Kamil Suchański: Gdybym miał wiedzę o 17 mln zł długu Korony, moja rekomendacja byłaby inna

21-11-2020 08:00,
Mateusz Kaleta

Na czwartkowej konferencji prasowej nowe władze Korony Kielce ujawniły potężne długi klubu. Jak się okazuje, zaległości Korony na koniec obecnego sezonu będą wynosić blisko 17 mln złotych. To znacznie większa kwota niż ta, nad jaką na sesjach Rady Miasta dywagowali kieleccy radni. Ujawnił ją na specjalnie zwołąnej konferencji prasowej Łukasz Jabłoński, prokurent w spółce Korona S.A. Głos na temat aktualnej sytuacji klubu w mediach społecznościowych zabrał Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Miasta Kielce.

- Powiało umiarkowanym optymizmem po czwartkowej konferencji prasowej Korony Kielce. Słowa jaki i osoba prezesa Suzuki Polska, Piotra Dulnika, dają olbrzymią nadzieję, że Korona wkrótce znajdzie się na właściwych torach i uda się ją wyprowadzić z problemów finansowych. Również do takiego poziomu, żeby miasto nie musiało do niej dopłacać. Piotr Dulnik, Łukasz Jabłoński i Maciej Bartoszek są osobami mogącymi zreformować klub pod kątem organizacyjnym, finansowym i sportowym. Kiedy w Koronie powstanie ciekawy projekt biznesowo-sportowy, to klub nie powinien mieć problemów ze znalezieniem mocnych partnerów dających stabilizację - skomentował Kamil Suchański.

Przewodniczący Rady Miasta odniósł się też do sprawy potężnego zadłużenia Korony. - Z całą stanowczością opowiadam się za wyjaśnieniem do spodu bulwersującej kwestii rozbieżności podawanych wskaźników finansowych dotyczących poziomu długu Korony. Do czwartku była mowa o zadłużeniu na poziomie 9,5 mln zł. Tymczasem na konferencji stwierdzono, iż ze względu na „problem z rzetelnością prowadzenia danych” dziura ma wielkość prawie 17 mln zł - nie ukrywał swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych Suchański. W jednym z komentarzy dodał zaś: - Gdybym miał wiedzę o 17 mln zł długu to moje rekomendacja byłaby inna. Warunki nabycia akcji przez miasto musiałyby być inne i zredukowane zadłużenie przez właściciela większosciowego. To pachnie skandalem. 7,5 mln to nie sto złotych, o tyle nie można się pomylić - przyznał w mocnych słowach. 

Przypomnijmy: kieleccy radni 4 sierpnia dali zgodę na zakup przez miasto Kielce 72% akcji klubu. Kamil Suchański był jednym z radnych, którzy głosowali za nabyciem przez miasto akcji Korony Kielce.

Bardzo trudna sytuacja finansowa klubu stawia przed nowymi właścicielami duże wyzwanie wyprowadzenia klubu na prostą. Prokurent w spółce Korona S.A, Łukasz Jabłoński, zdradził, że klub starał się o restrukturyzację długu wobec byłych właścicieli, tj, rodziny Hundsdorferów, ale spotkał się z opowiedzią negatywną. Zadeklarował wprowadzenie programu naprawczego, który ma na celu usprawnienie kondycji finansowej klubu. Ma się to odbyć poprzez oszczędności na poziomie wynagrodzeń zarządu, działu administracji i marketingu, optymalizacji pozostałych kosztów (5-10%) oraz optymalizacji formy zatrudnienia. Korona chce w ten sposób zaoszczędzić 2,4 mln złotych.

