, dało Panu najwyraźniej bardzo zły przykład. Za to co żeś Pan zrobił w tym klubie, to jeszcze powinieneś Pan dopłacić, ale na to to masz Pan tego honoru stanowczo za mało.
zk2020-12-15 20:00:52
Za to jak traktowaliscie Koronę, jakie ruchy robiliście, jak sprowadzaliscie coraz gorszych zawodników a tych lepszych sprzedawaliscie za dobrą kasę, itd itp klub i miasto nie powinno wam nic zapłacić a wręcz przeciwnie powinno się przeciwko was rozpocząć postępowanie jak tak można zarządzać klubem i skutecznie zrzucic go do I ligi!
Wstydu nie macie! - wraz z fachowcami typu Zająć czy Lettieri grupa wzajemnej adoracji, nie kompromituje się bardziej chłopie, nara
L 372020-12-15 20:05:11
Wreszcie ujawnił prawdę ze Wenta który robił z siebie zbawcę Korony tak na prawdę od samego początku robił wszystko zeby ja zniszczyć
No cóż....2020-12-15 20:21:33
To nieprawda,że KAŻDY Ruski jest alkoholikiem! To nie prawda,że KAŻDY ARAB jest terrorystą! I nie każdy Niemiec jest BUCEM!
ALE są wyjątki!
Jaką trzeba mieć czelność by napisać takie WYPOCINY! po tym jak OSZUKALI!!! Kielce, przed sprzedażą tej WYDMUSZKI !
Jaką mają czelność napisać takie WYPOCINY jak zrobili taki BURDEL! w finansach klubu,że po przejęciu dług urósł o 12 milionów!
Jaką mają czelność napisać takie WYPOCINY jak gównianym zarządzaniem spuścili Koronę do I ligi!
Może KTOŚ wreszcie odkryje PRAWDĘ o "sprzedaży" Korony przez Wela przed wyborami!!!
Bo TU jest chyba pies pogrzebany!!!
QOLO2020-12-15 20:47:26
piszecie Niemiec zapewnia... ale który Niemiec bo Wenta to też jest Niemiec, i teraz nie wiem czy Wenta zapewnia czy Hundrethoffer zapewnia. A prawda jest taka, że szwaby się kłócą o pieniądze Polaków żeby ich znowu wydoić.
Marcin2020-12-15 20:57:12
Mają tupet.....
Ck732020-12-15 21:09:22
Dobre sobie on nie może patrzeć co się teraz dzieje ... Kabaret dobro klubu pfff... Teraz trzeba będzie kilku lat rzeźby odbudować co żeście zniszczyli niemieccy złodzieje.
Obiektywny obserwator2020-12-15 21:53:39
Zniszczyli klub i jeszcze roszczenia mają, powinni odszkodowanie Koronie zapłacić za nieudolne zarządzanie , wręcz działaniem na szkodę spółki.
No cóż....2020-12-15 22:25:58
Pisałem by spuścić to gówno w kiblu i ogłosić upadłość to bezmózga gimbaza mnie zjadła!
Wtedy 70 kilka procent musieli by zapłacić CWANIAKI z Niemiec a Kielce tylko 20 kilka %!
No cóż jedni wiedzą co mówią drudzy mówią co wiedzą!!!
A teraz KIELCE! a nie wioski z okolic!!! muszą spłacić CAŁY dług po Niemcach i LUBAWSKIM!!!
***** ***
pisfun2020-12-15 23:01:07
Bardzo wyważone pismo pokazujące racje drugiej strony. Nawet dla mnie, zwykłego kibica, bardzo niestosowne było skierowanie sprawy zakupu przez firmę Pana Burdenskiego do prokuratury bez podjęcia próby wyjaśnienia spraw z głównym udziałowcem i to w czasie kiedy ten udziałowiec zaproponował bardzo mądre pociągniecie tj. podniesienie kapitału Korony. Wychodzi nam słoma z butów.
Patrząc..2020-12-15 23:02:10
coś w tym jest.. Wenta z niczym sobie nie radzi. Lubawski jaki był ale dbał o Kielce i dbał o Korone..
Wnta, Papaj..2020-12-15 23:03:02
..doprowadzili Kielce do ruiny.. min. tez sport.
