W Kielcach ruszają Mistrzostwa Polski w Bilard. Kielczanie w gronie pretendentów do medali

14-12-2020 18:00,
Redakcja

Przez pięć kolejnych dni hotel Binkowski w Kielcach będzie gościł najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski. 14 grudnia ruszają finały Mistrzostw Polski w Bilard, których zagra 32 mężczyzn i 12 kobiet wyłonionych z kilkunastu całorocznych turniejów Pol Tour, Pucharu Kobiet i eliminacji regionalnych. Walka toczyć będzie się o tytuły mistrzowskie, prestiż, kwalifikację do kadry narodowej oraz reprezentacji Polski.

W gronie mężczyzn wśród głównych pretendentów do złotych medali są obrońcy tytułów z ubiegłego roku: Wojciech Szewczyk (Cromo-Stal Katowice), Mieszko Fortuńskie (Baribal Zagłębie Lubin) oraz Tomasz Kapłan (Nosan Kielce).

O krążki powalczą też inni bilardziści kieleckiego zespołu: Sebastian Batkowski, Michał Turkowski oraz Bartosz Rozwadowski, którzy w swej kolekcji mają również tytuły indywidualnych mistrzów Polski. W zawodach nie zagra niestety jeden z głównych faworytów - Karol Skowerski, który wciąż przebywa w szpitalu w związku z COVID-19.

Wśród pań zdecydowane grono faworytek: Izabela Łącka (Fair Play Jaworzno), Monika Ząbek (Zagłębie Baribal Lubin), Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) zostało powiększone o Bognę Świtała (UKS Pałuki Żnin), która w tym roku przebojem wbiła się do czołówki rywalizacji pań i obecnie jest wiceliderką rankingu Polski. Kielczanie będą ściskać kciuki za obrończynię dwóch złotych medali Oliwię Zalewską z Nosanu Kielce. Będzie to jej pierwszy start w zawodach po siedmiomiesięcznej przerwie macierzyńskiej.

W zawodach wystąpi równiez trójka bardzo młodych i utalentowanych reprezentantów naszego województwa - Jeremi Nowak i Izabella Jońska (Nosan Kielce) oraz Dominika Pawełczyk (UKS Miłek WIślica).

Organizatorem imprezy jest Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu p. Anna Krupka. Mistrzostwa, zgodnie z obecnymi regulacjami, są zamknięte dla kibiców, jednak będzie można je obejrzeć w Internecie. Transmisję ze wszystkich spotkań przeprowadzi tvsports.pl.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group