Prosto z samolotu na Puchar Polski. Final Four o siedemnaste trofeum w historii

03-10-2020 09:05,
Redakcja

W czwartek Łomża Vive Kielce rozegrała w Norwegii mecz Ligi Mistrzów z Elverum HB. Sobota i niedziela upłyną natomiast pod znakiem walki w Pucharze Polski. Kielczanie stoczą w Lublinie rywalizację o siedemnaste trofeum w historii klubu. Półfinałowym rywalem mistrzów Polski będzie Górnik Zabrze. W drugiej parze Orlen Wisła Płock zmierzy się z Azotami Puławy.

- Chcemy wygrać ten puchar, dlatego nastawiamy się na dwa mocne mecze - zapowiada Mateusz Kornecki, bramkarz Łomży Vive Kielce.

– Gramy bezpośrednio po meczu Ligi Mistrzów, takie jest życie sportowców. Łatwo nie będzie, ale mamy szeroki skład i będziemy walczyć o zwycięstwo, aby w niedzielę grać w finale. Kto w nim zagra? Wisła ma problemy zdrowotne, Azoty są świeżo po meczu z Kristianstad w Lidze Europejskiej, czeka ich jeszcze podróż. Jestem pewien, że oba zespoły zagrają na wysokim poziomie - mówi Talant Dujszebajew, trener drużyny.

Jeszcze niedawno kielczanie mierzyli się z Górnikiem w lidze. Wygrali wówczas w Zabrzu 31:24. 

Półfinałowe starcie Łomża Vive - Górnik rozpocznie się w sobotę o godz. 13:30. Drugi półfinał odbędzie się o 16. Finał zaplanowano na niedzielę na godz. 18.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group