Niki2020-12-16 00:02:52
Przecież te umowy były podpisywane przez Wentę skoro były dla Korony niekorzystne to po co je podpisywał ja myśle ze radni powinni od niego zarządac wyjaśnienie wszystkich spraw i to nie słownie tylko niech dostarczy wszystkie dokumenty kto mówi prawdę i nie zgadzać sie na wydanie choćby jednej złotówki z naszych podatków dopóki wszystko bardzo dokładnie nie będzie wyjaśnione
xyz2020-12-16 02:11:28
Prawda pewnie leży gdzieś po środków, ale dziwi że kibice Korony (rzekomo patrioci) wierzą Niemcom, a nie swoim (jacy by nie byli). Przyczyną kłopotów w Koronie była w ogóle sprzedaż przez Lubawskiego klubu takim "inwestorom", jak Niemcy, których jedyną pobudką działań było wyczucie interesu "na wschodzie" (kasa z Ekstraklasy już na wejście, rolowanie zawodników i sztabu, siatki menadżerskie niemiecko-bałkańskie, perspektywa wyciągania raz za razem z mniejszościowego udziałowcy klubu, kwestie podatkowe w Niemczech). Po zmianach właścicielskich między Niemcami, już wiedzieli, że będą się wycofywać z tego niekorzystnego gruntu (widać to też jasno po działaniach p. Zająca). Kwestią kluczową było doprowadzenie do tak marnej sytuacji prawnej i finansowej by od miasta wydębić pieniądze za "pożyczki" na odchodne, co się ostatecznie udało. Co do Wenty to mimo fatalnych współpracowników i własnych niedomagań merytorycznych, nikt mu już nie zabierze, że faktycznie uratował klub na skraju bankructwa. Jeżeli ktoś doprowadza spółkę do 15 mln zadłużenia (mając ponad 70% akcji), to nie jest partnerem biznesowym czy dobrym zarządzającym swojej większościowej własności. Za tym pseudopismem Niemców, stoi chęć wywołania presji na miasto, by ich spłacono, bo jak widać Wenta się postawił. Liczą, więc na Radę Miasta na czele z populistą na S.
drąg2020-12-16 08:37:44
Niemcy działali na szkodę klubu? Nie błaznujcie. Wenta na razie, swoimi działaniami potwierdza wersję Niemców. Co gorsze, potencjalny inwestor będzie, tą sytuacje analizował pod kątem współpracy z Wentą. Wygląda to niestety fatalnie.
@patrzac2020-12-16 08:52:19
Tak Lubawski bardzo dbał o Koronę, sprzedał ja hochsztaplerom zza Odry
karol2020-12-16 10:01:42
Jeśli nieprawdą jest to co napisał Hunsdorfer to Wenta powinien podać go do sadu za zniesławienie pod warunkiem że ma na to dowody a nie jak to było przy poprzednim zgłoszeniu do prokuratury jeśli natomiast prawdą jest co napisał Hunsdorfer to może oznaczać że Wenta swoimi działaniami doprowadził do ogromnych problemów finansowych Korony.I Dla mnie to jest trochę dziwne że minęło tyle godzin od chwili opublikowania tego listu a Wenta do tej pory nie zabrał głosu .Czyżby nie miał nic na swoją obronę?
Judasz2020-12-16 13:24:36
@karol - ciekawe, jakos Niemiec nie broni się po spuszczeniu Korony i długu na 17mln a Wenta ma się bronić, bo nie dość że długów narobił, to jeszcze kase chce na wczoraj.
Judasz2020-12-16 13:29:46
@NIKI a widziałeś jakąś umowę? Niemiec mówi o porozumieniu a nie umowie. Jak ma umowę, to niech leci do sądu. Przecież Korona, żeby otrzymać licencję na grę w kolejnym sezonie, to i tak będzie musiała albo ich spłacić, albo zawrzeć ugodę, więc klub i tak tego nie odwlecze dłużej niż na 4 miesiące. Chyba że Niemiec bredzi i co innego jest w umowie.
gnom2020-12-16 17:04:33
No to Wąsacz znalazł inwestora. Już ten z Senegalu był poważniejszy. Tylko Korony żal.
Ryba2020-12-16 22:29:53
Dosyć utrzymywania skompromitowanego klubiku Niemca spłacić akcjami
Zielony2020-12-17 11:50:24
Wenta w stylu tuskowym głowa w piasek i cisza
drąg2020-12-17 14:50:31
Judasz
wypisujesz o jakimś długu 17 mln. Oświeć nas kolego, bo już wydałeś wyrok, prokuratura już uruchomiona, ktoś ma jakieś zarzuty?
