Kamil Suchański: Gdybym miał wiedzę o 17 mln zł długu Korony, moja rekomendacja byłaby inna

21-11-2020 08:00,
Mateusz Kaleta

Na czwartkowej konferencji prasowej nowe władze Korony Kielce ujawniły potężne długi klubu. Jak się okazuje, zaległości Korony na koniec obecnego sezonu będą wynosić blisko 17 mln złotych. To znacznie większa kwota niż ta, nad jaką na sesjach Rady Miasta dywagowali kieleccy radni. Ujawnił ją na specjalnie zwołąnej konferencji prasowej Łukasz Jabłoński, prokurent w spółce Korona S.A. Głos na temat aktualnej sytuacji klubu w mediach społecznościowych zabrał Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Miasta Kielce.

- Powiało umiarkowanym optymizmem po czwartkowej konferencji prasowej Korony Kielce. Słowa jaki i osoba prezesa Suzuki Polska, Piotra Dulnika, dają olbrzymią nadzieję, że Korona wkrótce znajdzie się na właściwych torach i uda się ją wyprowadzić z problemów finansowych. Również do takiego poziomu, żeby miasto nie musiało do niej dopłacać. Piotr Dulnik, Łukasz Jabłoński i Maciej Bartoszek są osobami mogącymi zreformować klub pod kątem organizacyjnym, finansowym i sportowym. Kiedy w Koronie powstanie ciekawy projekt biznesowo-sportowy, to klub nie powinien mieć problemów ze znalezieniem mocnych partnerów dających stabilizację - skomentował Kamil Suchański.

Przewodniczący Rady Miasta odniósł się też do sprawy potężnego zadłużenia Korony. - Z całą stanowczością opowiadam się za wyjaśnieniem do spodu bulwersującej kwestii rozbieżności podawanych wskaźników finansowych dotyczących poziomu długu Korony. Do czwartku była mowa o zadłużeniu na poziomie 9,5 mln zł. Tymczasem na konferencji stwierdzono, iż ze względu na „problem z rzetelnością prowadzenia danych” dziura ma wielkość prawie 17 mln zł - nie ukrywał swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych Suchański. W jednym z komentarzy dodał zaś: - Gdybym miał wiedzę o 17 mln zł długu to moje rekomendacja byłaby inna. Warunki nabycia akcji przez miasto musiałyby być inne i zredukowane zadłużenie przez właściciela większosciowego. To pachnie skandalem. 7,5 mln to nie sto złotych, o tyle nie można się pomylić - przyznał w mocnych słowach. 

Przypomnijmy: kieleccy radni 4 sierpnia dali zgodę na zakup przez miasto Kielce 72% akcji klubu. Kamil Suchański był jednym z radnych, którzy głosowali za nabyciem przez miasto akcji Korony Kielce.

Bardzo trudna sytuacja finansowa klubu stawia przed nowymi właścicielami duże wyzwanie wyprowadzenia klubu na prostą. Prokurent w spółce Korona S.A, Łukasz Jabłoński, zdradził, że klub starał się o restrukturyzację długu wobec byłych właścicieli, tj, rodziny Hundsdorferów, ale spotkał się z opowiedzią negatywną. Zadeklarował wprowadzenie programu naprawczego, który ma na celu usprawnienie kondycji finansowej klubu. Ma się to odbyć poprzez oszczędności na poziomie wynagrodzeń zarządu, działu administracji i marketingu, optymalizacji pozostałych kosztów (5-10%) oraz optymalizacji formy zatrudnienia. Korona chce w ten sposób zaoszczędzić 2,4 mln złotych.

