Łomża Vive potwierdza: Gębala z pozytywnym wynikiem testu. Drużyna w izolacji

02-11-2020 11:31,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce potwierdziła, że zawodnik zespołu, Tomasz Gębala, miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Klub podjął decyzję o zawróceniu wszstkich swoich zawodników ze zgrupowań kadr narodowych i poddaniu ich izolacji.

Gębala zagrał w ostatnim meczu Łomży Vive Kielce w lidze z Energą MKS Kalisz oraz dwa dni wcześniej w Lidze Mistrzów przeciwko Porto. Przeprowadzone przed tym spotkaniem testy dały mu wynik negatywny. Pozytywny pojawił się po przyjeździe na zgrupowanie reprezentacji Polski. Klub informuje, że zawodnik czuje się dobrze i nie odczuwa żadnych dolegliwości. 

Klub podjął także wszelkie inne środki bezpieczeństwa i rozpoczął samoizolację drużyny. Zawodnicy drużyny zostali zawróceni do Kielc i nie wezmą udziału w zgrupowaniach kadr narodowych. Pracownicy przeszli z kolei na tryb pracy zdalnej. - Podjęte działania mają charakter prewencyjny - informuje Łomża Vive Kielce. 

Tomasz Gębala jest drugim zawodnikiem kieleckiego klubu, który dostał pozytywny wynik badania na koronawirusa. W podobnej sytuacji był Michał Olejniczak.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group