fot: Grzegorz Ksel

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER STUDIO

Wasze komentarze

Jak2020-11-21 09:14:34
Jak dla mnie jest spalony jak polityk po co poddajecie jego wpisy płaci wam? Kim on jest dla korony?
Kl2020-11-21 09:26:14
Suchański jest radnym i jego obowiązkiem jest interesowanie się jak wydaje się nasze pieniądze.
Valek2020-11-21 10:15:28
Jeśli wprowadzono miasto w błąd, to umowa jest nieważna. Ale podejrzewam że miasto wiedziało, a teraz rżnie głupa.
Amatorzy2020-11-21 10:43:38
Nieudolność w tym klubie osób odpowiedzialnych za jego prowadzenie i rozliczanie to pośmiewisko na całą Polskę. Gra piłkarzy to jedno ale smród zaczyna się od głowy. Ktoś założył że spłynie kaska z canal plus i sobie będą doić w nieskończoność na prowizorce a życie zweryfikowało ich boleśnie. Z tym, że za dług zapłacimy my podatnicy. Jestem całym sercem za Koroną i chciałbym powrotu do ekstraklasy ale to są jakieś jaja.
Yeti2020-11-21 11:13:44
Rozgonić to całe towarzystwo, same przekręty z ta korona, Kielce to biedne miasto i nie stać na finansowanie tych kopaczy
Urszula2020-11-21 11:14:14
Żenujaca sytuacja jak i cała gra Korony
Bulgar2020-11-21 11:14:33
Dziś tylko 3 punkty z Bełchatowem
Tutki2020-11-21 12:21:00
Państwy S. wdzięczni obywatele Kielc podziękuję przy najbliższych wyborach samorządowych.
Przewodniczący ?2020-11-21 12:59:01
ten człowiek dostał sie do koryta na plecach Wenty wcześniej próbował ale syn byłego aparatczyka nie miał szans widać dużo wyniósł z domu Dzisiaj tylko potrafi krytykować on jest przewodniczący Rady Miasta i nie wiedział za czym głosuje !!! ? obłuda człowieku miej trochę honoru ale chyba zbyt duło wymagam
pinokio_ck2020-11-21 13:14:17
Podział pomiędzy wspólnikami rodziną H. a miastem był równy. Rodzina H. brała zyski a Miasto straty :)
Mówilem, pozwolić upaść, spaść do 4 ligi i zacząć od nowa.
A I lidze Korona i tak zostanie na co najmniej 2 lata. Wynik sportowy taki sam a miasto zaoszczędziło by kilkadziesiąt milionów.
East2020-11-21 13:41:26
Był robiony audyt i nie wykrył 7,5 mln długu? To za co wzięli pieniądze? Poza tym miasto zatrudnia audytorów, prawników, jest nadzór wlascicielski. Szefem działu jest dyr Stachura. To za co oni biorą wynagrodzenie, jak później wychodzą takie jaja. Co robił Gagorowski z rady nadzorczej z ramienia miasta? Za działanie na niekorzyść spółki odpowiada zarząd, czemu nie pociągną ich do odpowiedzialności?
To wszystko nie tak2020-11-21 14:09:44
A co będzie przy wyniku 3:0 dla Bełchatowa? Oczekuję wyjaśnień - co oznacza rzetelność prowadzenia danych (czyżby o szarą strefę finansów klubowych chodziło?) i czy KTOŚ imiennie poniesie za to odpowiedzialność prawną? O sferę sportową także mam obawy (czy to naprawdę właściwy - jakie ma osiągnięcia? - jest szkoleniowiec na budowanie zespołu i politykę transferową oraz politykę szkoleniową w Koronie).
True2020-11-21 15:29:09
Do klubu musi wejść CBA !!
Arete2020-11-21 15:41:49
Takie proste pytanie, czy miasto przed decyzją o zakupie klubu zrobiło choćby podstawowy audyt finansowy ? A tak pospolicie to do tej sytuacji doskonale pasuje stwierdzenie - smierc frajerom.
Kiss2020-11-21 21:43:14
Czyżby ludzie Wenty wprowadzili radnych w błąd. Co do Suchańskiego to jeden z nielicznych, któremu naprawdę zależało i mam nadzieje zależy na Koronie.
Królik poszalał w kapuście...2020-11-22 01:53:56
Trupy z szafy wylatują.
Jak był audyt to jeszcze klucze od szaf trzymał Królik z Paprotką i pokazywali to co chcieli. Członkowi Rady nadzorczej z ramienia miasta też nie musieli pokazywać, bo zażądać może tylko rada w osobie przewodniczącego a przewodniczącym był Dirk.
Zresztą Paprotka referował na Radzie Miasta że 10 mln długu, a jak teraz obejrzeli dokumenty to inaczej zinterpretowali np.roszczenia jakiegoś zawodnika albo agenta. Np. taka sprawa jak zerwanie kontraktu z Dziwnielem, Królik twierdził że nic, a zawodnik że odszkodowanie,a zerwanie z Marquezem że nie dojechał ale loty były zawieszone i co dalej...., a agenci od tego co niby ale... i tego co już był zdrowy ale...itd.itp.
Jednym słowem Królik nie ogarniał kuwety.
Nie bądź cyniczny Suchy2020-11-22 02:03:03
To trzeba było się zainteresować osobiście a nie dać wiarę opowieścią Paprotki. Zostań pełnomocnikiem rady d/s naprawy Korony przecież jesteś takim geniuszem w programach naprawczych.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group