Miasto buliło za,,reklamę,,oni pożyczkę do zwrotu2020-12-17 18:37:30
A Pan Hunsdorfer ani na chwilę się nie zatrzymał nad faktem zdegradowania klubu i co za tym idzie utracone pieniądze od ESA w kocie ok. 10 mln Zł. O wyniku sportowym nic a nic.
A o narobionych długach przez jego zarząd coś by ocenił, nie on najwięcej mówi o akcjonariuszu mniejszościowym co za frajer dokładał co rok po kilka milionów za tzw. reklamę. Psełdoreklamę bo królik doprowadził ten klub i markę Korona na dno wizerunkowo-medialne.
karol2020-12-18 10:36:05
Judasz
Pan Jabłoński organizuje konferencję z naszych podatków za 10 tysięcy nie wiem czy dla biednego klubu jakim jest Korona w tej chwili to potrzeby wydatek i mówi o zadłużeniu 17 milionów a za kilka dni w radio Em Kielce już o 13 milionach coś chyba ten pan kręci
ja2020-12-19 22:10:21
To dopiero tupet i arogancja . Zwalają winę na właściciela mniejszościowego a sami prowadzili klub łaskawie dając pożyczki . Doprowadzili nas do ruiny sportowej , finansowej , wizerunkowej w zaledwie 3 lata . Kto komu zatem powinien płacić ?

Ostatnie wiadomości

W ten weekend swoje rozgrywki zainaugurują juniorskie drużyny Korony Kielce. Zespoły juniora starszego i młodszego przystąpią do rywalizacji w CLJ.
Orlęta Kielce zainaugurują sezon Hummel IV Ligi w roli beniaminka rozgrywek. Kielecki klub wraca na 5. poziom rozgrywkowy po 8-letnim rozbracie. Kadra zespołu została wzmocniona i czeka na pierwszy domowy mecz.
Do meczu Korony Kielce z Wartą Poznań pozostały 3 dni, a na liczniku sprzedanych biletów już wybiła liczba osiem tysięcy. Zapowiada się bardzo dobry wynik.
Nie udało się zespołowi z Chorzowa przedłużyć serii zwycięstw do czterech. "Niebiescy” w końcówce spotkania wypuścili zwycięstwo z rąk i muszą zadowolić się jedynym punktem w meczu z Górnikiem Łęczna.
Wielkimi krokami zbliża się kolejny mecz Korony Kielce w Ekstraklasie. Po spotkaniach z bardziej uznanymi drużynami tym razem do Kielc przyjedzie teoretycznie słabszy rywal, jakim jest Warta Poznań. – Musimy podejść do tego meczu jak do dwóch poprzednich – mówi Oskar Sewerzyński.
Wirus grypy żołądkowej nawiedził szatnię Korony Kielce przed ostatnim meczem z Lechią Gdańsk. Jak wygląda sytuacja kadrowa na kilka dni przed starciem z Wartą Poznań?
- To gra o 6 punktów. Mega ważny mecz dla nas. Możesz mieć 1 punkt przewagi, albo 7, a to różnica - mówi przed starciem z Wartą Poznań Leszek Ojrzyński.
Orlęta Kielce wraz ze swoim partnerem 4 ECO ufundują voucher na Teneryfę. Konkurs będzie skierowany dla osób, które zakupią karnet na rundę jesienną Hummel IV Ligi, z udziałem beniaminka rozgrywek.
Już za tydzień w Hiszpanii wystartuje turniej towarzyski z udziałem Łomży Industrii Kielce. Pierwszym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie Helvetia Anaitasuna. – Nie możemy doczekać się tego, aby w końcu wyjść na boisko i pokazać to, co przerabiamy na treningach – mówi Paweł Paczkowski.
Rafał Mamla podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Golkiper parafował umowę do końca czerwca 2024 roku.
Blisko 2 tygodnie pracy za szczypiornistami Łomży Industria Kielce. Zawodnicy Talanta Dujshebaeva, jak ocenia sam szkoleniowiec, wkraczają w 4. mikrocykl. Pojawią się pierwsze mecze kontrolne.
Za zawodnikami Łomży Industria Kielce pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Bramkarze, razem z cała drużyną, trenują nad motoryką i aspektami fizycznymi. Były kapitan mistrza Polski, Andreas Wolff, odniósł się również do nowych przepisów, które weszły w życie piłki ręcznej 1 lipca.
