Radni podjęli uchwałę. Korona Kielce już o krok od przejęcia przez miasto

27-10-2020 15:58,
Mateusz Kaleta

Na wtorkowej, Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę dotyczącą nabycia przez gminę Kielce 72% akcji klubu Korona Kielce. Nic nie stoi już na przeszkodzie, aby klub zmienił właściciela. Stanie się to już w najbliższych godzinach, a umowa pomiędzy gminą Kielce, a rodziną Hundsdorferów zostanie podpisana korespondencyjnie.

Nowa uchwała była tylko kosmetyczną poprawką poprzedniej, jaka została przegłosowana przez radnych 4 sierpnia. Cena i warunki przejęcia przez miasto akcji klubu nie zmieniły się. Transakcja opiewa na kwotę 1 zł, a miasto dokapitalizuje spółkę kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon. Zmiana dotyczy jedynie treści dokumentu. Poprzednia uchwała dotyczyła "objęcia udziałów" za złotówkę. Prawnicy uznali, że w uchwała powinna dotyczyć "nabycia udziałów". 

Za głosowało 17 radnych: Jarosław Bukowski, Katarzyna Czech-Kruczek, Jarosław Karyś, Anna Kibortt, Piotr Kisiel, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Joanna Litwin, Zdzisław Łakomiec, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Monika Słoniewska, Marcin Stępniewski, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański, Karol Wilczyński, Joanna Winiarska.

Przeciwko było czterech radnych: Michał Braun, Marcin Chłodnicki, Agata Wojda, Katarzyna Zapała

Troje radnych wstrzymało się od głosu.

Głosowanie - jak zwykle - poprzedziła dyskusja. Radni dopytywali, dlaczego cała transakcja trwa tak długo i jak pomyłka w uchwale przekłada się na opóźnienie w sprawie zmiany właścicielskiej klubu. W imieniu prezydenta Bogdana Wenty odpowiadał Sławomir Gierada, jego doradca ds. prawnych.

- Od 4 sierpnia nie odnotowano żadnych działań, które zwiększyły by koszty klubu w trakcie oczekiwania na zmianę właścicielską. Mamy informacje o sprzedaży jednego zawodnika za kwotę 850 tys. złotych, pan Piotr Dulnik dokapitalizował spółkę kwotą 300 tys. złotych. Przez ten czas prowadziliśmy intensywne rozmowy z mecenasem rodziny Hundsdorferów. Umowa była dokładanie analizowana i pięcio, sześciokrotnie zmieniana. Ten okres w żaden sposób nie jest okresem wydłużonym. Gdyby radni podjęli uchwałę o przejęciu akcji klubu w dniu dzisiejszym, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jutro cała dokumentacja zostanie podpisana przez prezydenta Bogdana Wentę i wysłana do akcjonariusza niemieckiego. Podpisanie umowy odbędzie się w sposób korespondencyjny - zakomunikował.

Ze szczegółowym przebiegiem obrad można zapoznać się poniżej.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Trening Personalny Fitness Dieta Kielce

Wasze komentarze

CK Punk2020-10-27 20:35:21
Jak zwykle przedstawiciele PO głosują przeciwko Koronie. Jakoś mam przeczucie że nowym prezesem zostanie Paweł Gągorowski - jest prawnikiem, był w radzie nadzorczej i jest związany z PO
@ck ....itd2020-10-27 22:05:31
Jadzia!
TY się zgłoś!
Cały czas już, już już2020-10-28 00:09:16
Już był w ogródku, już witał się z gąską....
ac2020-10-28 11:25:47
Reanimacja trupa. Kolejne pieniądze kielczan zostaną zmarnowane.

Projekt i wykonanie: CK Media Group