Korona w trakcie maratonu. Bartoszek: Do zaliczenia mamy kolejny odcinek

17-11-2020 17:05,
Michał Gajos

Pomimo przerwy reprezentacyjnej w najwyższych szczeblach rozgrywkowych, Fortuna 1. Liga nie zwalnia tempa. Już w najbliższą środę kolejny mecz Korony Kielce, która po triumfie z Sandecją, podejmie na swoim stadionie Stomil Olsztyn w ramach zaległego spotkania 10. kolejki rozgrywek. – To może być bardzo niewdzięczny rywal – przestrzega przed meczem Maciej Bartoszek.

Dla żółto-czerwonych będzie to piąty mecz w ciągu czternastu dni. Już w ostatnim z nich po zawodnikach było widać było spore zmęczenie i eksploatację organizmu. Z tego powodu mikrocykl przygotowawczy do środkowego starcia ze Stomilem opiera się głównie na regeneracji i odpoczynku piłkarzy. – Cały poniedziałek chłopaki spędzili na zabiegach, w niedzielę odbył się trening regeneracyjny, a we wtorek typowy rozruch. Nie możemy za wiele zrobić, bo jesteśmy w trakcie maratonu. Do zaliczenia jest kolejny odcinek i trzeba się do niego dobrze przygotować – uważa trener Bartoszek.

Po jedenastu rozegranych meczach Stomil Olsztyn plasuje się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Korona ma pięć "oczek" więcej i plasuje się na dziesiątym miejscu. W historii obie drużyny mierzyły się ze sobą tylko cztery razy w latach 90. Żółto-czerwoni raz zremisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. W środę zagrają o pierwsze w historii zwycięstwo ze Stomilem. 

- Jeśli chodzi o sytuacje kadrową, to niewiele się zmienia. Jest podobna do tej przed ostatnim meczem. Jeszcze dużo może wyjaśnić, więc czekamy na podjęcie ostatecznych decyzji. Na pewno nie będziemy za mocno ryzykować pogłębienia urazów – tłumaczy trener Korony. 

Opiekun złocisto-krwistych pozytywnie ocenia ostatnią dyspozycję zespołu. – Coraz więcej akcji jest opartych na długiej wymianie podań, coraz dłużej utrzymujemy się przy piłce. To bardzo dobre. Cieszę się, że zespół lepiej czuje się przy futbolówce, jest mniej niepotrzebnych, głupich start, które często były przyczyną traconych przez nas bramek. Nasza praca pomału idzie do przodu – uważa Bartoszek.

Mecz 10. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną a Stomilem w środę 18 listopada, o godz. 17.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Judasz2020-11-17 20:09:15
Pewnie ipla?
Pafco2020-11-17 21:02:15
Przydałaby się seria 3 zwycięstw z rzędu.

Projekt i wykonanie: CK Media Group