- Ciężka praca przed zawodnikami. Sama nazwa "okres przygotowawczy", więc przygotowujemy ich do właściwych obciążeń - mówi fizjoterapeuta zespołu, Tomasz Mgłosiek po dwóch tygodniach treningów zespołu mistrza Polski. Specjalista wyjaśnia również jaka czeka przyszłość nowych zawodników kielczan, którzy dołączyli do drużyny latem.
Pierwsze tygodnie pracy w Kielcach za nowym nabytkiem mistrzów Polski, Nedimem Remilim. Francuz trenuje z drużyną, choć na dwój debiut, z uwagi na uraz kolana, będzie musiał poczekać. - Miałem pewne problemy, ale jest dobrze. Przywykliśmy do gry z bólem. To nic wielkiego - sam, jednak uspokaja.
Według informacji portalu weszlo.com, piłkarz Korony Kielce, Zvonimir Petrović, uda się na wypożyczenie do zespołu występującego w słoweńskiej ekstraklasie.
W środę 10 sierpnia odbędzie się prezentacja drużyny Orląt Kielce. Beniaminek Hummel IV Ligi już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na 5. szczeblu rozgrywek.
Już 4. seria gier PKO Ekstraklasy osiągnęła metę w nowym sezonie piłkarskiej elity. Z kursu zwycięstw nie zbacza Wisła Płock, dowodzona przez Pavola Stano. Na dnie tabeli nadal Lech Poznań.
Blisko 92 tysiące kibiców wybrało się na stadiony PKO Ekstraklasy w minionej serii gier.
Kapitalny start nowego sezonu notuje Ruch Chorzów. Podopieczni Jarosława Skrobacza po 4 kolejkach pozostają niepokonani i dzięki temu wskoczyli na szczyt ligowej tabeli.
8 sierpnia zawodniczki Suzuki Korona Handball zaczęły przygotowania do nowego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Jak wyglądał pierwszy trening kielczanek w obiektywie?
Zapraszamy do odsłuchu programu Cały Ten Sport, którego audycja odbyła się w poniedziałek 8 sierpnia w Radiu eM Kielce. Dziennikarze podsumowali dwa zwycięskie spotkania Korony Kielce. Nie zabrakło również tematu z podwórka szczypiorniaka.
Powrót do ścigania się w gminie Sobków na trasach MTB Cross po 6 latach. Start i meta zostały ulokowane obok boiska w Sobkowie, natomiast trasa prowadziła wzgórzami Sobkowsko-Korytnickimi, zahaczając o pasmo Zbrzańskie.
21 lipca ruszyła sprzedaż karnetów na nowy sezon w wykonaniu Łomży Industria Kielce. "Szczerze, chcecie być częścią tej historii?" - to hasło promocyjne zakupu wejściówek na mecze mistrza Polski.
Przykre wiadomości napłynęły z Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Zmarł Zbigniew Wojciechowski, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.
Jest o czym rozmawiać po ostatnim tygodniu w wykonaniu Korony Kielce. Zapraszamy na audycję Radia eM Kielce, Cały Ten Sport, w poniedziałek o godz. 20.
Korona Kielce zaprezentowała w Gdańsku przede wszystkim kolektyw, wygrywając z Lechią dzięki sile drużyny. Jednak uznanie kibiców wzbudził występ głównie dwóch zawodników Leszka Ojrzyńskiego, którzy stoczyli wyrównaną walkę w naszej sondzie o miano zawodnika meczu.
Suzuki Korona Handball Kielce w poniedziałek 8 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nadchodzących rozgrywkach 1. ligi trener Paweł Tetelewski będzie dysponował odmłodzoną kadrą zawodniczek.
Zwycięstwo Korony Kielce w Gdańsku z miejscową Lechią, i styl w jakim żółto-czerwoni zaprezentowali się na Pomorzu, wywołało duży optymizm wśród kibiców. Ci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, mobilizują się do zapełnienia Suzuki Areny w najbliższym spotkaniu z Wartą Poznań.
Druga drużyna Korony Kielce zremisowała bezbramkowo z Podhalem Nowy Targ na inaugurację sezonu 22/23 III Ligi. W składzie żółto-czerwonych pojawił się Dawid Błanik i Filipe Oliveira.
Michał Macek odbędzie dwa mecze kary za niesportowe zachowanie, którego dopuścił się w drugiej połowie spotkania Lechii Gdańsk z Koroną Kielce.

Projekt i wykonanie: CK Media Group