fot: Grzegorz Ksel

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER STUDIO

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Jak2020-11-21 09:14:34
Jak dla mnie jest spalony jak polityk po co poddajecie jego wpisy płaci wam? Kim on jest dla korony?
Kl2020-11-21 09:26:14
Suchański jest radnym i jego obowiązkiem jest interesowanie się jak wydaje się nasze pieniądze.
Valek2020-11-21 10:15:28
Jeśli wprowadzono miasto w błąd, to umowa jest nieważna. Ale podejrzewam że miasto wiedziało, a teraz rżnie głupa.
Amatorzy2020-11-21 10:43:38
Nieudolność w tym klubie osób odpowiedzialnych za jego prowadzenie i rozliczanie to pośmiewisko na całą Polskę. Gra piłkarzy to jedno ale smród zaczyna się od głowy. Ktoś założył że spłynie kaska z canal plus i sobie będą doić w nieskończoność na prowizorce a życie zweryfikowało ich boleśnie. Z tym, że za dług zapłacimy my podatnicy. Jestem całym sercem za Koroną i chciałbym powrotu do ekstraklasy ale to są jakieś jaja.
Yeti2020-11-21 11:13:44
Rozgonić to całe towarzystwo, same przekręty z ta korona, Kielce to biedne miasto i nie stać na finansowanie tych kopaczy
Urszula2020-11-21 11:14:14
Żenujaca sytuacja jak i cała gra Korony
Bulgar2020-11-21 11:14:33
Dziś tylko 3 punkty z Bełchatowem
Tutki2020-11-21 12:21:00
Państwy S. wdzięczni obywatele Kielc podziękuję przy najbliższych wyborach samorządowych.
Przewodniczący ?2020-11-21 12:59:01
ten człowiek dostał sie do koryta na plecach Wenty wcześniej próbował ale syn byłego aparatczyka nie miał szans widać dużo wyniósł z domu Dzisiaj tylko potrafi krytykować on jest przewodniczący Rady Miasta i nie wiedział za czym głosuje !!! ? obłuda człowieku miej trochę honoru ale chyba zbyt duło wymagam
pinokio_ck2020-11-21 13:14:17
Podział pomiędzy wspólnikami rodziną H. a miastem był równy. Rodzina H. brała zyski a Miasto straty :)
Mówilem, pozwolić upaść, spaść do 4 ligi i zacząć od nowa.
A I lidze Korona i tak zostanie na co najmniej 2 lata. Wynik sportowy taki sam a miasto zaoszczędziło by kilkadziesiąt milionów.
East2020-11-21 13:41:26
Był robiony audyt i nie wykrył 7,5 mln długu? To za co wzięli pieniądze? Poza tym miasto zatrudnia audytorów, prawników, jest nadzór wlascicielski. Szefem działu jest dyr Stachura. To za co oni biorą wynagrodzenie, jak później wychodzą takie jaja. Co robił Gagorowski z rady nadzorczej z ramienia miasta? Za działanie na niekorzyść spółki odpowiada zarząd, czemu nie pociągną ich do odpowiedzialności?
To wszystko nie tak2020-11-21 14:09:44
A co będzie przy wyniku 3:0 dla Bełchatowa? Oczekuję wyjaśnień - co oznacza rzetelność prowadzenia danych (czyżby o szarą strefę finansów klubowych chodziło?) i czy KTOŚ imiennie poniesie za to odpowiedzialność prawną? O sferę sportową także mam obawy (czy to naprawdę właściwy - jakie ma osiągnięcia? - jest szkoleniowiec na budowanie zespołu i politykę transferową oraz politykę szkoleniową w Koronie).
True2020-11-21 15:29:09
Do klubu musi wejść CBA !!
Arete2020-11-21 15:41:49
Takie proste pytanie, czy miasto przed decyzją o zakupie klubu zrobiło choćby podstawowy audyt finansowy ? A tak pospolicie to do tej sytuacji doskonale pasuje stwierdzenie - smierc frajerom.
Kiss2020-11-21 21:43:14
Czyżby ludzie Wenty wprowadzili radnych w błąd. Co do Suchańskiego to jeden z nielicznych, któremu naprawdę zależało i mam nadzieje zależy na Koronie.
Królik poszalał w kapuście...2020-11-22 01:53:56
Trupy z szafy wylatują.
Jak był audyt to jeszcze klucze od szaf trzymał Królik z Paprotką i pokazywali to co chcieli. Członkowi Rady nadzorczej z ramienia miasta też nie musieli pokazywać, bo zażądać może tylko rada w osobie przewodniczącego a przewodniczącym był Dirk.
Zresztą Paprotka referował na Radzie Miasta że 10 mln długu, a jak teraz obejrzeli dokumenty to inaczej zinterpretowali np.roszczenia jakiegoś zawodnika albo agenta. Np. taka sprawa jak zerwanie kontraktu z Dziwnielem, Królik twierdził że nic, a zawodnik że odszkodowanie,a zerwanie z Marquezem że nie dojechał ale loty były zawieszone i co dalej...., a agenci od tego co niby ale... i tego co już był zdrowy ale...itd.itp.
Jednym słowem Królik nie ogarniał kuwety.
Nie bądź cyniczny Suchy2020-11-22 02:03:03
To trzeba było się zainteresować osobiście a nie dać wiarę opowieścią Paprotki. Zostań pełnomocnikiem rady d/s naprawy Korony przecież jesteś takim geniuszem w programach naprawczych.

Ostatnie wiadomości

Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.
90 procent prawdopodobieństwa spadku, to za mało na „żółto-czerwonych”! W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1.
Pogoń Siedlce mistrzem 2 ligi, na zaplecze PKO BP Ekstraklasy awansowała również Kotwica Kołobrzeg. W barażach zagrają natomiast KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom.
Korona Kielce rozgrywa dziś finał sezonu, a więc mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest ocalenie dla stolicy województwa świętokrzyskiego PKO BP Ekstraklasy. Żółto-czerwoni muszą wygrać, a przy tym liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tej rywalizacji.
Przed Koroną Kielce wielki finał tego sezonu w postaci MultiLigi. Koroniarze w 34. rozdaniu PKO PB Ekstraklasy powalczą na wyjeździe z Lechem Poznań. Jeśli żółto-czerwoni wygrają, a potknięcie zaliczy któryś z trójki Puszczy, Radomiak, Warta, kielczanie w przyszłym sezonie będą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group