Łomża Vive Kielce jedzie do ostatniej drużyny w tabeli. "Nie położą nam się"

13-11-2020 14:39,
Redakcja

Łomża Vive Kielce rozegra drugi mecz PGNiG Superligi w tym tygodniu. W sobotę kielczanie zmierzą się na wyjeździe z zamykającym tabelę Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Będzie to mecz lidera z "czerwowną latarnią". – Sytuacja w tabeli nie odzwierciedla tego, na jakim poziomie może grać Piotrkowianin - przestrzega przed meczem Krzysztof Lijewski.

W ostatnich meczach ekipa z województwa łódzkiego grała lepiej, niż wskazuje na to jej skromny dorobek punktowy w tabeli. W pięciu meczach Piotrkowianin zdobył tylko dwa "oczka". - Pechowo przegrali z Puławami, długo walczyli w Płocku. Posiadają duży potencjał w ofensywie. Rozgrywający są dobrze wyszkoleni pod względem technicznym, dobrze grają z kołem. Widać, że Bartosz Jurecki wykonuje dobrą pracę. To nie musi być łatwy mecz, chociaż lider gra z ostatnią drużyną w tabeli. Piotrkowianin na pewno nam się nie położy - zaznacza doświadczony rozgrywający i asystent trenera Talanta Dujszebajewa.

W spotkaniu z ostatnią drużyną tabeli Lijewski będzie mógł znów pojawić się na parkiecie. W ostatnich meczach pełnił tylko rolę drugiego trenera. - Wyleczyłem już uraz mięśnia dwugłowego uda. Mam nadzieję, że będę też do dyspozycji jako zawodnik - podkreśla.

Kielczanie powoli wchodzą na wyższe obroty po przerwie spowodowanej koronawirusem. Już w przyszłym tygodniu czeka ich mecz Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje. - Tydzień spowodowany testami na koronawirusa troszeczkę wybił nas z rytmu. W meczu z Tarnowem nie wszystko wychodziło nam tak, jak byśmy tego oczekiwali, ale to normalne. Fajnie, że znów możemy grać i trenować - podkreśla 37-latek.

Spotkanie w Piotrkowie, tak jak wszystkie pozostałe w ostatnim czasie, bedzie rozgrywane bez kibiców. - Nigdy nie przyzwyczaję się do gry bez kibiców. Zawsze grałem i mam nadzieję będę dalej grał dla naszych fanów, którzy nas dopingują. Czekam z wytęsknieniem na chwilę, kiedy wszystkie hale w Polsce znów wypełnią się kibicami - kwituje Lijewski.

Mecz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Łomża Vive Kielce odbędzie się w sobotę o godz. 16.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group